O uczelni
Akademickie Biuro Karier Akademii Śląskiej zaprasza studentów AŚ i innych uczelni do bezpłatnego udziału w VIII edycji ogólnopolskiego projektu „Gra o Karierę”, który odbędzie się w dniach 10–14 marca 2025 roku.
Gra o Karierę to ogólnopolska inicjatywa objęta patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP. Jej nadrzędnym celem jest popularyzacja działalności Biur Karier na polskich uczelniach wyższych, wzmacnianie współpracy między nimi oraz kształtowanie ich pozytywnego wizerunku zarówno w środowisku akademickim, jak i w otoczeniu zewnętrznym.
Wydarzenia na naszej Uczelni:
1. Webinar: „Odkryj swoją drogę do sukcesu: Świadome planowanie kariery zawodowej” 11.03.2025 r. (wtorek) g. 9:30-10:15
Czy wiesz, że świadome kształtowanie swojej ścieżki zawodowej może otworzyć przed Tobą nieskończone możliwości? Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć planować swoją karierę, zapraszam Cię na inspirujący webinar! Podczas tego spotkania omówimy kluczowe kwestie związane z rozwojem i doskonaleniem zawodowym.
Dowiesz się, jak rozwój kariery wpływa na Twoje życie zawodowe i osobiste oraz jakie korzyści przynosi inwestowanie w siebie. Budowanie kariery to wyzwanie, ale nie musisz robić tego sam. Podpowiem, gdzie szukać wsparcia i jakie formy pomocy są dostępne.
Dołącz do spotkania i zacznij świadomie kształtować swoją przyszłość zawodową!
dr Agnieszka Raczek - adiunkt w Akademii Śląskiej, trener biznesu, konsultant i mentor w obszarze zarządzania, headhunter, nauczyciel akademicki.
Miejsce: online, Microsoft Teams Zapisy: https://forms.office.com/e/hg47jnBNtC
2. Webinar: „Prawa autorskie w karierze – jak chronić i zarabiać na swojej twórczości?” 11.03.2025 r. (wtorek) g. 11:00-12:20
Webinar „Prawa autorskie w karierze – jak chronić i zarabiać na swojej twórczości?” to kompleksowe wprowadzenie do kluczowych zagadnień związanych z ochroną własności intelektualnej. Uczestnicy dowiedzą się, jakie prawa przysługują twórcom na różnych etapach kariery, kto jest właścicielem utworu stworzonego w ramach zatrudnienia oraz jakie możliwości zarabiania daje licencjonowanie i tantiemy. Omówione zostaną także kwestie związane z ochroną pomysłów, rejestracją znaków towarowych oraz granicami dozwolonego użytku. Webinar zakończy analiza wyzwań prawnych związanych z rozwojem sztucznej inteligencji i jej rolą w procesie twórczym.
mgr Natalia Wasiuk - absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Prawo oraz Komunikacja Promocyjna i Kryzysowa. Obecnie związana z Akademią Śląską, gdzie zajmuje się działaniami promocyjnymi. Posiada doświadczenie w obszarze promocji internetowej oraz współpracy z przedsiębiorcami. Interesuje się prawem autorskim oraz ochroną własności intelektualnej.
Miejsce: online, Microsoft Teams Zapisy: https://forms.office.com/e/DScpQ5yZwH
3. Webinar: „Kariera w zawodach zaufania publicznego na przykładzie zawodu inż. budownictwa.” 11.03.2025 r. (wtorek) g. 13:00-14:00
Budowanie kariery w zawodach zaufania publicznego wymaga dobrego przygotowania merytorycznego, wykształcenia wielu umiejętności miękkich oraz stałego rozwoju i aktywności.
Jakie umiejętności warto zdobyć w czasie studiów? Czy warto działać w organizacjach studenckich, branżowych lub kołach naukowych? Jak wygląda praca w zawodzie zaufania publicznego? Jak wygląda procedura zdobywania uprawnień zawodowych? Jakie są możliwe ścieżki rozwoju w zawodach technicznych? Jak zostać biegłym lub rzeczoznawcą?
mgr inż. Michał Bal – Kierownik katedry budownictwa w Akademii Śląskiej, praktykujący inżynier budownictwa, prawnik, przedsiębiorca, Przewodniczący Komitetu ds. Legislacji, Cyfryzacji i BIM Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.
Miejsce: online, Microsoft Teams Zapisy: https://forms.office.com/e/b2ghJKc6sf
4. Webinar: „Medycyna Estetyczna jako dodatkowa ścieżka kariery zawodowej.” 11.03.2025 r. (wtorek) g. 15:00-16:00
Chcesz rozwijać swoją karierę i zdobyć nowe umiejętności? Zależy Ci na szybszym rozpoczęciu samodzielnej pracy z pacjentem? Zastanawiasz się, jak to zrobić? Zapraszamy na nasz wykład na którym odkryjesz najnowsze trendy w medycynie estetycznej oraz kluczowe zasady bezpiecznej pracy z pacjentem! Wykład kierowany jest przede wszystkim do lekarzy stażystów, rezydentów oraz specjalistów z różnych dziedzin, w tym także stomatologii.
prof. AŚ dr n med. Michał Ekkert - Profesor Akademii Śląskiej, nauczyciel akademicki z przedmiotu Anatomia, ekspert i trener z zakresu medycyny estetycznej, kierownik studiów podyplomowych, lekarz praktyk.
lek. Tomasz Księżopolski - lekarz, specjalista z zakresu okulistyki, lekarz medycyny estetycznej, współprowadzący zajęcia na studiach podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej.
Miejsce: online, Microsoft Teams Zapisy: https://forms.office.com/e/xrTDzxNjcL
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w innych wydarzeniach, organizowanych pod patronatem Gry o Karierę: https://graokariere.usz.edu.pl/wydarzenia/