Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

Kurs Liposukcji

Liposukcja Metodą Wodną

Kurs Liposukcji

Skorzystaj z dofinansowania do 80% na realizację dowolnego szkolenia dla pracowników i pracodawców firm MMŚP szczegóły: www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl


Cel szkolenia

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy w zakresie technicznego wykonania zabiegu, interpretacji wyników badań służących zakwalifikowaniu chorego oraz zasad doboru specjalistycznej bielizny uciskowej po zabiegu. Nabędzie umiejętność obsługi aparatury medycznej body jet, lipokolektora, sprzętu jednorazowego, podstaw leczenia ran i zakładania szwów chirurgicznych. Uczestnik po szkoleniu nabędzie kompetencje do samodzielnego wykonywania zabiegów liposukcji z nadmiarem tkanki tłuszczowej metodą liposukcji wodnej w warunkach sali operacyjnej.

Adresaci szkolenia

Szkolenie skierowane jest do lekarzy medycyny którzy posiadają prawo wykonywania zawodu na terytorium RP, zarówno dla osób fizycznych jak i podmiotów leczniczych zatrudniających osoby – uczestników szkolenia o kwalifikacjach o których mowa powyżej.

Program szkolenia

Część teoretyczna

 • Wykład z zakresu dostępnych metod liposukcji na rynku świadczeń medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem metody wodnej z wykorzystaniem aparatury medycznej body-jet. W trakcie szkolenia teoretycznego uczestniczy szkolenia nabywają wiedzę w zakresie technicznego wykonania zabiegu, interpretacji wyników badań służących zakwalifikowaniu chorego.
 • Wykład z zakresu zagrożeń i ewentualnych powikłań mogących wystąpić w trakcie i po zabiegu.
 • Zasady doboru specjalistycznej bielizny uciskowej po zabiegu.
 • Zasady pielęgnacji rany, drenażu limfatycznego.
 • Szkolenie z zakresu zlecania i dawkowania leków w trakcie zabiegu i po ze szczególnym uwzględnieniem kilku wybranych grup leków.
 • Szkolenie z zakresu aseptyki i korzystania z Sali operacyjnej.
 • Szkolenie z zakresu obsługi aparatury medycznej body jet, lipokolektora, sprzętu jednorazowego, podstaw leczenia ran i zakładania szwów chirurgicznych.
 • Szkolenie z zakresu rehabilitacji po zabiegu.

Część praktyczna

 • Przypomnienie zasad mycia chirurgicznego rąk, zasad układania pacjenta
 • Pod nadzorem lekarza szkolącego wspólne wykonywanie zabiegów liposukcji.
 • Szkolenie z zakresu posługiwania się aparatura medyczną i pracy kaniulą.

Prowadzący szkolenie

Krzysztof Szymański, lekarz medycyny, specjalista I oraz II stopnia chirurgii ogólnej oraz chirurgii plastycznej posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie wykonywania zabiegów chirurgii plastycznej, liposukcji oraz kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie szkoleń z zakresu chirurgii plastycznej.

Rejestracja prowadzona jest on line. Po zebraniu grupy przedstawiciel Uczelni kontaktuje się w sprawie dopełnienia formalności związanych z zapisaniem się na kurs.

Rejestracja odbywa się ON-LINE natomiast zapisy osobiście w siedzibie WST: Katowice, Rolna 43.

powrót

kierunek
Liposukcja Metodą Wodną

rodzaj:
kurs

czas trwania:
8 godzin

koszt szkolenia:
8500 zł

rekrutacja online
© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie