AKADEMIA ŚLĄSKA

dawniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Kurs Materiałoznawstwa Odzieżowego od włókna do odzieży w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach

Materiałoznawstwo Odzieżowe od włókna do odzieży

Kurs Materiałoznawstwa Odzieżowego od włókna do odzieży w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach

Cel kursu

Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu materiałoznawstwa odzieżowego. Przedstawione zostaną podstawowe surowce włókiennicze, materiały i dodatki krawieckie jak też omówione zostaną innowacyjne materiały i technologie.

Program kursu

Program kursu obejmuje trzy moduły:

  • Moduł 1: klasyfikacja włókien; charakterystyka właściwości użytkowych włókien naturalnych, sztucznych i syntetycznych; nitka (przędza) – klasyfikacja i właściwości wpływające na cechy użytkowe materiałów tekstylnych.
  • Moduł 2: tradycyjne materiały odzieżowe: tkaniny, dzianiny – sploty, właściwości, metody wykańczania, barwienie, druk; nowoczesne materiały odzieżowe: laminaty odzieżowe, włókniny: rodzaje, właściwości, zastosowanie; dodatki krawieckie: podszewki, materiały termoizolacyjne, wzmacniające, usztywniające, pasmanterie, itp.
  • Moduł 3: identyfikacja i ocena właściwości materiałów odzieżowych; podstawowe informacje dotyczące procesów konserwacji odzieży; właściwości użytkowe odzieży, jakość odzieży oraz przydatność użytkowa odzieży.

Grupa docelowa

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą lub zajmują się modą profesjonalnie lub amatorsko na wszystkich etapach pracy w branży: od projektu plastycznego odzieży aż do jego sprzedaży. Znajomość podstawowych surowców włókienniczych, ich właściwości, jak też rodzajów i właściwości materiałów tekstylnych stosowanych do produkcji odzieży jest podstawą pracy w branży odzieżowej. Dla projektantów odzieży wiedza ta jest niezbędna do optymalnego procesu kreacji, umożliwiającego tworzenie oryginalnych projektów odzieżowych oraz dokonania prawidłowego doboru materiałów odzieżowych i dodatków. Dla producentów odzieży wiedza z zakresu materiałoznawstwa umożliwia przeprowadzenie prawidłowego zakupu surowców, a świadomość ryzyka jakie niosą ze sobą niektóre struktury materiałowe i ich właściwości dobór prawidłowej technologii oraz możliwość prawidłowego reagowania na ewentualne reklamacje. Dla sprzedających odzież fachowa wiedza z materiałoznawstwa jest cennym narzędziem wspomagającym proces promocji wyrobu – umożliwia zaprezentowanie zalet sprzedawanej odzieży wynikających nie tylko z estetyki wyrobu, ale także z właściwej kompozycji materiałowej oraz ich specjalnych właściwości użytkowych. Fachowa wiedza może przydać się także dziennikarzom i blogerom modowym, którzy chcą profesjonalnie pisać o modzie i ubiorach.

OSOBA PROWADZĄCA

Dr inż. Monika Bogusławska – Bączek jest absolwentem Politechniki Łódzkiej Filii w Bielsku – Białej. Prowadziła szereg wykładów na uczelniach zagranicznych, między innymi w Finlandii, w Hiszpanii, w Czechach, w Słowenii, w Turcji i na Litwie. W 2014 roku otrzymała II-ą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Projektów Badawczo – Rozwojowych w zakresie innowacyjnych wyrobów włókienniczo – odzieżowych, w Bursie w Turcji. Brała udział w szeregu konferencjach naukowych w kraju i zagranicą. W ramach swojej działalności naukowo – dydaktycznej zajmuje się zagadnieniami związanymi z konstrukcją i technologią odzieży, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów funkcjonalności i komfortu użytkowania.


Rejestracja prowadzona jest online. Po zebraniu grupy przedstawiciel Uczelni kontaktuje się w sprawie dopełnienia formalności związanych z zapisaniem się na kurs. Potwierdzeniem zapisu będzie wpłata zaliczki 100 zł. na rachunek bankowy. W tytule proszę podać imię i nazwisko i nazwę kursu. Konto uczelni: ING Bank Śląski 87 1050 1214 1000 0022 8423 0881

Masz pytania? napisz do nas: cse@wst.com.pl lub zadzwoń: 695 450 010

powrót

kierunek
Materiałoznawstwo Odzieżowe od włókna do odzieży

rodzaj:
kurs

czas trwania:
32 godzin


koszt szkolenia:
800 zł

forma szkolenia:
zajęcia stacjonarne

rekrutacja:
on-line

DOFINANSOWANIE KURSÓW I SZKOLEŃ
Baza Usług Rozwojowych (BUR): tutaj
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS): tutaj

rekrutacja online
© 2015, AKADEMIA ŚLĄSKA, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie