Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

Kurs szycia poziom średniozaawansowany Katowice Śląsk Szkolenie WST

Kurs szycia poziom średniozaawansowany

Skorzystaj z dofinansowania do 80% na realizację dowolnego szkolenia dla pracowników i pracodawców firm MMŚP szczegóły: www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl


Cel kursu

Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu kroju i szycia wyrobów odzieżowych, materiałów i dodatków krawieckich. Poznają podstawowe wiadomości z zakresu: BHP, omówienia materiałów odzieżowych i dodatków krawieckich stosowanych na sukienki damskie. Zostaną omówienie zasady zdejmowania miary, wykonania pomiarów dla konstrukcji szablonów sukienki, opracowania konstrukcji podstawowej dla sukienki, modelowanie szablonów dla sukienki według własnych projektów, rozkrój elementów z materiałów zasadniczych, podszewki i materiałów wkładowych. Uczestnik nabędzie umiejętności do sfastrygowania elementów i przygotowania do pierwszej miary. Zdobędzie umiejętności do zszycia szwów, wszycia zamka, wykończenia dekoltu, uszycia podszewki i wszycia jej do sukienki. Nabędą kompetencje do wykończenia sukienki: podszycia dołu, wszycia haftek i odprasowania gotowej odzieży.

Adresaci kursu

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób zamierzających rozpocząć swoją przygodę z szyciem, jak również do osób które chcą wzbogacić zdobytą wiedzę z zakresu technologii odzieży. Na szkolenie zapraszamy osoby pracujące w branży modowej takie jak: projektantów, stylistów mody, designerów mody, personal shopper, kierowników i pracowników sklepów z odzieżą.

Program kursu

  • Wstęp, podstawowe wiadomości o materiałach i dodatkach krawieckich - Podstawowe wiadomości z zakresu: BHP, omówienie materiałów odzieżowych i dodatków krawieckich stosowanych na sukienki damskie.
  • Konstrukcja szablonów dla sukienki - Omówienie zasad zdejmowania miary, wykonanie pomiarów dla konstrukcji szablonów sukienki, opracowanie konstrukcji podstawowej dla sukienki, modelowanie szablonów dla sukienki według własnych projektów, rozkrój elementów z materiałów zasadniczych, podszewki i materiałów wkładowych.
  • Szycie sukienki podstawowej cz.1- Sfastrygowanie elementów i przygotowanie do pierwszej miary, zszycie szwów, wszycie zamka, wykończenie dekoltu
  • Szycie sukienki podstawowej cz.2 - Uszycie podszewki i wszycie jej do sukienki, wykończenie sukienki: podszycie dołu, wszycie haftek i odprasowanie gotowej odzieży
  • Szycie sukienki według własnego projektu - Sfastrygowanie elementów i przygotowanie do miary, zszycie szwów, wszycie zamka, wykończenie dekoltu, uszycie podszewki i wszycie jej do sukienki, wykończenie sukienki, odprasowanie gotowej odzieży.

Zapisy ON-LINE lub osobiście w siedzibie WST: Katowice, Rolna 43.

powrót

kierunek
Kurs szycia poziom średniozaawansowany

rodzaj:
kurs

temat:Kurs szycia poziom średniozaawansowany


czas trwania:
24 godzin

koszt szkolenia:
700zł

© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 60 72 440, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie