Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

Nowy termin 28 styczeń - Kurs Akademia fotografii WST

Nowy termin 28 styczeń - Kurs Akademia fotografii WST

Rozpoczęcie kursu: 28 styczeń 2017
      


Kurs „Akademia fotografii WST” trwający 50 godz. (10 spotkań w soboty x 5 godz.) koncentruje się przede wszystkim na rozwijaniu i zastosowaniu umiejętności twórczych: zdolności obserwacji otoczenia i wyłapywania szczegółów, zmienności perspektyw, wrażliwości na światło, kreatywnego ujęcia tematu, osobistych interpretacji fotografowanych zdarzeń za pomocą środków wizualnych.


CEL:
W ramach kursu fotografii uczestnik będzie miał możliwość zdobycia wiedzy niezbędnej do rozwinięcia swoich zdolności twórczych a także posiądzie praktyczną wiedzę na temat podstaw kompozycji, ekspozycji oraz istocie fotografowanego tematu czyli „jak”, „kiedy” i „co” fotografować, a także o podstawowych pojęciach technicznych niezbędnych do obsługi aparatu fotograficznego.
Zajęcia odbywają się w pomieszczeniach WST (teoria), także w studio fotograficznym WST oraz w plenerze.  Kurs przeznaczony jest dla entuzjastów fotografii, którzy pragną pogłębić i usystematyzować swoją wiedzę na temat fotografii oraz wkroczyć na drogę tworzenia kreatywnych ujęć za pomocą prostych środków i dzięki rozwojowi umiejętności twórczych.
 
PROWADZĄCY:
Prowadzącym zajęcia będzie fotograf i podróżnik - Grzegorz Lityński,  wrocławianin z urodzenia i zamiłowania, miłośnik Śląska, obcych kultur, historii i fotografii. Z aparatem w ręku odwiedził ponad 75 krajów, a jego zdjęcia publikowane były w prasie krajowej i zagranicznej. Na swoim koncie ma również kilka nagród, w tym prestiżową nagrodę BZ WBK Press Foto, oraz szereg wystaw m.in. w Narodowym Centrum Kultury i we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
 
WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
telefon komórkowy, aparat fotograficzny kompaktowy lub aparat fotograficzny typu lustrzanka.

TEMATYKA ZAJĘĆ:
najważniejsze pojęcia z techniki i obsługi aparatów, długość ogniskowej, rodzaje obiektywów, dbałość o sprzęt, histogram, balans bieli, ISO, pojęcie szumów, EXIF, rola jakości światła w powstawaniu zdjęcia, pora dnia, pora roku, szerokość geograficzna, kierunkowość światła, fotografowanie w świetle zastanym, o zmierzchu, w nocy, trójkąt ekspozycyjny ASI, zdjęcia konturowe, fotografowanie w trudnych warunkach, w ruchu, perspektywy w fotografii, punkt widzenia, linie i rola linii, tło w fotografii, symetria i asymetria, rytm, głębia ostrości (długa, krótka), nieostrość pierwszoplanowa, obramowania pierwszo- i drugoplanowe, nadawanie przestrzenności zdjęciom, fotografowanie scen wieloplanowych, fotografia uliczna, portrety, zasada trójpodziału, kadrowanie, amerykański plan, punkty odniesienia, sztafaż, motywy wokół nas, inspiracja w fotografii, rozwój i samorozwój w fotografii, kreatywne ujęcie tematu, „decydujący moment”, detale, selekcja zdjęć, prezentacje zdjęć (elektroniczne i nie elektroniczne), praktyczna nauka tworzenia własnych fotoksiążek, wybór zdjęć do mediów elektronicznych, przygotowanie zdjęć do publikacji drukowanych, katalogowanie i archiwizacja zdjęć.

ZADANIA DOMOWE
Na każdych zajęciach uczestnicy kursu otrzymują proste zadania domowe, które na kolejnych zajęciach są omawiane.

KOSZT:  800 zł
RABAT 10 % dla studentów i absolwentów WST oraz osób uczestniczących w szkoleniu 26.11.2016 r.
 
Zapisy online:  http://www.wst.com.pl/studia_podyplomowe/zapisy_online/

lub wysyłając zgłoszenie: e-mail: marzena.klis@wst.com.pl
Zakończenie rekrutacji na kurs: 5 stycznia 2017 r.
 
 

 

powrót

Aula Główna - woj. Śląskie - Katowice
Aula Główna


Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Wydział Nauk Medycznych
w Zabrzu


Aula Główna Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Aula Główna Wydziału Nauk Medycznych


Park Naukowo-Technologiczny Silesia - woj. Śląskie - Katowice
Park Naukowo-Technologiczny Silesia
w Katowicach


© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 60 72 440, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie