Wydział Architektury Budownictwa i Sztuk Stosowanych
Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych
Wydział Nauk Medycznych
im. prof. Zbigniewa Religi
Rekrutacja
Rekrutacja na semestr zimowy roku akademickiego 2024/2025 na studia prowadzone w języku polskim trwa do 30.09.2024 r.
Szczegółowe informacje dotyczące warunków rekrutacji uzyskać można pod telefonem: 32 111 04 00.
Studia na kierunku Architektura należą do jednych z najciekawszych ze względu na interesujące połączenie elementów wiedzy technicznej, szerokiej wiedzy ogólnej oraz sztuk pięknych. Podczas nauki studenci zapoznają się m.in. z zasadami kształtowania przestrzeni, metodami projektowania, technikami artystycznymi, a także przepisami techniczno-budowlanymi i przebiegiem procesu inwestycyjnego w kraju oraz w państwach Unii Europejskiej. Dzisiaj architekt jest często deweloperem, menadżerem całego procesu inwestycyjnego, rzeczoznawcą budowlanym, zajmuje się inżynierią miejską, urbanistyką czy architekturą krajobrazu. We wszystkich tych dziedzinach jest miejsce dla ludzi z tytułem inżyniera architekta.
Studia I stopnia przygotowują do twórczej pracy projektowej w charakterze: architekta, urbanisty, planisty przestrzennego, inżyniera miejskiego, a także organizatora procesu inwestycyjnego. Po ukończeniu studiów absolwent uzyskuje tytuł inżyniera architekta, upoważniający do kontynuacji nauki na studiach II stopnia i rozpoczęcia pracy np. asystenta projektanta, zdobywając niezbędne do dalszego rozwoju doświadczenie zawodowe.
4-letnie studia inżynierskie (8 semestrów) - studia stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne)
Profil absolwenta spełnia wysokie wymagania współczesnego rynku pracy, który poszukuje dobrze wykwalifikowanych specjalistów. Współczesny architekt to nie tylko projektant budynków, ale również urbanista budujący osiedla i miasta, specjalista tworzący założenia kompozycyjne i funkcjonalne większych przestrzeni zurbanizowanych oraz opracowania planistyczne całych regionów. Absolwent studiów I stopnia doskonale odnajdzie się w każdej z tych ról dzięki wykształconym w trakcie edukacji podstawowym umiejętnościom niezbędnym w tym zawodzie architekta. Posiada zdolności manualne do wykonania i prezentowania opracowań projektowych, wyczucie w kształtowaniu form i przestrzeni oraz charakteryzuje się dokładnością i konsekwencją w działaniu i projektowaniu.
Studia uzupełniające magisterskie mają na celu ukształtowanie osobowości twórczej i zawodowej architekta o pełnych kompetencjach i kwalifikacjach. Student rozwijając swoje umiejętności z zakresu projektowania architektonicznego, urbanistycznego, konserwatorskiego, planowania przestrzennego oraz poszerzając wiedzę w dziedzinie sztuk pięknych, nauk technicznych i humanistycznych, wzbogaca ją dodatkowymi umiejętnościami kreatywnego myślenia i tworzenia.
2-letnie studia magisterskie (4 semestry) - studia stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne)
Absolwent studiów II stopnia jest przygotowany do samodzielnej pracy projektanta w pracowniach architektonicznych, urbanistycznych, jednostkach administracji samorządowej i państwowej lub instytucjach naukowo-badawczych. Absolwenci mogą koordynować pracę w wielobranżowych zespołach projektowych, zarządzać projektowymi pracowniami architektonicznymi i urbanistycznymi lub samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą, a także starać się o uzyskanie uprawnień zawodowych, a po ich zdobyciu samodzielnie projektować i kierować robotami budowlanymi w specjalności architektonicznej. Absolwenci mogą również starać się o możliwość kontynuacji własnego rozwoju naukowego na uczelniach lub w innych instytucjach o profilu naukowym.
kierunek
Architektura
rodzaj studiów
I stopnia (studia inżynierskie)
II stopnia (studia uzupełniające magisterskie)
tryb studiów
I stopnia - studia stacjonarne
czas trwania: 4 lata (8 semestrów)
czesne za semestr: 5.100zł (4 raty x 1.350 zł/6 rat x 900 zł)
I stopnia - studia niestacjonarne
czas trwania: 4 lata (8 semestrów)
czesne za semestr: 4.850zł (4 raty x 1.280 zł/6 rat x 850 zł)
II stopnia - studia stacjonarne
czas trwania: 2 lata (4 semestry)
czesne za semestr: 5.100zł (4 raty x 1.350 zł/6 rat x 900 zł)
II stopnia - studia niestacjonarne
czas trwania: 2 lata (4 semestry)
czesne za semestr: 4.850zł (4 raty x 1.280 zł/6 rat x 850 zł)