AKADEMIA ŚLĄSKA

dawniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Akademia Kroju i Szycia AŚ

Kurs kroju i szycia. Poziom podstawowy

Akademia Kroju i Szycia AŚ

Cel kursu

Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu kroju i szycia wyrobów odzieżowych oraz materiałów wykorzystywanych do ich konfekcjonowania. Uczestnicy zapoznają się również z podstawami konstrukcji wyrobów odzieżowych. Zajęcia mają formę warsztatową. Szkolenie jest elastyczne, dostosowane do potrzeb uczestników, tak aby każdy z nich odniósł jak największe korzyści.

Program kursu

  • Podstawowe wiadomości z zakresu: BHP, omówienie przyborów krawieckich, dodatków i pasmanterii, rodzajów tkanin i budowy maszyn typu stebnówka i overlock.
  • Robienie formy spódnicy prostej wykorzystując gotowe formy odzieży z żurnali typu „ Burda”.
  • Krojenie spódnicy wraz z podszewką , fastrygowanie i przygotowanie do pierwszej miary.
  • Naniesienie poprawek na spódnicę , zszycie szwów, wszycie zamka.
  • Uszycie podszewki i wszycie jej do spódnicy.
  • Wszycie i odszycie paska z dziurką.
  • Wykończenie spódnicy: podszycie dołu spódnicy, wszycie guzika i odprasowanie gotowej części odzieży.

Grupa docelowa

Kurs skierowany jest do wszystkich osób zamierzających rozpocząć swoją przygodę z szyciem, jak również do osób które chcą wzbogacić zdobytą wiedzę z zakresu technologii odzieży. Na kurs zapraszamy osoby pracujące w branży modowej takie jak: projektantów, stylistów mody, designerów mody. personal shopper, kierowników i pracowników sklepów z odzieżą. Kurs kierowany jest do osób początkujących chcących poszerzyć ofertę swojej firmy.

OSOBA PROWADZĄCA

Dr inż. Monika Bogusławska – Bączek jest absolwentem Politechniki Łódzkiej Filii w Bielsku – Białej. Prowadziła szereg wykładów na uczelniach zagranicznych, między innymi w Finlandii, w Hiszpanii, w Czechach, w Słowenii, w Turcji i na Litwie. W 2014 roku otrzymała II-ą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Projektów Badawczo – Rozwojowych w zakresie innowacyjnych wyrobów włókienniczo – odzieżowych, w Bursie w Turcji. Brała udział w szeregu konferencjach naukowych w kraju i zagranicą. W ramach swojej działalności naukowo – dydaktycznej zajmuje się zagadnieniami związanymi z konstrukcją i technologią odzieży, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów funkcjonalności i komfortu użytkowania.


TERMIN KURSU: 18.03.2024 - 13.05.2024

Zajęcia prowadzone są w poniedziałki w godz. 16:30 - 18:45

Zapisy ON-LINE na kurs trwają do 11.03.2024r.

Rejestracja prowadzona jest online. Po zebraniu grupy przedstawiciel Uczelni kontaktuje się w sprawie dopełnienia formalności związanych z zapisaniem się na kurs. Potwierdzeniem zapisu będzie wpłata zaliczki 100 zł. na rachunek bankowy. W tytule proszę podać imię i nazwisko i nazwę kursu. Konto uczelni: ING Bank Śląski 87 1050 1214 1000 0022 8423 0881

Masz pytania? napisz do nas: cse@wst.com.pl lub zadzwoń: 695 450 010

powrót

kierunek
Kurs kroju i szycia. Poziom podstawowy

rodzaj:
kurs

czas trwania:
21 godzin


koszt szkolenia:
600 zł

forma szkolenia:
zajęcia stacjonarne

rekrutacja:
on-line

DOFINANSOWANIE KURSÓW I SZKOLEŃ
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS): tutaj

rekrutacja online
© 2015, AKADEMIA ŚLĄSKA, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 11 10 400, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 11 10 400, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie