Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

ZAPROSZENIE DO TEATRU ŚLĄSKIEGO. SPEKTAKL "SZTUKA MIĘSA" JUŻ 15.04.2016

ZAPROSZENIE DO TEATRU ŚLĄSKIEGO. SPEKTAKL SZTUKA MIĘSA JUŻ 15.04.2016

Dyrekcja Teatru Śląskiego zaprasza na spektakl „Sztuka mięsa”, w ramach kolejnej premiery studencko-nauczycielskiej.

Kręci się korbka mięsnej maszynki, przesuwa się taśma produkcyjna: Lady Mięsne, wiedźmy, które tkwią w świecie prawdziwym, to znaczy: ukrytym przed ludzkimi oczami; Akwizytorzy, gotowi sprzedać wszystko, co tylko im się każe, Dziewczyna i Chłopak zagubieni w tym świecie gotowych produktów i gotowych zestawów tego kim się jest i co się myśli - światopoglądów pobieranych w pakietach.
- Wymyśliłam sobie sztukę ziarnistą - tak jak ziarniste bywają obrazy Boscha czy Brueghela. Ziarniste, bo składające się z wielu elementów i mikrohistorii, które czasem przylegają do siebie, a czasem ustawiają się wobec siebie plecami.

Są fragmentami reportaży i „Boskiej komedii” Dantego, fragmentami „Ulissesa” i wierszami - taki model do składania, DIY, w opozycji do tego co instant, gotowe, sparowane, dwie sztuki w cenie jednej, i tak dalej – przyznaje Weronika Murek, której „Sztuka mięsa” będzie scenicznym debiutem. Autorka głośnej książki „Uprawa roślin południowych metodą Miczurina” (debiut w wydawnictwie „Czarne”) otrzymała także główną nagrodę Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej z 2015 roku za tekst „Feinweinblein”.
„Sztukę mięsa” napisała specjalnie na Scenę w Galerii i będzie to pierwsza realizacja teatralna jej tekstu i tym samym kolejna odsłona realizowanego przez teatr projektu KatoDebiut.

Spektakl inscenizuje dyrektor Teatru Śląskiego Robert Talarczyk, który jako asystenta reżysera zaprosił do pracy Mateusza Znanieckiego, aktora naszej sceny i jednocześnie studenta Wydziału Reżyserii. Autorką scenografii i kostiumów jest Ilona Binarsch, artystka od lat współpracująca z teatrami dramatycznymi, lalkowymi, muzycznymi, tańca i telewizji oraz współtwórczyni wielu realizacji filmowych.

Cena biletu dla Studentów oraz Pracowników Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach - 15 zł. 
Spektakl odbędzie się na Scenie w Galerii Katowickiej. 15.04.2016 (piątek), o godzinie 19:00.

więcej informacji znajdziesz tutaj

powrót

Aula Główna - woj. Śląskie - Katowice
Aula Główna


Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi
w Zabrzu


Aula Główna Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Aula Główna Wydziału Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi


Park Naukowo-Technologiczny Silesia - woj. Śląskie - Katowice
Park Naukowo-Technologiczny Silesia
w Katowicach


© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie