Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

Grafika Reklamowa - wyjątkowy kurs grafiki dla każdego

Kurs grafika reklamowa. Poziom podstawowy

Grafika Reklamowa - wyjątkowy kurs grafiki dla każdego

Kurs objęty jest dofinansowaniem ze środków Bazy Usług Rozwojowych (BUR) oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS).CEL KURSU

Celem edukacyjnym kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu podstaw obsługi programów graficznych pakietu ADOBE - Photoshop, Illustrator i Indesign. Uczestnik nabędzie wiedzę z zakresu podstawowych pojęć i technik pracy związanych z projektowaniem graficznym. Będzie potrafił praktycznie wykorzystać podstawowe narzędzia graficzne i umiejętnie wspomagać pracę grafika. Zdobędzie umiejętność do projektowania elementów graficznych takich jak logotypy, ikony, symbole, znaki okolicznościowe, ilustracje, reklamy, gridy i plakaty; edycję fotografii w Adobe Photoshop; projektowania ulotek w Adobe InDesign czy tworzenie elementów wektorowych w programie Adobe Illustrator. Nabędzie umiejętność do wykreślania i parametryzacji znaków i tworzenia siatek typograficznych oraz układów graficznych z wykorzystaniem fotografii. Zdobędzie kompetencje do wykorzystania technik współpracy 3 programów Adobe: InDesign, Photoshop, Illustrator, dzięki którym praca będzie wygodniejsza i wydajniejsza, a grafika, będzie prezentowała wysoki poziom.

PROGRAM KURSU

  • Czym jest projektowanie grafiki reklamowej? Podstawy kolorystki. Podstawy kompozycji. Podstawy typografii. Podstawy projektowania znaków
  • Podstawy Illustratora. Omówienie programu i ćwiczenia. Omówienie filozofii pracy w pakiecie
  • Zadanie z wykorzystaniem Illustratora. Wstęp do projektowania serii znaków. Projekt serii 3 znaków opartych na modułach, wykreślenie i parametryzacja znaków w Illustratorze.
  • Podstawy Photoshopa. Omówienie programu i ćwiczenia. Omówienie filozofii pracy w pakiecie.
  • Zadanie z wykorzystaniem photoshopa: wstep do tworzenia kompozycji bitmapowych. Stworzenie prostej kompozycji / kolażu w Photoshopie.
  • Podstawy Indesigna. Omówienie programu i ćwiczenia. Omówienie filozofii pracy w pakiecie.
  • Zadanie z wykorzystaniem Indesigna: prosta kompozycja typograficzna "wizytówka". Stworzenie prostego układu typograficznego z wykorzystaniem pracy na stylach.

GRUPA DOCELOWA

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych zdobyciem podstawowej wiedzy z zakresu projektowania grafiki reklamowej, dla osób, które lubią przekształcać swoje pomysły w konkretne projekty, dla fotografów, którzy chcą nauczyć się poprawnie retuszować zdjęcia. Dla wszystkich innych, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z grafiką reklamową.

Prowadzący

Zajęcia poprowadzi wykwalifikowana kadra wykładowców z związanych z kierunkiem Grafiki w WST. Zespół tworzą prof. nzw. dr hab. Agnieszka Nawrocka, prof. nzw dr hab. Tomasz Jędrzejko oraz prof. nzw. dr hab. Anna Kmita każdy z nich poza pracą naukowa realizuje się w pracy zawodowej związanej z szeroko pojętą grafiką reklamową. Dr Agnieszka Nawrocka działa w grupie projektowej TUKEJ zajmującej się przede wszystkim Projektowaniem Systemów Informacji oraz Całościowych identyfikacji na swoim koncie ma nagrody Ed AWARDS oraz Śląską Rzecz. Dr hab Anna Kmita zajmuje się Projektowaniem systemów informacji Wizualnej, wyróżniona w 2017 roku nagrodą Zamku Sztuki za projekt SIW dla Parku Śląskiego, specjalizuje się w badaniach wizualnych związanych z kolorystyką i semantyką. Malarz i grafik Dr Tomasz Jędrzejko specjalizuje się w projektowaniu plakatu oraz grafiki wydawniczej.

OSOBA PROWADZĄCA

  • dr Agnieszka Nawrocka - Na co dzień działa w grupie projektowej TUKEJ zajmującej się projektowaniem systemów informacji wizualnej i całościowej identyfikacji. W roku 2015 marka TUKEJ została nagrodzona w ramach konkursów ED Awards oraz Śląska Rzecz za projekt systemu informacji dla budynku NOSPR-u w Katowicach. Od 2009 pracuje w Katedrze Komunikacji Wizualnej na Wydziale Projektowym Akademii Sztuk Pięknych. Prowadzi zajęcia w Pracowni Projektowania Systemów Informacji, wykłada typografię. Od 2008 wykłada w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach na kierunkach: grafika oraz architektura wnętrz.
  • Prof. dr hab. Anna Kmita - Zajmuje się głównie projektowaniem informacji i całościowych identyfikacji, a także pracami badawczymi dotyczącymi czytelności komunikatów wizualnych i parametryzacji kolorystyki. Z doświadczenia wie, że prawidłowo zorganizowana praca zespołowa przynosi niewspółmiernie większe wyniki i satysfakcję niż projekty indywidualne.
  • dr Tomasz Jędrzejko - jest nauczycielem akademickim w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

Rejestracja prowadzona jest on line. Po zebraniu grupy przedstawiciel Uczelni kontaktuje się w sprawie dopełnienia formalności związanych z zapisaniem się na kurs. Potwierdzeniem zapisu będzie wpłata zaliczki 100 zł. na rachunek bankowy. W tytule proszę podać imię i nazwisko i nazwę kursu. Konto uczelni: ING Bank Śląski 87 1050 1214 1000 0022 8423 0881 Pozostałą kwotę pomniejszoną o zaliczkę przyjmujemy na pierwszych zajęciach lub przelewem.

TERMIN KURSU: 20.10.2021 – 22.12.2021

Masz pytania? napisz do nas: cse@wst.com.pl lub zadzwoń: 695 450 010

Zgłoszenia można wysyłać również na adres email: monika.bajorska@wst.com.pl. Należy podać: imię, nazwisko, nr tel.

powrót

kierunek
Kurs grafika reklamowa. Poziom podstawowy

rodzaj:
kurs

czas trwania:
30 godzin

koszt szkolenia:
1000 zł

forma szkolenia:
zajęcia stacjonarne

rekrutacja:
on-line

DOFINANSOWANIE KURSÓW I SZKOLEŃ
Baza Usług Rozwojowych (BUR): tutaj
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS): tutaj

rekrutacja online
© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie