Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

DOKUMENTY DO POBRANIA:


Informacje o projekcie

 • Projekt „Uniwersytet Dziecięco - Młodzieżowy WST” skierowany jest do mieszkańców Zabrza w wieku od 7-17 lat oraz do rodziców, którzy są chętni uczestniczyć w interesujących warsztatach i włączyć się w proces rozwoju kompetencji u swoich ich dzieci.
  Na Uczestników czekają dwa semestry odkrywania tajników nauki, niesamowitych emocji i dobrej zabawy. Zajęcia odbywają się na Uczelni i są prowadzone przez nauczycieli dydaktycznych, artystów oraz ekspertów z różnych dziedzin. Dzieci i młodzież uczestniczą w zajęciach w akademickich aulach, pracowniach i laboratoriach, dzięki czemu mogą poczuć się jak prawdziwi studenci.
  W atrakcyjnej formie, bez szkolnego przymusu, wprowadzamy naszych studentów w świat nauk ścisłych i artystycznych, podnosimy kompetencje językowe, a młodzieży pomagamy przygotować się do egzaminu maturalnego.

  Zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych:

  Grupa S (7 – 10 lat)
  • 30 godz. warsztatów z robotyki,
  • 30 godz. warsztatów komputerowych,
  • 30 godz. warsztatów artystycznych,
  • 30 godz. zajęć z j. angielskiego,
  Grupa M (11 – 14 lat)
  • 30 godz. warsztatów z robotyki,
  • 30 godz. warsztatów komputerowych,
  • 30 godz. warsztatów artystycznych,
  • 30 godz. zajęć z j. angielskiego,
  Grupa L (15 -17 lat)
  • 40 godz. kursu przygotowującego do matury z j. polskiego,
  • 40 godz. kursu przygotowującego do matury z j. angielskiego,
  • 40 godz. kursu przygotowującego do matury z matematyki.

 • Grupa Rodziców - warsztaty obejmować będą m.in.: kształtowanie nawyków uczenia się; stawianie i spełnianie wymagań; wychowanie do samodzielności; wprowadzenie do analizy transakcyjnej.
 • Zjazdy odbywają się jeden raz w tygodniu, w soboty.
  Rok akademicki trwa 2 semestry.
  W przerwie wakacyjnej Uczestnicy Projektu wezmą udział w tygodniowym obozie językowo-sportowym.
  Rekrutację prowadzi Urząd Miejski w Zabrzu, ul. Powstańców Śląskich 5-7, pokój 214. Kontakt: tel. 32 37 33 525, mail: sekretariat_wrp@um.zabrze.pl lub mail: udm@wst.com.pl

  Nasz Uniwersytet gwarantuje:

  • wspaniałą atmosferę;
  • naukę przez zabawę;
  • kreatywne warsztaty;
  • przygotowanie do matury.
  Zajęcia na Uniwersytecie Dziecięco-Młodzieżowym WST oraz obóz językowo-sportowy są bezpłatne. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Osi priorytetowej III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, dla Działania 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym.


 • Uniwersytet dziecięco-młodzieżowy WST

  uniwersytet dziecięco-młodzieżowy

  aktualności

  • Ważne informacje dotyczące organizacji zajęć online:

   1. Zajęcia dla dzieci prowadzone online wymagają zgody rodzica/opiekuna na nagrywanie zajęć. Bardzo prosimy osoby, które jeszcze nie podpisały takiego oświadczenia o przesłanie niniejszego dokumentu max. do soboty 14.11.2020 r. Formularz został wysłany na skrzynki e-mail rodziców/opiekunów. Wydrukowane, podpisane oświadczenie w formie skanu lub zdjęcia należy wysłać na adres e-mail: udm@wst.com.pl.

   2. Pierwsze zajęcia na platformie odbędą się w dniu 14.11.2020 zgodnie z planem zajęć.

   3. W dniu 12.11.2020 o godz. 17:00 zorganizowane zostanie spotkanie informacyjne dla rodziców/opiekunów i uczestników na platformie szkoleniowej. Chcielibyśmy, aby każdy z Państwa uczestniczył w tym spotkaniu, ponieważ będzie to czas na próbę zalogowania się na platformę oraz omówienie kwestii organizacyjnych.

   4. W przeciągu najbliższych dni każdy z Państwa na swojego e-maila otrzyma wiadomość z Aktywacją konta na platformie eduportal. W e-mailu będzie link aktywacyjny, w który będzie należało kliknąć a następnie ustawić swoje hasło. Loginem będzie imię.nazwisko dziecka np. marta.piesko

   5. W dniu 12.11.2020 przed godz. 17:00 należy zalogować się na swój profil (po wcześniejszej aktywacji konta) poprzez stronę wst.eduportal.pl i dołączyć do spotkania o nazwie "Spotkanie informacyjne- UDM- wszystkie grupy"

   6. Jeśli mają Państwo zapisane w projekcie rodzeństwo to proszę o przygotowanie drugiego/trzeciego adresu e-mail, ponieważ do każdego dziecka musi być odrębny adres e-mailowy.

   7. Grupy wiekowe najstarsze czyli 15-17 lat „L” zostały połączone w jedną. (grafik dla tej grupy jest dosyć napięty ale to dlatego, ponieważ chcemy aby m.in. maturzyści zdążyli przerobić cały materiał do czasu matur)

   8. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt na skrzynkę e-mail: udm@wst.com.pl

   Mamy obecnie trudny czas związany z pandemią koronawirusa, ale przy dobrych chęciach zarówno z naszej jak i Państwa strony mamy nadzieję na sukces :). Chętnie pomożemy przy rozwiązywaniu problemów technicznych, ponieważ zależy nam aby każdy uczestnik mógł brać czynny udział w zajęciach.


  • DRODZY RODZICE,

   Z przyjemnością informujemy, że spełniając wszystkie wymogi bezpieczeństwa z dniem 17 października 2020 roku wznawiamy działalność Uniwersytetu Dziecięco – Młodzieżowego WST. Dokładamy wszelkich starań aby Dzieci i Państwo czuli się na Naszej Uczelni bezpiecznie. W obecnej sytuacji najważniejsze jest dla nas zapewnienie dzieciom, ich rodzicom, Wolontariuszom i naszym pracownikom odpowiednich warunków sanitarnych.

   BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM!!!

   Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz kształcenia w okresie obowiązywania stanu epidemii

   1. Podczas warsztatów będziemy dostosowywać się do aktualnych wymagań GIS, włączając w to liczbę dzieci przebywających w sali i dystans co najmniej 1,5 metra od innych osób

   2. Liczebność grup zajęciowych będzie dostosowana do wielkości sal, tak by możliwe było zachowanie bezpiecznego odstępu między dziećmi - minimum 1,5 metra.

   3. Dzieci zobowiązane są do noszenia maseczek ochronnych.

   4. Pracownie zajęciowe będą regularnie wietrzone i wyposażone w płyny do dezynfekcji, a pracownicy Uczelni zabezpieczeni zgodnie z aktualnymi wymogami (maseczki oraz rękawiczki lub częsta dezynfekcja rąk).

   Przygotowaliśmy specjalny dokument, w którym zebrane są zasady uczestnictwa w zajęciach w trakcie pandemii. Można pobrać go poniżej.

   WAŻNE!

   WARUNKIEM WEJŚCIA DZIECKA NA ZAJĘCIA JEST PODPISANE PRZEZ JEGO RODZICA LUB OPIEKUNA OŚWIADCZENIE, ŻE DZIECKO JEST ZDROWE I MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W ZAJĘCIACH. OŚWIADCZENIE DO POBRANIA I WYDRUKOWANIA ZNAJDUJE SIĘ PONIŻEJ.

   Na każde zajęcia prosimy o przyniesienie osobnych oświadczeń. Zapraszamy na zajęcia tylko dzieci zdrowe. Bardzo dziękujemy za współpracę i... nie zapomnijcie maseczek!

   Wiemy, że wszystkie standardy sanitarne nie są tylko na chwilę, ale w nowej rzeczywistości zostaną z Nami na dłużej, dlatego chcemy, aby każdy czuł się w nich bezpiecznie i komfortowo.

  • Szanowni Państwo,

   Ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce informujemy że realizacja projektu ,,Uniwersytet Dziecięco – Młodzieżowy WST’’ w roku akademickim 2019/2020 została wstrzymana do sierpnia 2020 r. a wznowienie zajęć nastąpi w nowym roku szkolnym (2020/2021).

   Jednocześnie informujemy, że organizacja letniego obozu sportowego dla dzieci nie będzie możliwa w bieżącym roku.

   O terminach wznowienia zajęć poinformujemy Państwa niezwłocznie po podjęciu decyzji w tej sprawie.

   Przepraszamy za utrudnienia.

   Władze Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach


  • W nawiązaniu do decyzji Organów Państwa oraz obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju związanej z koronawirusem, zadecydowano o zawieszeniu zajęć dydaktycznych realizowanych w ramach projektu pn. „Uniwersytet Dziecięco – Młodzieżowy WST” od dnia 14.03.2020 roku (włącznie) do odwołania.


  • Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi uroczystości rozpoczęcia nowego roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięco - Młodzieżowego Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

   Inauguracja Uniwersytetu Dziecięco - Młodzieżowego WST odbędzie się w sobotę 15 lutego 2020 w Auli Wydziału Nauk Medycznych WST, w Zabrzu przy ul. Park Hutniczy 3 – 5.

   Inauguracja rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do godz. 11.30 w Auli Dużej (4 piętro).

   Ważne:
   Tego dnia będą już prowadzone zajęcia dla dzieci i młodzieży zgodnie z załączonym planem zajęć.

   Nasi studenci zostają podzieleni na 3 grupy wiekowe:

   • S - najmłodsze (7 – 10 lat)
   • M - średnie ( 11 – 14 lat)
   • L - najstarsze (15-17 lat)

   Grupy: S oraz L zapraszamy na godzinę 8.00 do Atelier (parter) . Stamtąd uczestnicy zostaną odprowadzeni do sal na pierwsze zajęcia, które potrwają do godziny 11.00. O godz. 11.00 wszyscy przejdą do auli na uroczystość oficjalnego rozpoczęcia UDM. Rodziców również serdecznie zapraszamy. Po zakończeniu inauguracji Rodzice będą mogli odebrać Studentów UDM.

   Grupy M rozpoczynające zajęcia od godz. 11.20, w pierwszej kolejności zapraszamy na uroczystość Inauguracji do Auli Dużej (4 piętro) , a później wszyscy przejdą do swoich pracowni na warsztaty.

   Rodziców, którzy wyrażają zgodę na samodzielny powrót dzieci do domu po zakończonych zajęciach prosimy o wydrukowanie druku „oświadczenie”, podpisanie zgody i przekazanie dziecku w dniu zajęć.

   Rodziców, którzy nie będą osobiście odbierać dzieci i upoważniają do tego konkretną osobę, prosimy o wypełnienie druku „upoważnienie”.

   Kontakt - mail: udm@wst.com.pl lub tel. do Działu Realizacji Projektów UM w Zabrzu : 32 3733449

  • uniwersytet dziecięco-młodzieżowy
  • Zakończenie I edycji Uniwersytetu Dziecięco - Młodzieżowego WST w Zabrzu

   W sobotę, 11 stycznia miało miejsce zakończenie I edycji Uniwersytetu Dziecięco - Młodzieżowego WST w Zabrzu.

   Uniwersytet to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

   Przez 30 tygodni, w każdą sobotę-bez względu na pogodę, uśmiechnięte buzie naszych wesołych studentów pojawiały się na zajęciach realizowanych w Zabrzu, na Wydziale Nauk Medycznych WST

   Staraliśmy się, aby każdy z młodych ludzi, mógł rozwijać tutaj swoje pasje i talenty, otworzyć się na sztukę, integrować się z rówieśnikami i poczuć klimat panujący na uczelni. Naszym zadaniem było rozwijanie wyobraźni, kreatywnego myślenia, a także przygotowanie najmłodszych do mądrego i świadomego korzystania z nowych technologii. Nasza młodzież, oprócz umiejętności interpersonalnych, utrwalała umiejętności językowe, poznawała zasady rozwiązywania arkuszy maturalnych, sposobem myślenia przydatnym podczas egzaminu, technikami egzaminacyjnymi, którym będą musieli wkrótce sprostać.

   Na koniec uroczystego zakończenia Uniwersytetu Dziecięco – Młodzieżowego WST każdy uczestnik otrzymał dyplom ukończenia UDM.

   Dziękujemy naszym pierwszym absolwentom, a zarazem pilnym uczestnikom, zaangażowanym wykładowcom i rodzicom, którzy motywowali swoje pociechy, a dla nas byli często dużym wsparciem.

  • Uroczyste zakończenie
   11.01.2020r.

   Szanowni Rodzice,
   Drodzy Studenci UDM

   Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie pierwszej edycji Uniwersytetu Dziecięco-Młodzieżowego WST, które odbędzie się w dniu 11.01.2020 r. o godzinie 11.00 w auli głównej Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu, ul. Park-Hutniczy 3-5.

   Podczas uroczystości zaplanowano wręczenie dyplomów oraz nagród dla naszych pilnych Studentów.

   Drodzy Rodzice, niech Wasza obecność będzie wyrazem uznania dla Waszych dzieci, które z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w licznych warsztatach organizowanych w ramach projektu pt. "Uniwersytet Dziecięco-Młodzieżowy WST", realizowanego przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach we współpracy z Miastem Zabrze i współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (nr POWR.03.01.00-00-T0107/18).

   Jednocześnie informujemy, że w tym dniu dzieci ostatni raz uczestniczą w warsztatach.

  • Informacja

   Informujemy, że najbliższe zajęcia UDM odbędą się wyjątkowo w niedzielę 15.12.2019.

   Gr S: 11.20 – 14.35

   Gr M: 8.00 – 11.15

   Gr L: 8.00 – 11.15

  • Drodzy Rodzice i Studenci !!!

   Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych w najbliższą sobotę tj. 14 grudnia 2019 zajęcia UDM zostają odwołane

   Jak tylko ustalimy termin odpracowania zajęć z naszymi wykładowcami, poinformujemy Was o tym na naszej stronie i na FB.

  • II ETAP PROJEKTU

   06.11.2019r.

   Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach oraz Miasto Zabrze w ramach Uniwersytetu Dziecięco-Młodzieżowego WST uruchamiają II etap projektu.

   Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny dla jego uczestników.

   Druga edycja UDM rozpocznie się w lutym i 2020 r. potrwa do stycznia 2021 r.

   Uczestnikiem/Uczestniczką projektu może być każde dziecko w wieku 7-17 lat mieszkające w Zabrzu i uczęszczające tu do szkoły.

   W ramach Uniwersytetu Dziecięco-Młodzieżowego WST organizowane są zajęcia w trzech grupach wiekowych:

   • dla dzieci w wieku 7-10 lat i 11-14 lat prowadzone będą zajęcia artystyczne, komputerowe, robotyka, język angielski – każdy moduł trwa 30 godzin.
   • dla młodzieży 15-17 lat prowadzone będą zajęcia z języka angielskiego, języka polskiego oraz matematyka – każdy moduł trwa 40 godzin.

   Zajęcia skupiają się na rozwijaniu 3 rodzajów kompetencji: językowych, informatyczno-technicznych oraz osobistych.

   Warsztaty będą odbywać się jeden raz w tygodniu – w soboty, w siedzibie Wyższej Szkoły Technicznej w Zabrzu, przy ul. Park Hutniczy 3-5.

   Ponadto, każdy z uczestników/ uczestniczek projektu wyjedzie na obóz językowo-sportowy w okresie wakacyjnym.

   Obecnie trwa rekrutacja na II edycję zajęć – zgłoszenia przyjmowane są do 24 listopada 2019 roku.

   Startujemy już po feriach zimowych 2020 !

   Jeżeli potrzebują Państwo szczegółowych informacji lub chcą zgłosić udział dziecka podajemy dane kontaktowe:

   Urząd Miejski w Zabrzu - budynek przy ul. Powstańców Śląskich 5-7

   II piętro, pok. 214 - Sekretariat Wydziału Realizacji Projektów

   Telefon kontaktowy: 32 37 33 485 /32 37 33 525

   Adres email: sekretariat_wrp@um.zabrze.pl


   Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Osi priorytetowej III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, dla Działania 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

  • OBÓZ JĘZYKOWO – SPORTOWY - ŁOPUSZNA

   Wysłanie dziecka na pierwszy obóz zwykle przysparza wielu trosk i niepokojów kochającym rodzicom. Chcemy pomóc rodzicom i podać kilka pomocnych informacji przed wyjazdem :-)

   Wyjazd 14.07.2019 ( I termin) oraz 21.07.2019 (II termin)
   Zbiórka przed budynkiem WST (Park Hutniczy 3-5), godz. 9.00
   Dzieciom należy przygotować drugie śniadanie i napój.

   PRZYKŁADOWA LISTA EKWIPUNKU OBOZOWICZA

   • Kosmetyczka z przyborami, krem z filtrem, krem przeciw komarom, chusteczki do nosa – 3 paczki
   • Czapka z daszkiem, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem
   • Buty (wygodne adidasy), sandały oraz klapki
   • Odpowiednia liczba sztuk bielizny (majtki i skarpetki)
   • 2 bluzy z długim rękawem (w tym jedna ciepła, przynajmniej dwie rozpinane)
   • 2 pary długich spodni (jedne dresowe)
   • 3 pary krótkich spodenek
   • 7 koszulek t-shirtów (w tym 1-2 bez rękawków)
   • Kąpielówki lub strój kąpielowy
   • Piżama, ręcznik kąpielowy i drugi na plażę lub basen
   • Torba-worek na brudne rzeczy
   • Mały plecaczek na wycieczki, portfelik
   • Legitymacja szkolna
   • Kieszonkowe (50-150 zł) – można przechować u wychowawcy
   • Telefon z ładowarką (dla chętnych)
   • Leki (jeżeli dziecko zażywa)
   • Ulubiona maskotka.
   Wysokość kwoty jaką będzie dysponować dziecko zależeć powinna od kilku czynników: wieku dziecka (im młodsze tym mniej pieniędzy). W przypadku młodszych dzieci dobrze sprawdza się system podzielenia kieszonkowego na pół i wręczenia połowy w podpisanej kopercie wychowawcy z prośbą o przekazanie naszemu dziecku po upływie połowy kolonii. Przeciętne kieszonkowe dla dzieci w wieku 7-12 lat to 100 zł na 7-dniowy obóz, a młodzieży starszej można dać więcej.


  • ZAPISY NA OBÓZ JĘZYKOWO-SPORTOWY
   22-05-2019

   Informujemy, że rozpoczynamy zapisy na obóz językowo-sportowy, w ramach Projektu pn. „Uniwersytet Dziecięco-Młodzieżowy WST” (nr POWR.03.01.00-00-T0107/18), współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
   Zgłoszenia należy wysyłać do dnia 28.05.2019 r. na adres e-mail: udm@wst.com.pl, w temacie wiadomości wpisując: Nazwisko_imię dziecka_ grupa_termin turnusu lub osobiście w Dziekanacie Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach z siedzibą w Zabrzu przy ul. Park-Hutniczy 3-5. TERMINY:

   • 1 turnus: 14-20.07.2019 - 45 osób
   • 2 turnus: 21-27.07.2019 - 45 osób

   O zakwalifikowaniu się dziecka na dany turnus obozu językowo-sportowego - decyduje kolejność zgłoszeń.
   Potwierdzenie zakwalifikowania się dziecka oraz karta obozowa zostaną przesłane drogą mailową.
   O sprawach organizacyjnych będziemy informować na bieżąco.
   MIEJSCE POBYTU:
   Ośrodek Natanael, ul. Cyryla 62, 34-432 Łopuszna
   Informujemy, że podane terminy są ostateczne. Prosimy o wybór korzystniejszego dla Państwa terminu.  Informacje o projekcie

  Rozpoczynamy rekrutację na zajęcia dla dzieci i młodzieży, prowadzone w ramach Projektu „Uniwersytet Dziecięco-Młodzieżowy WST”. Projekt skierowany jest do mieszkańców Zabrza w wieku od 7-17 lat oraz do rodziców, którzy są chętni uczestniczyć w interesujących warsztatach i włączyć się w proces rozwoju kompetencji u ich dzieci.

  Na Uczestników Projektu czekają dwa semestry odkrywania tajników nauki, niesamowitych emocji i dobrej zabawy. Uniwersytet Dziecięco-Młodzieżowy WST zaprasza do wzięcia udziału w ciekawych zajęciach, podczas których dzieci będą mogły poczuć się jak prawdziwi studenci. W atrakcyjnej formie, bez szkolnego przymusu, będą wprowadzać w świat nauk ścisłych i artystycznych, podnosić kompetencje językowe, a młodzieży pomogą przygotować się do egzaminu maturalnego.

  Zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych:

  Grupa S (7 – 10 lat)

  • 30 godz. warsztatów z robotyki,
  • 30 godz. warsztatów komputerowych,
  • 30 godz. warsztatów artystycznych,
  • 30 godz. zajęć z j. angielskiego,

  Grupa M (11 – 14 lat)

  • 30 godz. warsztatów z robotyki,
  • 30 godz. warsztatów komputerowych,
  • 30 godz. warsztatów artystycznych,
  • 30 godz. zajęć z j. angielskiego,

  Grupa L (15 -17 lat)

  • 40 godz. kursu przygotowującego do matury z j. polskiego,
  • 40 godz. kursu przygotowującego do matury z j. angielskiego,
  • 40 godz. kursu przygotowującego do matury z matematyki.

  Grupa Rodziców - warsztaty obejmować będą m.in.: kształtowanie nawyków uczenia się; stawianie i spełnianie wymagań; wychowanie do samodzielności; wprowadzenie do analizy transakcyjnej.

  Zjazdy odbywać się będą w soboty. Rok akademicki trwa 2 semestry. W przerwie wakacyjnej Uczestnicy Projektu wezmą udział w tygodniowym obozie językowo-sportowym.

  Rekrutację prowadzi Urząd Miejski w Zabrzu, ul. Powstańców Śląskich 5-7, pokój 214. Kontakt: tel. 32 37 33 525, mail: sekretariat_wrp@um.zabrze.pl

  Startujemy już 23 marca 2019!

  Nasz Uniwersytet gwarantuje:

  • wspaniałą atmosferę;
  • naukę przez zabawę;
  • kreatywne warsztaty;
  • przygotowanie do matury.

  Zajęcia na Uniwersytecie Dziecięco-Młodzieżowym WST oraz obóz językowo-sportowy są bezpłatne. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Osi priorytetowej III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, dla Działania 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym.  uniwersytet dziecięco-młodzieżowy

  Punkt rekrutacyjny

  Urząd miejski w Zabrzu

  Ul. Powstańców Śląskich 5-7

  pok.214


  Siedziba

  Wyższa Szkoła Techniczna

  Zabrze, ul. Park Hutniczy 3-5

  kontakt: udm@wst.com.pl

  Siedziba Wyższej Szkoły Technicznej w Zabrzu

  © 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
  Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
  ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie