AKADEMIA ŚLĄSKA

dawniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Kurs szycia poziom średniozaawansowany Katowice Śląsk Szkolenie

Kurs kroju i szycia - poziom średniozaawansowany

Cel kursu

Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu kroju i szycia wyrobów odzieżowych, materiałów i dodatków krawieckich. Poznają podstawowe wiadomości z zakresu: BHP, omówienia materiałów odzieżowych i dodatków krawieckich stosowanych na sukienki damskie. Zostaną omówienie zasady zdejmowania miary, wykonania pomiarów dla konstrukcji szablonów sukienki, opracowania konstrukcji podstawowej dla sukienki, modelowanie szablonów dla sukienki według własnych projektów, rozkrój elementów z materiałów zasadniczych, podszewki i materiałów wkładowych. Uczestnik nabędzie umiejętności do sfastrygowania elementów i przygotowania do pierwszej miary. Zdobędzie umiejętności do zszycia szwów, wszycia zamka, wykończenia dekoltu, uszycia podszewki i wszycia jej do sukienki. Nabędą kompetencje do wykończenia sukienki: podszycia dołu, wszycia haftek i odprasowania gotowej odzieży.

Adresaci kursu

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób zamierzających rozpocząć swoją przygodę z szyciem, jak również do osób które chcą wzbogacić zdobytą wiedzę z zakresu technologii odzieży. Na szkolenie zapraszamy osoby pracujące w branży modowej takie jak: projektantów, stylistów mody, designerów mody, personal shopper, kierowników i pracowników sklepów z odzieżą.

Program kursu

  • Wstęp, podstawowe wiadomości o materiałach i dodatkach krawieckich - Podstawowe wiadomości z zakresu: BHP, omówienie materiałów odzieżowych i dodatków krawieckich stosowanych na sukienki damskie.
  • Konstrukcja szablonów dla sukienki - Omówienie zasad zdejmowania miary, wykonanie pomiarów dla konstrukcji szablonów sukienki, opracowanie konstrukcji podstawowej dla sukienki, modelowanie szablonów dla sukienki według własnych projektów, rozkrój elementów z materiałów zasadniczych, podszewki i materiałów wkładowych.
  • Szycie sukienki podstawowej cz.1- Sfastrygowanie elementów i przygotowanie do pierwszej miary, zszycie szwów, wszycie zamka, wykończenie dekoltu
  • Szycie sukienki podstawowej cz.2 - Uszycie podszewki i wszycie jej do sukienki, wykończenie sukienki: podszycie dołu, wszycie haftek i odprasowanie gotowej odzieży
  • Szycie sukienki według własnego projektu - Sfastrygowanie elementów i przygotowanie do miary, zszycie szwów, wszycie zamka, wykończenie dekoltu, uszycie podszewki i wszycie jej do sukienki, wykończenie sukienki, odprasowanie gotowej odzieży.

KIEROWNIK STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

Dr inż. Monika Bogusławska – Bączek jest absolwentem Politechniki Łódzkiej Filii w Bielsku – Białej. Prowadziła szereg wykładów na uczelniach zagranicznych, między innymi w Finlandii, w Hiszpanii, w Czechach, w Słowenii, w Turcji i na Litwie. W 2014 roku otrzymała II-ą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Projektów Badawczo – Rozwojowych w zakresie innowacyjnych wyrobów włókienniczo – odzieżowych, w Bursie w Turcji. Brała udział w szeregu konferencjach naukowych w kraju i zagranicą. W ramach swojej działalności naukowo – dydaktycznej zajmuje się zagadnieniami związanymi z konstrukcją i technologią odzieży, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów funkcjonalności i komfortu użytkowania.

powrót

kierunek
Kurs kroju i szycia - poziom średniozaawansowany

rodzaj:
kurs

temat:Kurs szycia poziom średniozaawansowany


czas trwania:
24 godzin

koszt szkolenia:
700zł

rekrutacja online
© 2015, AKADEMIA ŚLĄSKA, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 11 10 400, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 11 10 400, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie