Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczno-Artystyczna

Akademia Kroju i Szycia WST

Akademia Kroju i Szycia WST

Cel kursu

Celem kursów jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu kroju i szycia wyrobów odzieżowych oraz materiałów wykorzystywanych do ich konfekcjonowania. Uczestnicy zapoznają się również z podstawami konstrukcji wyrobów odzieżowych.

Zajęcia mają formę warsztatową. Szkolenie jest elastyczne, dostosowane do potrzeb uczestników, tak aby każdy z nich odniósł jak największe korzyści.

Program kursu zawiera podstawowe informacje z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, omówienie przyborów do szycia i dodatków krawieckich, rodzaje tkanin, omówienie budowy maszyny do szycia typu overlock i stebnówka, korzystanie z gotowych form odzieży z żurnali krawieckich typu Burda, krojenie spódnicy, przygotowanie do pierwszej przymiarki, wszycie : zamka, podszewki i paska z dziurką i guzikiem, wykończenie spódnicy.

Moduły: 1. Podstawowe wiadomości z zakresu: BHP, omówienie przyborów krawieckich, dodatków i pasmanterii , rodzajów tkanin i budowy maszyn typu stebnówka i overlock. 2. Robienie formy spódnicy prostej wykorzystując gotowe formy odzieży z żurnali typu „ Burda” 3. Krojenie spódnicy wraz z podszewką , fastrygowanie i przygotowanie do pierwszej miary. 4. Naniesienie poprawek na spódnicę , zszycie szwów, wszycie zamka 5. Uszycie podszewki i wszycie jej do spódnicy 6. Wszycie i odszycie paska z dziurką 7. Wykończenie spódnicy : podszycie dołu spódnicy, wszycie guzika i odprasowanie gotowej części odzieży.

Oferujemy szkolenie w małych grupach 6-8 osób, co umożliwia stały kontakt z osobą prowadzącą zajęcia.

Dla studentów WST proponujemy warsztaty, które pozwolą doskonalić dotychczas zdobytą wiedzę z zakresu technologii odzieży.

Do dyspozycji uczestników są maszyny do szycia, manekiny krawieckie, tkaniny oraz dodatki niezbędne do uszycia wyrobów będących tematem kursu.

Rejestracja prowadzona jest on line. Po zebraniu grupy przedstawiciel Uczelni kontaktuje się w sprawie dopełnienia formalności związanych z zapisaniem się na kurs. Potwierdzeniem zapisu będzie wpłata zaliczki 100 zł. na rachunek bankowy. W tytule proszę podać imię i nazwisko i nazwę kursu. Konto uczelni: ING Bank Śląski 87 1050 1214 1000 0022 8423 0881 Pozostałą kwotę pomniejszoną o zaliczkę przyjmujemy na pierwszych zajęciach lub przelewem.

Zapisy ON-LINE lub osobiście w siedzibie WST: Katowice, Rolna 43.

Szczegółowe informacje rekrutacja@wst.com.pl

kierunek
Akademia Kroju i Szycia WST

rodzaj:
kurs

temat:Szycie spódnicy prostej - kurs podstawowy


czas trwania:
21 godzin (zegarowych)

koszt szkolenia:
550zł

© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 202 50 34, fax. 32 252 28 75, mail:
Wydział Zabrze, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 27 11 327, fax. 32 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie