Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

Grafika Reklamowa - wyjątkowy kurs grafiki dla każdego

Grafika Reklamowa - kurs podstawowy

Grafika Reklamowa - wyjątkowy kurs grafiki dla każdego

Skorzystaj z dofinansowania do 80% na realizację dowolnego szkolenia dla pracowników i pracodawców firm MMŚP szczegóły: www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl


Adresaci kursu

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych zdobyciem podstawowej wiedzy z zakresu projektowania grafiki reklamowej.

Cel kursu

"Grafika reklamowa - kurs podstawowy" trwa 35 godz. (7 spotkań x 5 godz.). Celem kursu jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami i pojęciami z zakresu podstaw projektowania graficznego. Cały kurs skoncentrowany jest wokół nauki podstaw programów graficznych Photoshop, Illustrator i Indesign.

Prowadzący

Zajęcia poprowadzi wykwalifikowana kadra wykładowców z związanych z kierunkiem Grafiki w WST. Zespół tworzą dr Agnieszka Nawrocka, dr Tomasz Jędrzejko oraz dr hab. Anna Kmita każdy z nich poza pracą naukowa realizuje się w pracy zawodowej związanej z szeroko pojętą grafiką reklamową. Dr Agnieszka Nawrocka działa w grupie projektowej TUKEJ zajmującej się przede wszystkim Projektowaniem Systemów Informacji oraz Całościowych identyfikacji na swoim koncie ma nagrody Ed AWARDS oraz Śląską Rzecz. Dr hab Anna Kmita zajmuje się Projektowaniem systemów informacji Wizualnej, wyróżniona w 2017 roku nagrodą Zamku Sztuki za projekt SIW dla Parku Śląskiego, specjalizuje się w badaniach wizualnych związanych z kolorystyką i semantyką. Malarz i grafik Dr Tomasz Jędrzejko specjalizuje się w projektowaniu plakatu oraz grafiki wydawniczej.

Program kursu

  • Wprowadzenie do grafiki. Czym jest projektowanie grafiki reklamowej? Podstawy kolorystki. Podstawy kompozycji. Podstawy typografii. Podstawy projektowania znaków.
  • Omówienie podstaw programu Illustrator. Omówienie filozofii pracy w pakiecie.
  • Wykonanie zadania z wykorzystaniem programu Illustrator. Wprowadzenie do projektowania serii znaków. Projekt serii 3 znaków opartych na modułach, wykreślenie i parametryzacja znaków w Illustratorze.
  • Omówienie podstaw programu Photoshop. Omówienie filozofii pracy w pakiecie.
  • Wykonanie zadania z wykorzystaniem programu Photoshop. Wstęp do tworzenia kompozycji bitmapowych. Stworzenie prostej kompozycji, kolażu w Photoshopie.
  • Omówienie podstaw programu InDesign. Omówienie filozofii pracy w pakiecie, nauka narzędzi.
  • Wykonanie zadania z wykorzystaniem InDesign: prosta kompozycja typograficzna "wizytówka". Stworzenie prostego układu typograficznego z wykorzystaniem pracy na stylach.

Rejestracja prowadzona jest on line. Po zebraniu grupy przedstawiciel Uczelni kontaktuje się w sprawie dopełnienia formalności związanych z zapisaniem się na kurs. Potwierdzeniem zapisu będzie wpłata zaliczki 100 zł. na rachunek bankowy. W tytule proszę podać imię i nazwisko i nazwę kursu. Konto uczelni: ING Bank Śląski 87 1050 1214 1000 0022 8423 0881 Pozostałą kwotę pomniejszoną o zaliczkę przyjmujemy na pierwszych zajęciach lub przelewem.

Zapisy ON-LINE lub osobiście w siedzibie WST: Katowice, Rolna 43.

powrót

kierunek
Grafika Reklamowa - kurs podstawowy

rodzaj:
kurs

czas trwania:
35 godzin

koszt szkolenia:
1000 zł

© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 60 72 440, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie