Wydział Architektury Budownictwa i Sztuk Stosowanych
Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych
Wydział Nauk Medycznych
im. prof. Zbigniewa Religi
Rekrutacja
Rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2024/2025 na studia niestacjonarne prowadzone w języku polskim rozpocznie się w dniu 16.12.2024 r.
Szczegółowe informacje dot. rekrutacji
Budownictwo to jeden z najbardziej rozwijających się kierunków na uczelniach technicznych. Studia przygotowują specjalistów do kierowania wykonawstwem wszystkich typów obiektów budowlanych, współudziału w projektowaniu obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych i komunikacyjnych oraz do organizowania produkcji elementów budowlanych i nadzoru wykonawstwa budowlanego. W czasie nauki istotną rolę odgrywa zapoznanie się z wymogami obowiązującymi w działalności budowlanej w Unii Europejskiej.
Studia zaplanowane są w taki sposób, aby wyposażyć studentów w niezbędną wiedzę, umiejętności i kompetencje, dzięki którym będą mogli w przyszłości sprostać wysokim wymaganiom stawianym współczesnej kadrze inżynierskiej. Studenci zapoznają się z rodzajami materiałów oraz technologiami wykorzystywanymi w budownictwie. Poznają podstawowe materiały budowlane i ich wytrzymałość, instrumenty pomiarowe, zasady rysunku technicznego, wymogi prawne projektowania dróg, mostów czy budynków.
4–letnie studia inżynierskie (8 semestrów) – studia stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne)
Absolwent po ukończeniu studiów otrzymuje tytuł inżyniera i posiada niezbędną wiedzę teoretyczną oraz odpowiednie przygotowanie praktyczne z zakresu wykonawstwa obiektów budownictwa mieszkaniowego, komunalnego, przemysłowego i komunikacyjnego. Posiada również umiejętność projektowania podstawowych obiektów i elementów budowlanych, technologii i organizacji budownictwa, kierowania zespołem i firmą budowlaną. Ma wiedzę z zakresu wytwarzania i doboru oraz stosowania materiałów budowlanych, a także technik komputerowych i nowoczesnych technologii w praktyce inżynierskiej.
Studia uzupełniające magisterskie mają na celu ukształtowanie osobowości twórczej i zawodowej magistra inżyniera o pełnych kompetencjach i kwalifikacjach wynikających z uzyskanej na studiach wiedzy i umiejętności. Absolwent przygotowany jest do podejmowania zadań związanych z problematyką budownictwa, organizacją i zarządzaniem przedsiębiorstwem budowlanym oraz do pracy związanej z projektowaniem obiektów żelbetowych, stalowych i drewnianych.
2-letnie studia magisterskie (4 semestry) - studia stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne)
SPECJALNOŚĆ BUDOWNICTWO ZRÓWNOWAŻONE
SPECJALNOŚĆ BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE
Absolwenci posiadają umiejętności teoretyczne i praktyczne niezbędne przy planowaniu inwestycji budowlanych i ich realizacji, a także przy wykonywaniu remontów, modernizacji i przebudowy obiektów budowlanych. Przygotowani są do zdobycia pełnych uprawnień w zakresie problematyki budownictwa ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki budownictwa kolejowego, drogowego i mieszkaniowego, jak również do twórczej pracy naukowo-badawczej na potrzeby budownictwa.
kierunek
Budownictwo
rodzaj studiów
I stopnia (studia inżynierskie)
II stopnia (studia uzupełniające magisterskie)
tryb studiów
I stopnia - studia stacjonarne
czas trwania: 4 lata (8 semestrów)
czesne za semestr: 2.700zł (4 raty x 710 zł/6 rat x 470 zł)
I stopnia - studia niestacjonarne
czas trwania: 4 lata (8 semestrów)
czesne za semestr: 2.500zł (4 raty x 660 zł/6 rat x 440 zł)
II stopnia - studia stacjonarne
czas trwania: 2 lata (4 semestry)
czesne za semestr: 2.800zł (4 raty x 740 zł/6 rat x 490 zł)
II stopnia - studia niestacjonarne
czas trwania: 2 lata (4 semestry)
czesne za semestr: 2.600zł (4 raty x 690 zł/6 rat x 460 zł)