Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

Konkurs MNiSW na opracowanie koncepcji architektonicznej modelowego domu jednorodzinnego

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizuje konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej modelowego domu jednorodzinnego, skierowany do środowiska naukowego.

Opracowanie koncepcji architektonicznej modelowego domu jednorodzinnego – to zadanie, przed jakim staną uczestnicy konkursu skierowanego do uczelni technicznych i instytutów badawczych. Organizator konkursu, BGK Nieruchomości S.A., realizując rządowy program Mieszkanie Plus, po raz kolejny sięga po pomysły środowiska akademickiego. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest partnerem konkursu.
Funkcjonalny i wygodny dom dla całej rodziny
– Inicjatywa podjęta przez BGK Nieruchomości jest kolejnym impulsem do budowania pomostu pomiędzy światem nauki i biznesu. Innowacyjne państwo można budować jedynie w oparciu o ścisłą współpracę tych dwóch środowisk i sprawny transfer wiedzy w kluczowych dziedzinach gospodarki – podkreślił wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. – Potrzebujemy nowatorskich rozwiązań, zwłaszcza w zakresie tak bliskim każdemu człowiekowi, jakim jest funkcjonalny i wygodny dom dla rodziny. Wierzę, że temat zaproponowany w tym konkursie będzie bodźcem dla ośrodków naukowych w całym kraju, do przestawienia się na innowacyjne tory – powiedział wicepremier.
Konkurs skierowany do instytutów naukowych i uczelni technicznych
Do wzięcia udziału w konkursie zostały zaproszone uczelnie techniczne i instytuty naukowe, działające przy ośrodkach akademickich, które zajmują się działalnością projektową. Wyróżnione prace doczekają się realizacji w postaci domów prototypowych.
Konkurs podzielono na cztery kategorie, obejmujące zaprojektowanie:
domu szeregowego,
domu bliźniaczego,
domu wolnostojącego,
domu wolnostojącego w gminach wiejskich.
Celem przedsięwzięcia jest na poszerzenie programu Mieszkanie Plus o projekty stworzone z myślą o małych i średnich gminach, w których dominuje budownictwo jednorodzinne.
Zapraszamy do udziału.

Rejestracja zgłoszeń zakończy się 9 marca br.
Zwycięzców konkursu poznamy 14 maja 2018 roku.

Więcej informacji: www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/naukowcy-zaprojektuja-dom-jednorodzinny-dla-programu-mieszkanie-plus.html

powrót

© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 60 72 440, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie