Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

Warsztaty fotograficzne plenerowe

Warsztaty fotograficzne - plener Morawy

Warsztaty fotograficzne plenerowe

Skorzystaj z dofinansowania do 80% na realizację dowolnego szkolenia dla pracowników i pracodawców firm MMŚP szczegóły: www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl

Praktyczne zajęcia z fotografii podróżniczej i dokumentalnej / Plener fotograficzny.

Miejsce zajęć: Vrbice (ok. 45 km na południe od Brna), Morawy / Czechy.

Cel kursu

Pogłębianie i usystematyzowanie wiedzy na temat fotografii w praktyce, w szczególności tworzenie kreatywnych ujęć za pomocą prostych środków z zakresu kompozycji i ekspozycji.

Adresaci kursu

Kurs przeznaczony jest dla entuzjastów fotografii, którzy pragną pogłębić i usystematyzować swoją wiedzę na temat fotografii oraz wkroczyć na drogę tworzenia kreatywnych ujęć za pomocą prostych środków i dzięki rozwojowi umiejętności twórczych..

Program kursu

  • 1 dzień zajęć: 29 kwietnia (niedziela) od godz. 12.00. Seminarium wstępne - rola światła w fotografii krajobrazowej. Najważniejsze ustawienia indywidualne sprzętu każdego z uczestników. Plener: fotografowanie w świetle popołudniowych i o zmierzchu.
  • 2 dzień zajęć: 30 kwietnia (poniedziałek). Seminarium: rola światła w fotografii, c.d. Trójkąt ekspozycyjny ASI (zależności przesłona-czas naświetlania-ISO) w praktyce. Plener: fotografowanie na różnych głębiach ostrości. Omówienie wybranych zdjęć.
  • 3 dzień zajęć: 1 maja (wtorek) Seminarium: fotografowanie w trudnych warunkach oświetleniowych / świetle zastanym. Plener: fotografowanie w jaskiniach lub / i zamkniętych budynkach / kościołach, etc. Omówienie wybranych zdjęć uczestników pleneru.
  • 4 dzień zajęć: 2 maja (środa) Seminarium: fotografowanie w mieście (Brno). Plener: fotografia uliczna Omówienie wybranych zdjęć uczestników pleneru.
  • 5 dzień zajęć: 3 maja (czwartek) do godz. 16.00 Seminarium: archiwizacja zdjęć z podróży. Plener: fotografowanie krajobrazu, ewent. winnic w okolicy Brna.

DLA STUDENTÓW I SŁUCHACZY WST RABAT - 10%

Zgłoszenia przyjmujemy do 23 marca 2018 Uczestnicy otrzymują dyplom ukończenia kursu fotograficznego realizowanego w ramach Akademii Fotografii WST.

Dojazd, wyżywienie, noclegi, bilety wstępu - uczestnicy we własnym zakresie.

Prowadzący

Zajęcia Prowadzącym zajęcia jest fotograf i podróżnik - Grzegorz Lityński, Kierownik Studiów Podyplomowych z Fotografii Podróżniczej i Dokumentalnej WST w Katowicach, laureat BZ WBK Press Foto, autor szeregu wystawy indywidualnych m.in. w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie oraz w ramach Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Oficjalny fotograf wyprawy Narodowego Centrum Kultury śladami polskich zesłańców na Syberię oraz Kamczatkę. Zdobywca Grand Prix Festiwalu Podróżniczego we Wrocławiu oraz Nagrody Publiczności Festiwalu Podróżniczego „Trzy żywioły” w Krakowie. Fotografował głowy państw, polityków, biznesmenów, sportowców, bezdomnych, mieszkańców slumsów, obozu dla uchodźców. Realizował projekty dokumentalne na Dolnym i Górnym Śląsku, na Filipinach, w Kanadzie, Laosie, na Sri Lance. Odznaczony przez Prezydenta RP za szerzenie polskości na krańcach świata (2015). Posiada bogate doświadczenie dydaktyczne: od kilkunastu lat prowadzi zajęcia z fotografii – teoria i plenery – w Polsce, Czarnogórze, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, a także w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej.

Rejestracja prowadzona jest on line. Po zebraniu grupy przedstawiciel Uczelni kontaktuje się w sprawie dopełnienia formalności związanych z zapisaniem się na kurs. Potwierdzeniem zapisu będzie wpłata pełnej kwoty na rachunek bankowy. W tytule proszę podać imię i nazwisko i nazwę kursu. Konto uczelni: ING Bank Śląski 87 1050 1214 1000 0022 8423 0881

Rejestracja odbywa się ON-LINE lub mailowo: cse@wst.com.pl

powrót

kierunek
Warsztaty fotograficzne - plener Morawy

rodzaj:
kurs

czas trwania:
40 godzin

koszt szkolenia:
550 zł

rekrutacja online
© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie