Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

Wyjątkowy pokaz mody najmłodszej projektantki na Śląsku!

Wyjątkowy pokaz mody najmłodszej projektantki na Śląsku!


WYJĄTKOWY POKAZ MODY NAJMŁODSZEJ PROJEKTANTKI NA ŚLĄSKU!

20 czerwca 2016 o godz. 18.00. w Miejskim Domu Kultury w Katowicach - Katowice MDK "Koszutka" Filia Dąb, odbył się pierwszy pokaz mody, zainspirowany kolekcją 12 letniej Ani. 
Ania, to dziewczynka, która przez prawie rok, mimo choroby, tworzyła swoją wymarzoną kolekcję. 

W realizację marzeń zaangażowali się studenci Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, studiujący projektowanie mody na kierunku WZORNICTWO.
Kolekcja została odszyta przez studentów, dzięki pomocy firmy P.H. INDRAX z Zabrza, która dostarczyła materiały na ten cel.
Nad całością przygotowań do tego wyjątkowego pokazu czuwały projektantki i absolwentki WST Magda Kowalczyk i Martyna Jaworska.
Dziękujemy wszystkim osobom które zaangażowały się i pomogły stworzyć to niecodzienne wydarzenie.

- Anię poznaliśmy w zeszłym roku. Po dłuższej rozmowie nasza Marzycielka wyjawiła nam swoje największe pragnienie. Na początku byliśmy zachwyceni tym, o czym marzy, a potem pojawiło się lekkie przerażenie, bo nie wiedzieliśmy od czego zacząć – mówi z uśmiechem Majka Jankowska, wolontariusz Fundacji Mam Marzenie oddział Katowice. – Na szczęście dzięki współpracy wolontariuszy i uruchomieniu kilku kontaktów, jak po nitce do kłębka, udało nam się dotrzeć do osób, które bezinteresownie i z wielką radością zaangażowały się w to piękne spełnienie – dodaje Majka Jankowska.

Ania zaprojektowała 12 strojów w tematyce: „Cztery pory roku”. Na każdą z pór roku przypadają trzy różne kreacje, które zaprezentują modelki. A ponieważ nasza Marzycielka pomyślała również o innych to w rolę modelek wcielą się jej przyjaciółki z klasy. A która dziewczynka choć przez chwilę nie marzy, aby być modelką? Więc i Ania może spełnić czyjeś marzenia! Także koledzy postanowili aktywnie włączyć się w to wydarzenie i wesprzeć koleżankę. Oni podczas pokazu wystąpią w maskach, tworząc choreografię podczas występu.

Ania, przez prawie rok, mimo choroby, tworzyła swoją wymarzoną kolekcję.  W realizację marzeń zaangażowali się studenci Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach , studiujący projektowanie mody na kierunku  Wzornictwo.  Kolekcja została odszyta przez studentów, dzięki pomocy firmy P.H. INDRAX z Zabrza, która dostarczyła materiały na ten cel.
Nad całością przygotowań do tego wyjątkowego pokazu czuwały projektantki i absolwentki WST Magda Kowalczyk i Martyna Jaworska.

Więcej informacji o naszej Marzycielce można znaleźć pod poniższymi linkami:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010102908738&fref=ts

 

więcej informacji znajdziesz tutaj

powrót

Aula Główna - woj. Śląskie - Katowice
Aula Główna


Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Wydział Nauk Medycznych
w Zabrzu


Aula Główna Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Aula Główna Wydziału Nauk Medycznych


Park Naukowo-Technologiczny Silesia - woj. Śląskie - Katowice
Park Naukowo-Technologiczny Silesia
w Katowicach


© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 60 72 440, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie