AKADEMIA ŚLĄSKA

dawniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Grafika Reklamowa - wyjątkowy kurs grafiki dla każdego

Kurs grafika reklamowa. Poziom podstawowy

Grafika Reklamowa - wyjątkowy kurs grafiki dla każdego

CEL KURSU

Celem edukacyjnym kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu podstaw obsługi programów graficznych pakietu ADOBE - Photoshop, Illustrator i Indesign. Uczestnik nabędzie wiedzę z zakresu podstawowych pojęć i technik pracy związanych z projektowaniem graficznym. Będzie potrafił praktycznie wykorzystać podstawowe narzędzia graficzne i umiejętnie wspomagać pracę grafika. Zdobędzie umiejętność do projektowania elementów graficznych takich jak logotypy, ikony, symbole, znaki okolicznościowe, ilustracje, reklamy, gridy i plakaty; edycję fotografii w Adobe Photoshop; projektowania ulotek w Adobe InDesign czy tworzenie elementów wektorowych w programie Adobe Illustrator. Nabędzie umiejętność do wykreślania i parametryzacji znaków i tworzenia siatek typograficznych oraz układów graficznych z wykorzystaniem fotografii. Zdobędzie kompetencje do wykorzystania technik współpracy 3 programów Adobe: InDesign, Photoshop, Illustrator, dzięki którym praca będzie wygodniejsza i wydajniejsza, a grafika, będzie prezentowała wysoki poziom.

PROGRAM KURSU

  • Czym jest projektowanie grafiki reklamowej? Podstawy kolorystki. Podstawy kompozycji. Podstawy typografii. Podstawy projektowania znaków
  • Podstawy Illustratora. Omówienie programu i ćwiczenia. Omówienie filozofii pracy w pakiecie
  • Zadanie z wykorzystaniem Illustratora. Wstęp do projektowania serii znaków. Projekt serii 3 znaków opartych na modułach, wykreślenie i parametryzacja znaków w Illustratorze.
  • Podstawy Photoshopa. Omówienie programu i ćwiczenia. Omówienie filozofii pracy w pakiecie.
  • Zadanie z wykorzystaniem photoshopa: wstep do tworzenia kompozycji bitmapowych. Stworzenie prostej kompozycji / kolażu w Photoshopie.
  • Podstawy Indesigna. Omówienie programu i ćwiczenia. Omówienie filozofii pracy w pakiecie.
  • Zadanie z wykorzystaniem Indesigna: prosta kompozycja typograficzna "wizytówka". Stworzenie prostego układu typograficznego z wykorzystaniem pracy na stylach.

GRUPA DOCELOWA

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych zdobyciem podstawowej wiedzy z zakresu projektowania grafiki reklamowej, dla osób, które lubią przekształcać swoje pomysły w konkretne projekty, dla fotografów, którzy chcą nauczyć się poprawnie retuszować zdjęcia. Dla wszystkich innych, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z grafiką reklamową.

OSOBA PROWADZĄCA

Kamil Urbańczyk- projektant, architekt wnętrz. Wykształcenie techniczne zdobywał w Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach. Następnie ukończył Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach uzyskując tytuł magistra sztuki. Nauczyciel akademicki na tejże uczelni prowadzący zajęcia związane z projektowaniem grafiki komputerowej 3D oraz 2D. Zafascynowany grafiką wektorową i modelowaniem 3D. Obecnie prowadzi także własną pracownię projektową.

Marta Frąckowiak- jest czynnym zawodowo grafikiem, ilustratorem, artystą i nauczycielem. Zajmuje się głównie grafiką cyfrową. Dodatkowo aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym, prowadzi warsztaty, bierze udział w licznych wystawach i festiwalach. Jest inicjatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Triennale Grafiki w Cieszynie oraz międzynarodowego konkursu na małą formę graficzną Bajki robotów. Otrzymała: Wyróżnienie Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego za działalność artystyczną i kulturalną oraz Nagrodę Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Uhonorowana została także tytułem Doktoranta Roku 2020. Brała udział w ponad 90 wystawach m.in. w Polsce, Czechach, Ukrainie, Włoszech, Macedonii, Rumunii, Serbii, Egipcie, Meksyku, Holandii, Argentynie, Korei Południowej oraz Stanach Zjednoczonych.


TERMIN KURSU: 04.04.2024– 06.06.2024

Zajęcia prowadzone są w czwartki w godz. 17:00 - 19:15

Zapisy ON-LINE na kurs trwają do 28 03.2024 r.

Rejestracja prowadzona jest online. Po zebraniu grupy przedstawiciel Uczelni kontaktuje się w sprawie dopełnienia formalności związanych z zapisaniem się na kurs. Potwierdzeniem zapisu będzie wpłata zaliczki 100 zł. na rachunek bankowy. W tytule proszę podać imię i nazwisko i nazwę kursu. Konto uczelni: ING Bank Śląski 87 1050 1214 1000 0022 8423 0881

Masz pytania? napisz do nas: cse@wst.com.pl lub zadzwoń: 695 450 010

powrót

kierunek
Kurs grafika reklamowa. Poziom podstawowy

rodzaj:
kurs

czas trwania:
30 godzin


koszt szkolenia:
1100 zł

forma szkolenia:
zajęcia stacjonarne

rekrutacja:
on-lineBaza Usług Rozwojowych (BUR): tutaj
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS): tutaj

rekrutacja online
© 2015, AKADEMIA ŚLĄSKA, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie