Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

Biblioteka

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka WST będzie nieczynna od 25.07.22 – 08.08.22. Zwroty książek z adnotacją zwracającego prosimy zostawiać w portierni WST. Prolongaty wypożyczonych książek możliwe są tylko przez konto czytelnika w katalogu biblioteki www.wst.biblioteki.pl

Biblioteka jest jednostką organizacyjną Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, wykonującą zadania naukowe i usługowe względem pracowników naukowych, studentów i pracowników administracyjnych uczelni.

Kontakt

tel.: (32) 60 72 429
e-mail:
facebook: https://www.facebook.com/bibliotekawst

Godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek – piątek 8.30 – 15.00
sobota - 9:00 - 15:00

Biblioteka WST w Katowicach w ramach wymiany wydawnictw współpracuje m.in. z Biblioteką Kongresu Stanów Zjednoczonych, Biblioteką Politechniki Śląskiej, Biblioteką Politechniki Wrocławskiej, Biblioteką Politechniki Krakowskiej, Biblioteką Politechniki Warszawskiej, Biblioteką Politechniki Gdańskiej, Biblioteką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Biblioteką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Biblioteką Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

W bibliotece znajdują się wciąż poszerzane zbiory dotyczące dziedzin związanych z kierunkami studiów prowadzonych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

  • Katalog biblioteki www.wst.biblioteki.pl
  • Do korzystania z pozycji rzadkich lub cennych zapraszamy do czytelni
  • Na miejscu udostępniane są również czasopisma krajowe i zagraniczne oraz czasopisma archiwalne.
  • W czytelni multimedialnej można skorzystać z naukowych baz danych i czasopism naukowych (udostępnianych w ramach licencji akademickich udzielanych przez wydawców dla szkół wyższych oraz instytucji naukowych, które na podstawie ustawy o zasadach finansowania nauki uprawnione są do korzystania z dofinansowania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) oraz Internetu.

Zapraszamy również do skorzystania z innych zasobów elektronicznych:

© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie