Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczno-Artystyczna

Gala finałowa konkursu "Moda na szycie"

Gala finałowa  konkursu Moda na szycie

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach po raz kolejny zorganizowała konkurs „Moda na szycie”. Uroczysta finałowa gala połączona z pokazem mody i wystawą prac odbędzie się 30 marca 2012 o godz. 18:00 w Hotelu Angelo w Katowicach.

Wydarzenia w ramach Gali:

Część pierwsza: Finał Konkursu

Konkurs „Moda na szycie” zorganizowany przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach wspólnie z firmą STRIMA przeprowadzany w ramach projektu unijnego, a dotyczącego ubioru reklamowego.

Część druga: Pokaz Mody

Stanowi prezentację realizacji studenckich z I, II roku studiów stacjonarnych oraz  I, II, III studiów niestacjonarnych, wykonanych w ramach semestru zimowego w roku akademickim 2011/2012 w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. W ramach tej części zostaną zaprezentowane oryginalne projekty strojów, w których na uwagę zasługuje kreatywność, pomysłowość i wyobraźnia studentów. Kreatywność i potrzeba szukania nowych rozwiązań to główny motor rozwoju i wprowadzania wszelkich zmian w modzie, więc jest niezwykle ważna i potrzebna dla przyszłego projektanta. Na pokazie zaprezentowane zostaną abstrakcyjne, przestrzenne kompozycje, wykonane w ramach ćwiczeń na deformację i podkreślenie sylwetki. Za pomocą prostych środków plastycznych, takich jak: linia, plama i bryły geometrycznych studenci wykonali kompozycję na uproszczonej sylwetce człowieka.

Wystawa:

Towarzysząca pokazowi wystawa stanowi uzupełnienie części drugiej i prezentuje pełne spektrum działań plastyczno - projektowych młodych artystów z kierunku Wzornictwo, podejmowanych w ramach pracowni „Projektowania Ubioru” i „Akcesoriów”, przy współudziale pracowni „Konstrukcji Ubioru” oraz „Warsztatów doświadczalnych”.

powrót

Aula Główna - woj. Śląskie - Katowice
Aula Główna


Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii
w Zabrzu


Aula Główna Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Aula Główna Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii


Park Naukowo-Technologiczny Silesia - woj. Śląskie - Katowice
Park Naukowo-Technologiczny Silesia
w Katowicach


© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 202 50 34, fax. 32 252 28 75, mail:
Wydział Zabrze, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 27 11 327, fax. 32 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie