Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczno-Artystyczna

Akademia Fotografii WST

Akademia Fotografii WST - wyjątkowy kurs fotograficzny dla każdego

Adresaci kursu:

Kurs przeznaczony jest dla entuzjastów fotografii, którzy pragną pogłębić i usystematyzować swoją wiedzę na temat fotografii oraz wkroczyć na drogę tworzenia kreatywnych ujęć za pomocą prostych środków i dzięki rozwojowi umiejętności twórczych.

Cel kursu:

Kurs "Akademia fotografii WST" trwający 50 godz. (10 spotkań w soboty x 5 godz.) koncentruje się przede wszystkim na rozwijaniu i zastosowaniu umiejętności twórczych: zdolności obserwacji otoczenia i wyłapywania szczegółów, zmienności perspektyw, wrażliwości na światło, kreatywnego ujęcia tematu, osobistych interpretacji fotografowanych zdarzeń za pomocą środków wizualnych. W ramach kursu fotografii uczestnik będzie miał możliwość zdobycia wiedzy niezbędnej do rozwinięcia swoich zdolności twórczych a także posiądzie praktyczną wiedzę na temat podstaw kompozycji, ekspozycji oraz istocie fotografowanego tematu czyli "jak", "kiedy” i "co" fotografować, a także o podstawowych pojęciach technicznych niezbędnych do obsługi aparatu fotograficznego. Zajęcia odbywają się w pomieszczeniach WST (teoria), także w studio fotograficznym WST oraz w plenerze.

Prowadzący

Prowadzącym zajęcia będzie fotograf i podróżnik - Grzegorz Lityński, wrocławianin z urodzenia i zamiłowania, miłośnik Śląska, obcych kultur, historii i fotografii. Z aparatem w ręku odwiedził ponad 75 krajów, a jego zdjęcia publikowane były w prasie krajowej i zagranicznej. Na swoim koncie ma również kilka nagród, w tym prestiżową nagrodę BZ WBK Press Foto, oraz szereg wystaw m.in. w Narodowym Centrum Kultury i we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Tematyka Zajęć

najważniejsze pojęcia z techniki i obsługi aparatów, długość ogniskowej, rodzaje obiektywów, dbałość o sprzęt, histogram, balans bieli, ISO, pojęcie szumów, EXIF, rola jakości światła w powstawaniu zdjęcia, pora dnia, pora roku, szerokość geograficzna, kierunkowość światła, fotografowanie w świetle zastanym, o zmierzchu, w nocy, trójkąt ekspozycyjny ASI, zdjęcia konturowe, fotografowanie w trudnych warunkach, w ruchu, perspektywy w fotografii, punkt widzenia, linie i rola linii, tło w fotografii, symetria i asymetria, rytm, głębia ostrości (długa, krótka), nieostrość pierwszoplanowa, obramowania pierwszo- i drugoplanowe, nadawanie przestrzenności zdjęciom, fotografowanie scen wieloplanowych, fotografia uliczna, portrety, zasada trójpodziału, kadrowanie, amerykański plan, punkty odniesienia, sztafaż, motywy wokół nas, inspiracja w fotografii, rozwój i samorozwój w fotografii, kreatywne ujęcie tematu, "decydujący moment”, detale, selekcja zdjęć, prezentacje zdjęć (elektroniczne i nie elektroniczne), praktyczna nauka tworzenia własnych fotoksiążek, wybór zdjęć do mediów elektronicznych, przygotowanie zdjęć do publikacji drukowanych, katalogowanie i archiwizacja zdjęć.

Rejestracja prowadzona jest on line. Po zebraniu grupy przedstawiciel Uczelni kontaktuje się w sprawie dopełnienia formalności związanych z zapisaniem się na kurs. Potwierdzeniem zapisu będzie wpłata zaliczki 100 zł. na rachunek bankowy. W tytule proszę podać imię i nazwisko i nazwę kursu. Konto uczelni: ING Bank Śląski 87 1050 1214 1000 0022 8423 0881 Pozostałą kwotę pomniejszoną o zaliczkę przyjmujemy na pierwszych zajęciach lub przelewem.

Zapisy ON-LINE lub osobiście w siedzibie WST: Katowice, Rolna 43.

kierunek
Akademia Fotografii WST

rodzaj:
kurs

czas trwania:
50 godzin

koszt szkolenia:
800 zł

© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 202 50 34, fax. 32 252 28 75, mail:
Wydział Zabrze, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 27 11 327, fax. 32 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie