Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczno-Artystyczna

Grafika Reklamowa - kurs podstawowy

Grafika Reklamowa - wyjątkowy kurs grafiki dla każdego

Adresaci kursu:

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych zdobyciem podstawowej wiedzy z zakresu projektowania grafiki reklamowej.

Cel kursu:

"Grafika reklamowa - kurs podstawowy" trwa 35 godz. (7 spotkań w niedziele x 5 godz.). Celem kursu jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami i pojęciami z zakresu podstaw projektowania graficznego. Cały kurs skoncentrowany jest wokół nauki podstaw programów graficznych Photoshop, Illustrator i Indesign.

Prowadzący

Zajęcia poprowadzi wykwalifikowana kadra wykładowców z związanych z kierunkiem Grafiki w WST. Zespół tworzą dr Agnieszka Nawrocka, dr Tomasz Jędrzejko oraz dr hab. Anna Kmita każdy z nich poza pracą naukowa realizuje się w pracy zawodowej związanej z szeroko pojętą grafiką reklamową. Dr Agnieszka Nawrocka działa w grupie projektowej TUKEJ zajmującej się przede wszystkim Projektowaniem Systemów Informacji oraz Całościowych identyfikacji na swoim koncie ma nagrody Ed AWARDS oraz Śląską Rzecz. Dr hab Anna Kmita zajmuje się Projektowaniem systemów informacji Wizualnej, wyróżniona w 2017 roku nagrodą Zamku Sztuki za projekt SIW dla Parku Śląskiego, specjalizuje się w badaniach wizualnych związanych z kolorystyką i semantyką. Malarz i grafik Dr Tomasz Jędrzejko specjalizuje się w projektowaniu plakatu oraz grafiki wydawniczej.

Tematyka Zajęć

W ramach kursy uczestnik zapozna sie z filozofią pracy w pakiecie ADOBE i obsługą programów Illustrator, Photoshop oraz Indesign. Przy użyciu programów uczestnik wykona proste ćwiczenia związane z najważniejszymi elementami związanymi z projektowaniem tj typografia, podstawy konstruowania znaków i obróbki zdjęć. Zajęcia praktyczne wzbogacone zostaną podstawową wiedzą teoretyczną dotyczącą typografii, kompozycji, kolorystyki i obszarów działania grafiki reklamowej.

Rejestracja prowadzona jest on line. Po zebraniu grupy przedstawiciel Uczelni kontaktuje się w sprawie dopełnienia formalności związanych z zapisaniem się na kurs. Potwierdzeniem zapisu będzie wpłata zaliczki 100 zł. na rachunek bankowy. W tytule proszę podać imię i nazwisko i nazwę kursu. Konto uczelni: ING Bank Śląski 87 1050 1214 1000 0022 8423 0881 Pozostałą kwotę pomniejszoną o zaliczkę przyjmujemy na pierwszych zajęciach lub przelewem.

Zapisy ON-LINE lub osobiście w siedzibie WST: Katowice, Rolna 43.

kierunek
Grafika Reklamowa - kurs podstawowy

rodzaj:
kurs

czas trwania:
35 godzin

koszt szkolenia:
800 zł

© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 202 50 34, fax. 32 252 28 75, mail:
Wydział Zabrze, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 27 11 327, fax. 32 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie