Oferta studiów podyplomowych
Rekrutacja
Celem studiów podyplomowych jest szczegółowe przedstawienie wymagań projektowo-wykonawczo-odbiorowych w zakresie współczesnych zaktualizowanych zasad projektowania i budowy napowietrznych linii elektroenergetycznych wysokich napięć określonych wymaganiami normy PN-EN 50341 wraz załącznikiem krajowym oraz Eurokodami. Zakres studiów kompleksowo obejmuje problematykę tj. zagadnienia geotechniczne, konstrukcyjne oraz elektryczne.
Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich kierunków budowlanych oraz elektrycznych, chcących ukierunkować swoje zainteresowania zawodowe w obszarze budowy napowietrznych linii elektroenergetycznych. Adresatem studiów jest również personel techniczny z przemysłu energetycznego, operatorów liniowych przesyłu i dystrybucji związanych z liniami elektroenergetycznymi o profilu elektrycznym lub budowlanym pracujący w zakresie odbioru i utrzymania linii napowietrznych.
Absolwent specjalizujący się w zakresie projektowania i budowy elektroenergetycznych linii napowietrznych obszarze projektowania, wykonawstwa, odbioru i ich utrzymania, w zależności od wykształcenia podstawowego w branży elektrycznej lub budowlanej.
dr inż. Sławomir Labocha Stopień doktora nauk technicznych w zakresie budownictwa uzyskał w 2000 roku na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Modelowanie i analiza giętno-skrętnych drgań wysokich budowli szkieletowo-trzonowych". W latach 1993-2006 pracował na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. Dalszą pracę akademicką kontynuuje na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych na Akademii Śląskiej. Zajmuje się problematyką konstrukcji stalowych, konstrukcji zespolonych stalowo- betonowych, oraz konstrukcji stalowych i żelbetowych, w tym fundamentów w budownictwie energetycznym. Uczestnik konferencji krajowych i zagranicznych, autor publikacji książkowych i artykułów naukowo-technicznych z obszaru aplikacyjnego mechaniki konstrukcji budowlanych i metody elementów skończonych. W 2008 roku uzyskał uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń. Jest autorem licznych prac projektowych i ocen stanu technicznego obiektów budowlanych.
1 rok - 2 semestry
kierunek
Budowa napowietrznych linii elektroenergetycznych wysokich napięć
rodzaj studiów
studia podyplomowe
tryb studiów
studia niestacjonarne
czas trwania:
1 rok (2 semestry)
opłata rekrutacyjna:
0,00 zł
czesne za semestr:
3.300 zł (3 raty x 1.170 zł)
DOFINANSOWANIE KURSÓW I SZKOLEŃ
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS): tutaj
WARUNKI REKRUTACJI
Kontakt:
mgr Ewelina Muszyńska-Zaczkowska
Tel. 885-399-800
e-mail: