Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Centrum Szkoleniowo-Edukacyjne

Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach

Modne szycie - kurs kroju i szycia - dla początkujących

Modne szycie - kurs kroju i szycia - dla początkujących

Cel kursu

Celem kursów jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu kroju i szycia wyrobów odzieżowych oraz materiałów wykorzystywanych do ich konfekcjonowania. Uczestnicy zapoznają się również z podstawami konstrukcji wyrobów odzieżowych.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zmienić swoją garderobę na nową, niepowtarzalną i oryginalną.

Proponujemy kursy kroju i szycia dla osób pragnących rozpocząć przygodę z szyciem od podstaw, jak również osób chcących udoskonalić swoje umiejętności w szyciu. Chcielibyśmy również zaoferować warsztaty tematyczne dotyczące szycia poszczególnych elementów występujących w odzieży m.in. kieszenie, zamki, kołnierze, dekolty oraz mankiety. W naszej ofercie znajdą Państwo również konsultacje indywidualne oraz kursy wyjazdowe.

Kursy dostosowujemy do potrzeb naszych uczestników, dlatego proponujemy Państwu różne poziomy szkolenia tj. podstawowy, średniozaawansowany oraz zaawansowany. Poniżej przedstawiamy propozycje naszych kursów, podczas których uczestnicy mają również możliwość wykonywania innego rodzaju odzieży w czasie zajęć tj. bluzki, koszule, odzież męska, odzież dziecięca, po wcześniejszym ustaleniu z osobą prowadzącą kurs.

Oferujemy szkolenie w małych grupach 4-6 osób, co umożliwia stały kontakt z osobą prowadzącą zajęcia. Kursy przeznaczone są dla osób w każdym wieku, ponieważ wiek nie jest przeszkodą do realizacji swoich marzeń.

Dla studentów WST proponujemy warsztaty, które pozwolą doskonalić dotychczas zdobytą wiedzę z zakresu technologii odzieży.

Do dyspozycji uczestników będą maszyny do szycia, manekiny krawieckie, tkaniny oraz dodatki niezbędne do uszycia wyrobów będących tematem kursu. Nasza propozycja to warsztaty kroju i szycia, odbywające się w twórczej atmosferze. Dzięki nam opanujesz szycie na maszynie i zrealizujesz swoje projekty.

Program kursu

 • Omówienie zasad BHP.
 • Obsługa maszyny.
 • Szycie ręczne oraz maszynowe.
 • Rodzaje szwów i ich zastosowanie.
 • Zapoznanie się z rodzajami materiałów odzieżowych, dodatków krawieckich i pasmanterią.
 • Nauka zdejmowanie miary.
 • Konstrukcja oraz modelowanie spódnicy podstawowej na własne wymiary.
 • Zasady korzystania z czasopisma „Burda”.
 • Nauka szycia spódnicy podstawowej:
  • przygotowanie materiału,
  • zasady układania form na materiale,
  • krojenie spódnicy,
  • wszywanie zamka, obłożenia itp.,
  • dopasowywanie do sylwetki,
  • wykończenie wyrobu.

Prowadzący szkolenie

Mgr inż. Renata Kujawa

Absolwentka Liceum Zawodowego im. Mikołaja Kopernika w Kętach o profilu "Krawiec konfekcji damskiej lekkiej" oraz kierunku WŁÓKIENNICTWO na Wydziale Inżynierii Włókienniczej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej Filii w Bielsku-Białej. Tytuł magistra inżyniera otrzymała w 2001 r., prezentując pracę dyplomową, której tematem była "Analiza procesu projektowania wykrojów odzieżowych metodami stopniowania szablonów z wykorzystaniem systemów komputerowych PDS - Tailor i MicroMark" - promotor pracy magisterskiej dr. inż. Monika Bogusławska-Bączek.

Pracowała jako asystent na Wydziale Nauk o Materiałach i Środowisku Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej prowadząc zajęcia m.in. z zakresu technologii odzieży, materiałoznawstwa odzieżowego oraz wykorzystywania systemów komputerowych w przygotowaniu produkcji odzieży na specjalnościach Odzieżownictwo, Towaroznawstwo Celne oraz Tekstylia Biomedyczne.

Od 2011r. jest związana z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach, z kierunkiem Wzornictwo, gdzie zapoznaje studentów z właściwościami materiałów wykorzystywanymi do produkcji odzieży, konstrukcją odzieży oraz konfekcjonowaniem wyrobów odzieżowych. Od ukończenia szkoły zajmuje się szyciem na miarę i przekazywanie wiedzy związanej z technologią odzieży.

Zapisy ON-LINE lub osobiście w siedzibie WST: Katowice, Rolna 43.

Szczegółowe informacje tel: 695 450 010

powrót

kierunek
Modne szycie - kurs kroju i szycia - dla początkujących

rodzaj:
kurs

temat:
spódnica podstawowa

czas trwania:
20 godzin (zegarowych)

koszt szkolenia:
500 zł

© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 202 50 34, fax. 32 252 28 75, mail:
Wydział Zabrze, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 27 11 327, fax. 32 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie