Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI

Program stypendialny „Dream NEW”

Program stypendialny „Dream NEW”

07.09.2016

Największy program stypendialny Initiative for Transparency in Educational Grants - Program „Dream NEW” - jest skierowany do studentów wszystkich kierunków. Termin zgłoszeń mija 1 września 2016 r. Jego inicjatorzy zamierzają przyznać 8 stypendiów o łącznej wartości 60.000 € (7.500 € na osobę), co umożliwi zrealizowanie semestru nauki w jednym z ośmiu uniwersytetów w Nowej Zelandii. W ciągu ostatnich kilku lat organizatorom udało się już stworzyć 24 programy stypendialne, w sumie o wartości 155,000 €.

...czytaj więcej

nowy kierunek: ENERGETYKA WSPÓŁCZESNA.  PROCESY,  PROCEDURY,  PROJEKTOWANIE ( TECHNOLOGIA, BUDOWNICTWO,  ARCHITEKTURA).

nowy kierunek: ENERGETYKA WSPÓŁCZESNA. PROCESY, PROCEDURY, PROJEKTOWANIE ( TECHNOLOGIA, BUDOWNICTWO, ARCHITEKTURA).

07.09.2016

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach wraz z Głównym Instytutem Górnictwa w Katowicach uruchomiła studia podyplomowe: ENERGETYKA WSPÓŁCZESNA. PROCESY, PROCEDURY, PROJEKTOWANIE ( TECHNOLOGIA, BUDOWNICTWO, ARCHITEKTURA).

...czytaj więcej

RUSZYŁA PROMOCJA

RUSZYŁA PROMOCJA "NA OSTATNI DZWONEK"!!!

02.09.2016

Promocja „NA OSTATNI DZWONEK” skierowana jest do kandydatów zapisujących się na studia na rok akademicki 2016/2017 i dotyczy skorzystania z ulg od 350 zł do 700 zł.

...czytaj więcej

XVII Festiwalu Sztuki Wysokiej 2016

XVII Festiwalu Sztuki Wysokiej 2016

02.09.2016

Celem Festiwalu jest połączenie po raz XVII sztuki, ludzi i miejsca, ukazanie sztuki jako jednej z podstawowych wartości w życiu człowieka, uwrażliwienie odbiorcy na różne formy artystycznego wyrazu. Festiwal w założeniu organizatorów ma być świętem oraz okazją do spotkania artystów kilku pokoleń, zbliżając postawy twórcze mistrzów, studentów, miłośników sztuki.

...czytaj więcej

UCZELNIA NIECZYNNA

12.08.2016

Szanowni Kandydaci, Studenci, Wykładowcy oraz pozostali Interesanci. Informujemy, iż dnia 15 sierpnia (poniedziałek) Uczelnia będzie nieczynna. Powodem jest święto religijne "Wniebowstąpienie Najświętszej Mari Panny". Zapraszamy od 16 sierpnia (wtorek) zgodnie z godzinami pracy Uczelni.

...czytaj więcej

Uwaga - od 15 sierpnia 2016 zmiany w przyznawaniu kredytów studenckich

Uwaga - od 15 sierpnia 2016 zmiany w przyznawaniu kredytów studenckich

09.08.2016

Krótszy czas ubiegania się o kredyt studencki, szybsza wypłata kredytu, możliwość składania wniosków przez kandydatów na studia - to zmiany w udzielaniu kredytów studenckich, które wprowadza rozporządzenie ministra nauki. Zmiany wejdą w życie 15 sierpnia. Zmiany w zasadach, trybie i kryteriach udzielania, spłacania oraz umarzania kredytów i pożyczek studenckich wchodzą w życie w związku z rozporządzeniem wydanym przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Jak napisał na Twitterze Piotr Mueller z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, o ich wprowadzenie od dawna zabiegał m.in. Parlament Studentów RP.

...czytaj więcej

Już wkrótce studenci WST będą projektować samochody elektryczne i hybrydowe

Już wkrótce studenci WST będą projektować samochody elektryczne i hybrydowe

09.08.2016

Nowa specjalność, uruchomiona dla studentów kierunku Mechatronika – „Samochody elektryczne i hybrydowe” w Wyższej szkole Technicznej w Katowicach jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku motoryzacyjnego i powstała w związku z intensywnym rozwojem nowoczesnych technologii pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Polsce i na świecie.

...czytaj więcej

WARSZTATY Z GURU CAR DESIGNU ANTHONY LO

WARSZTATY Z GURU CAR DESIGNU ANTHONY LO "Zaprojektuj nową generację Renault Megane”

05.08.2016

WARSZTATY Z GURU CAR DESIGNU RENAULTPASSION.PL w dniu 7 września br. w Soho Factory, w ramach Wawa Design Festiwal, odbędą się warsztaty designu ze światowej sławy projektantem, Anthonym Lo, guru car designu. Warsztaty pod hasłem „Zaprojektuj nową generację Renault Megane” skierowane są do profesjonalnych projektantów i studentów takich kierunków jak design, projektowanie, wzornictwo, architektura czy grafika.

...czytaj więcej

Wystawa Al4 w galerii Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii w Zabrzu

Wystawa Al4 w galerii Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii w Zabrzu

29.07.2016

Niecodzienną wystawę pt.„Al4” można już oglądać w Zabrzu. Wystawa prezentuje grafiki Adama Czecha i Marcina Bochenka, wykonane w technikach graficznych druku płaskiego. Tytuł wystawy odnosi się do symbolu algrafii, której sygnowanie można odczytać na rycinach, wykonanych w tej technice. Autorzy są wykładowcami Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Wystawę zorganizowaną w galerii Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii w Zabrzu można oglądać od piątku 22 lipca do końca sierpnia 2016 r. .

...czytaj więcej

Nowy kierunek -  Informatyka w WST

Nowy kierunek - Informatyka w WST

22.07.2016

Z przyjemnością informujemy że Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach otrzymała zgodę na prowadzenie kształcenia na kierunku Informatyka.

...czytaj więcej

Wystawa

Wystawa "Algrafia we wnętrzach” w Galerii Katowickiej już od 11.07.2016

05.07.2016

Twórcy wystawy pt: „Algrafia we wnętrzach” zapraszają do Galerii Katowickiej od 11.07.2016 r. do 31.07.2016 r. Projekt wystawienniczy zakłada konfrontację ideową, tematyczną, technologiczną studentów z kierunku – Architektury Wnętrz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach ze studentami Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Studenci UŚ zmierzyli się z zadaniem przedstawienia szeroko rozumianych wnętrz w technice algrafii, natomiast studenci WST wykonali projekty koncepcyjne, dotyczące ekspozycji zrealizowanych prac algraficznych w galeriach. Całość projektu wieńczy wystawa w Galerii Katowickiej.

...czytaj więcej

ZAPROSZENIE dla studentów WST na spotkanie z ekonomistą - Andrzejem Rzońcą.

28.06.2016

W imieniu Zarządu Klubu Kapitału Śląskiego serdecznie zapraszam studentów WST 29 czerwca 2016 o godz. 17:00 na spotkanie z ekonomistą i nauczycielem akademickim - Andrzejem Rzońcą. Miejsce spotkania: Restauracja Łania w WPKiW. Tematem spotkania będą "Perspektywy wzrostu polskiej gospodarki i jej otoczenia":

...czytaj więcej

KOLEJNY SUKCES NASZYCH STUDENTÓW KIER. ARCHITEKTURA

KOLEJNY SUKCES NASZYCH STUDENTÓW KIER. ARCHITEKTURA

28.06.2016

Kolejny sukces naszych studentów. W XX Sesji Rady Gminy Godów w dn. 30 maja 2016 r. uczestniczyli studenci kier. Architektura Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, którzy w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Uczelnią a Gminą Godów wykonali, jako prace semestralne - koncepcję rozbudowy Urzędu Gminy w Godowie.

...czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu na zagospodarowanie terenów w Piekarach Śląskich

Rozstrzygnięcie konkursu na zagospodarowanie terenów w Piekarach Śląskich

27.06.2016

W piątek, 24 czerwca rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu położonego w Kozłowej Górze - w rejonie ulic Zamkowej i Tarnogórskiej. Zwycięzcą jest zespół pracujący pod kierunkiem dr. inż. arch. Cezarego Wawrzyniaka.

...czytaj więcej

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach na Targach INTARG 2016

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach na Targach INTARG 2016

24.06.2016

Nasze stoisko na Targach INTARG 2016 cieszyło się dużym zainteresowaniem - również wśród dzieci. Mamy już pierwszą relację w Programie „Aniołki Lauby”. https://www.youtube.com/watch?v=J7H8SW22tFs Międzynarodowe Targi Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG są narzędziem prorynkowej promocji innowacyjnych produktów, technologii i usług o poziomie gotowości technicznej TRL od 4 do 9, jak również innowacji, które weszły już na rynek i rozpoczęła się ich komercjalizacja.

...czytaj więcej

NAJWIĘKSZA WYSTAWA MAŁEJ ARCHITEKTURY

NAJWIĘKSZA WYSTAWA MAŁEJ ARCHITEKTURY

23.06.2016

Zapraszamy do obejrzenia wystawy architektonicznej, na której przedstawione będą najnowsze trendy w projektowaniu architektury krajobrazu. Otwarcie wystawy: 24 czerwiec 2016. Miejsce: Katowice, Kredytowa 9

...czytaj więcej

ZAPROSZENIE NA OTWARTE OBRONY PRAC DYPLOMOWYCH

ZAPROSZENIE NA OTWARTE OBRONY PRAC DYPLOMOWYCH

21.06.2016

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA OTWARTE OBRONY PRAC DYPLOMOWYCH W NASZEJ UCZELNI. PRACE DYPLOMOWE ZAPREZENTUJĄ STUDENCI KIERUNKÓW: GRAFIKA ORAZ ARCHITEKTURA WNĘTRZ. W dniu 27.06.2016 r. o godz. 16.00 odbędzie się obrona otwarta pracy dyplomowej pt.: Silesian Love. Cykl grafik o moim Śląsku. Dodatkowo zostanie zaprezentowany aneks pt.: Projekt całościowej identyfikacji wizualnej wystawy „Sielsian Love”.

...czytaj więcej

Wyjątkowy pokaz mody najmłodszej projektantki na Śląsku!

Wyjątkowy pokaz mody najmłodszej projektantki na Śląsku!

17.06.2016

Wyjątkowy pokaz mody najmłodszej projektantki na Śląsku odbył się 20 czerwca 2016 r. Dzięki zaangażowaniu naszych studentów, właśnie spełniło się marzenie 12 letniej Ani. Ania, to 12 letnia dziewczynka, która przez prawie rok, mimo choroby, tworzyła swoją wymarzoną kolekcję. W realizację marzeń zaangażowali się studenci Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach , studiujący projektowanie mody na kierunku Wzornictwo. Kolekcja została odszyta przez studentów, dzięki pomocy firmy P.H. INDRAX z Zabrza, która dostarczyła materiały na ten cel. Nad całością przygotowań do tego wyjątkowego pokazu czuwały projektantki i absolwentki WST Magda Kowalczyk i Martyna Jaworska.

...czytaj więcej

Uroczyste otwarcie Konsulatu Szwecji w Katowicach

Uroczyste otwarcie Konsulatu Szwecji w Katowicach

06.06.2016

W dniu 6.06.2016, w dniu Święta Narodowego Szwecji, w Katowicach rozpoczął swoją działalność Honorowy Konsulat Szwecji. Siedziba honorowego konsulatu znajduje się w Wyższej Szkole Technicznej, której założycielem i kanclerzem jest Pan mgr inż. arch. Arkadiusz Hołda. To czwarta, po Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu, taka placówka w Polsce. Konsulat Honorowy Szwecji w Katowicach pozwoli umocnić współpracę pomiędzy Polską a Szwecją, w szczególności jeśli chodzi o wymianę handlową i innowacje, ponieważ "w województwie śląskim obserwujemy niezwykle obiecujący rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw" - powiedziała Pani ambasador Szwecji w Polsce Inga Eriksson Fogh.

...czytaj więcej

TECHNICZNO - ARTYSTYCZNY DZIEŃ OTWARTY WST już 21 czerwca 2016

TECHNICZNO - ARTYSTYCZNY DZIEŃ OTWARTY WST już 21 czerwca 2016

06.06.2016

Już wkrótce, 21 czerwca 2016 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie: Techniczno - Artystyczny Dzień Otwarty. Zapraszamy wszystkie osoby interesujące się modą, designem oraz nowoczesnymi technologiami do udziału w wykładzie oraz warsztatach. W programie będą zajęcia m.in. z architektury wnętrz oraz projektowania odzieży. Dla osób decydujących się na studiowanie w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach została przygotowana specjalna oferta. Wszystkie warsztaty są BEZPŁATNE.

...czytaj więcej

© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 60 72 440, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie