Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

Studia podyplomowe Wysokie Krawiectwo Śląskie Katowice

Wysokie Krawiectwo. SILESIA LE GRAND CHIC

Studia podyplomowe Wysokie Krawiectwo Śląskie Katowice

CEL STUDIÓW

Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z arkanami wysokiej klasy krawiectwa i odręcznych wykończeń ubiorów. Szlachetne materiały, dobre wykończenia i kreatywność to cechy Wysokiego Krawiectwa. Każdy projektant powinien znać podstawy konstrukcji ubioru i krawiectwa oraz posiadać umiejętność odpowiedniego doboru materiałów i dodatków. Jest to także wiedza, którą powinien mieć każdy dyrektor kreatywny w branży modowej czy dyrektor zakupów domu mody, butiku, itd.

Studia stanowią prestiżową szkołę nauki wysokiego krawiectwa, którą można porównać do studiów MBA lub LL.M. kierowanych do kadry dyrektorskiej. Studia przygotowują do pełnienia odpowiedzialnych funkcji związanych z jakością produkcji odręcznej wysokiej klasy odzieży, sprzedaży i zakupów. Studia prowadzone będą przez wysoko wykwalifikowaną włosko - polską kadrę w doskonale wyposażonych w maszyny i urządzenia szwalnicze pracowniach i laboratoriach Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Słuchacze podczas studiów otrzymają wiedzę oraz nabędą umiejętności z zakresu włoskiego wysokiego krawiectwa miarowego, projektowania ubioru, rysunku modowego oraz materiałoznawstwa odzieżowego. W trakcie studiów zapoznają się również z najnowocześniejszymi technikami CAD/CAM komputerowej konstrukcji ubioru oraz podstawami prawnymi związanymi z branżą modową.

Ukończenie studiów zostanie potwierdzone otrzymaniem dyplomu: włoskiej szkoły Wysokiego Krawiectwa LE GRAND CHIC oraz świadectwa ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Studia zakończone zostaną pokazem kolekcji dyplomowych absolwentów, którzy zaprezentują przed polskimi oraz włoskimi przedsiębiorcami efekty swojej pracy.

ADRESACI STUDIÓW

Studia adresowane są do osób posiadających co najmniej tytuł licencjata, dla których moda jest pasją życiową, którą chcą rozwijać i realizować. Przyszli projektanci, nauczyciele krawiectwa, kadra kierownicza i dyrektorska w branży modowej.

PROGRAM RAMOWY STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 • Konstrukcja i technologia ubioru
 • Projektowanie ubioru
 • Rysunek żurnalowy
 • Materiałoznawstwo odzieżowe
 • Historia mody i krawiectwa
 • Komputerowa konstrukcja odzieży – systemy CAD/CAM
 • Budowa i zarządzanie marką modową
 • Organizacja i prowadzenie własnej firmy w sektorze modowym
 • Prawne aspekty projektowania ubioru
 • KIEROWNICTWO STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

  Ewa Bardadin, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego a także Akademii Mody i Wizerunku, zwanej Akademią Luksusu – na kierunku krytyka mody, projektantka, krytyk modowego, stylistka,, aktorka, dziennikarka, akredytowana dziennikarka - korespondentka z Rzymu, a w Warszawie należy do Zrzeszenia Dziennikarzy Polskich. Posiada Międzynarodową Legitymację Dziennikarską, pisze relacje z włoskich i międzynarodowych pokazów mody dla agencji mody - Alta Roma.

  dr inż. Monika Bogusławska – Bączek, absolwentka Politechniki Łódzkiej Filii w Bielsku – Białej. Od roku 2009 pracuje na Kierunku Wzornictwo w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, gdzie od października 2011 pełni funkcję Kierownika Katedry Wzornictwa. Prowadziła szereg wykładów na uczelniach zagranicznych, między innymi w Finlandii, w Hiszpanii, w Czechach, w Słowenii, w Turcji i na Litwie. W 2014 roku otrzymała II-ą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Projektów Badawczo – Rozwojowych w zakresie innowacyjnych wyrobów włókienniczo – odzieżowych, w Bursie w Turcji. Brała udział w szeregu konferencjach naukowych w kraju i zagranicą. W ramach swojej działalności naukowo – dydaktycznej zajmuje się zagadnieniami związanymi z konstrukcją i technologią odzieży, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów funkcjonalności i komfortu użytkowania. Organizowała szereg studenckich pokazów mody, które odbywały się na terenie woj. śląskiego w tym Żory be Fashion.

  dr hab. Marlena Jankowska- Augustyn, adwokat z doświadczeniem w zakresie prawa własności intelektualnej, inicjatorka powołania do życia Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UŚ.

  CZAS TRWANIA

  3 lata - 6 semestrów

kierunek
Wysokie Krawiectwo. SILESIA LE GRAND CHIC

rodzaj studiów
studia podyplomowe

tryb studiów
studia niestacjonarne

czas trwania:
3 lata (6 semestrów)

czesne za semestr:
6500 zł

DOFINANSOWANIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH I MBA
Baza Usług Rozwojowych (BUR): tutaj
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS): tutaj

WARUNKI REKRUTACJI

rekrutacja online

© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie