Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

Wartości w architekturze – piąte, podsumowujące spotkanie już 25 listopada 2021 r. 

Wartości w architekturze – piąte, podsumowujące spotkanie już 25 listopada 2021 r. 

Wartości w architekturze – piąte, podsumowujące spotkanie
już 25 listopada 2021 r. Miesięcznik „Architektura-murator” wraz z serwisem architektura.murator.pl zapraszają na piąte, ostatnie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Anny Cymer, Anny Dudzińskiej, Grzegorza Stiasnego, Marcina Szczeliny, Huberta Trammera i Ewy P. Porębskiej poprowadzi Tomasz Fudala.

Finałowe spotkanie z cyklu Wartości w architekturze odbędzie się 25 listopada o godzinie 18.00.
Zaproszeni goście dyskutować będą na temat zmienności i trwałości w architekturze:

  • Czy istnieje architektura ponadczasowa?
  • Jakie cechy architektury uznawane są za szczególnie istotne?
  • Czy i jak kryteria oceny zmieniają się w czasie? 
 
Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć: historyczka architektury Anna Cymer, dziennikarka i reporterka Anna Dudzińska, architekt i krytyk architektury Grzegorz Stiasny, krytyk i kurator Marcin Szczelina, architekt, publicysta i uczestnik okrągłego stołu Nowego Europejskiego Bauhausu Hubert Trammer oraz krytyczka architektury, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator” Ewa P. Porębska. Spotkanie poprowadzi Tomasz Fudala, historyk sztuki i kurator wystaw, współtwórca festiwalu Warszawa w budowie. 
Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej: w Centralnym Domu Technologii w Warszawie oraz na stronie internetowej wartosciwarchitekturze.pl.

Osoby zainteresowane uczestnictwem na żywo w spotkaniu odbywającym się w Centralnym Domu Technologii w Warszawie, w tym możliwością zadawania pytań, zachęcamy do kontaktu z redakcją:
architektura_foto@grupazpr.pl.
Ze względu na bezpieczeństwo w okresie pandemii liczba miejsc dostępnych w sali konferencyjnej Centralnego Domu Technologii w Warszawie jest ograniczona. Po spotkaniu przewidziano poczęstunek i networking.

Więcej informacji na stronie: wartosciwarchitekturze.pl
Serdecznie zapraszamy.Wartości w architekturze to trwający od marca 2021 roku cykl spotkań online z wybitnymi twórcami polskiej architektury. W ramach czterech dotychczasowych wydarzeń odbyły się dyskusje o najcenniejszych i najbardziej istotnych aspektach współczesnej architektury.
„Architektura-murator” to najważniejszy i najbardziej wpływowy magazyn architektoniczny w Polsce, specjalizujący się przede wszystkim w profesjonalnej prezentacji współczesnej architektury polskiej i światowej. Na łamach „Architektury-murator” od początku jej istnienia, czyli od 1994 roku, przedstawiono około 4000 budowli zrealizowanych w naszym kraju. Miesięcznik otrzymał 32 nagrody i wyróżnienia za szatę graficzną, a w 2014 roku - Honorową Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególny wkład w upowszechnianie kultury.
Architektura.murator.pl - serwis miesięcznika „Architektura-murator” - to najważniejsza platforma informacyjno-publicystyczna branży architektonicznej, skierowana szczególnie do użytkowników, których zawodem i życiową pasją jest architektura.

powrót

Aula Główna - woj. Śląskie - Katowice
Aula Główna


Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi
w Zabrzu


Aula Główna Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Aula Główna Wydziału Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi


Park Naukowo-Technologiczny Silesia - woj. Śląskie - Katowice
Park Naukowo-Technologiczny Silesia
w Katowicach


© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie