AKADEMIA ŚLĄSKA

dawniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Biblioteka

Biblioteka jest jednostką organizacyjną Akademii Śląskiej, wykonującą zadania naukowe i usługowe względem pracowników naukowych, studentów i pracowników administracyjnych uczelni.

Kontakt

tel.: (32) 60 72 429
e-mail:

Godziny otwarcia biblioteki: W MIESIĄCACH PAŹDZIERNIK - CZERWIEC:


poniedziałek - piątek 8.00 - 15.00
sobota 9.00 - 15.00
niedziela - nieczynne

Godziny otwarcia biblioteki: W MIESIĄCACH LIPIEC - WRZESIEŃ:


poniedziałek - piątek 8.00 - 15.00
sobota - niedziela nieczynne

Biblioteka AŚ w ramach wymiany wydawnictw współpracuje m.in. z Biblioteką Kongresu Stanów Zjednoczonych, Biblioteką Politechniki Śląskiej, Biblioteką Politechniki Wrocławskiej, Biblioteką Politechniki Krakowskiej, Biblioteką Politechniki Warszawskiej, Biblioteką Politechniki Gdańskiej, Biblioteką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Biblioteką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Biblioteką Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

W bibliotece znajdują się wciąż poszerzane zbiory dotyczące dziedzin związanych z kierunkami studiów prowadzonych w Akademii Śląskiej.

  • Katalog biblioteki www.wst.biblioteki.pl
  • Do korzystania z pozycji rzadkich lub cennych zapraszamy do czytelni
  • Na miejscu udostępniane są również czasopisma krajowe i zagraniczne oraz czasopisma archiwalne.
  • W czytelni multimedialnej można skorzystać z naukowych baz danych i czasopism naukowych (udostępnianych w ramach licencji akademickich udzielanych przez wydawców dla szkół wyższych oraz instytucji naukowych, które na podstawie ustawy o zasadach finansowania nauki uprawnione są do korzystania z dofinansowania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) oraz Internetu.

Zapraszamy również do skorzystania z innych zasobów elektronicznych:

© 2015, AKADEMIA ŚLĄSKA, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 11 10 400, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 11 10 400, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie