AKADEMIA ŚLĄSKA

dawniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Kurs z zakresu echoendoskopii z zastosowaniem symulatora Symbionix

Kurs z zakresu echoendoskopIi z zastosowaniem symulatora Symbionix

Kurs z zakresu echoendoskopii z zastosowaniem symulatora Symbionix

Skorzystaj z dofinansowania do 80% na realizację dowolnego szkolenia dla pracowników i pracodawców firm MMŚP szczegóły: www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl


Cel szkolenia

Ideą kursu z zakresu echoendoskopii z zastosowaniem symulatora Symbionix jest przekazanie niezbędnej wiedzy oraz umiejętności i kompetencji do wykonywania specjalistycznych badań diagnostycznych z zakresu echoendoskopii zabiegowej, bez udziału pacjenta, z zastosowaniem specjalistycznego symulatora oraz przy użyciu akcesoriów niezbędnych do wykonywania tego typu badań.

Adresaci szkolenia

Szkolenie podstawowe EUS jest skierowane do lekarzy endoskopistów na początku swojej kariery w wykonywaniu zabiegów z zakresu echoendoskopii przewodu pokarmowego.

Program szkolenia

Program obejmuje realizację zajęć praktycznych w zakresie echoendoskopii zabiegowej z zastosowaniem specjalistycznego symulatora do treningu Echoendoskopii (EUS) - modelu zapewniającego wysokiej jakości dydaktyczne środowisko dla praktycznego ćwiczenia liniowego i radialnego EUS. Program obejmuje przeprowadzenie ćwiczeń nawigacji w zakresie widzenia bocznego, interpretacji obrazu ultradźwiękowego i rozpoznawania wielu punktów orientacyjnych. Uczelnia wystawia zaświadczenie potwierdzające przyznanie 11 punktów edukacyjnych.

Prowadzący

Dr n.med. Tomasz Romańczyk - specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii, specjalista z europejskimi uprawnieniami do wykonywania zabiegów endoskopowych w zakresie górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego oraz laparoskopii (pełny cykl szkoleniowy w zakresie endoskopii przewodu pokarmowego – Instytut Arnauld Tzanck w Saint Laurent du Var, Francja) Autor i współautor 35 publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych, redaktor książki i 48 publikowanych streszczeń. Główny badacz w projektach badań klinicznych, a od 2017 roku koordynator krajowy badania w zakresie WZJG. Członek: Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Towarzystwa Promocji Jakości, Rady Naukowej Fundacji WHC, a także Polish Chapter of the International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research (ISPOR), American Society for Gastrointestinal Endoscopy. Od czerwca 2019r. konsultant wojewódzki w dziedzinie gastroenterologii. Kursy endoskopowe prowadzi od 12 lat.

Kurs prowadzony jest w H-T.Centrum Medyczne- Endoterapia w Tychach, Al. Bielska 105Masz pytania? napisz do nas: cse@wst.com.pl lub zadzwoń: 695 450 010

Zgłoszenia można wysyłać również na adres email: monika.bajorska@wst.com.pl. Należy podać: imię, nazwisko, nr tel.

powrót

kierunek
Kurs z zakresu echoendoskopIi z zastosowaniem symulatora Symbionix

rodzaj:
kurs

czas trwania:
11 godzin

koszt szkolenia: 10 800zł


DOFINANSOWANIE KURSÓW I SZKOLEŃ
Baza Usług Rozwojowych (BUR): tutaj
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS): tutaj

rekrutacja online
© 2015, AKADEMIA ŚLĄSKA, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie