Wydział Architektury Budownictwa i Sztuk Stosowanych
Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych
Wydział Nauk Medycznych
im. prof. Zbigniewa Religi
Rekrutacja
Rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2024/2025 na studia niestacjonarne prowadzone w języku polskim rozpocznie się w dniu 16.12.2024 r.
Szczegółowe informacje dot. rekrutacji
Studia dostarczają zaawansowanej i praktycznej wiedzy, umiejętności i kompetencji związanych z nowoczesnym zarządzaniem przygotowując profesjonalistów – menadżerów do wyzwań, jakimi będą mogli sprostać w organizacjach biznesowych, publicznych czy społecznych. Studia pozwalają zarówno na budowanie i rozwijanie relacji z kadrą akademicką z doświadczeniem międzynarodowym jak również ekspertami i menadżerami stosującymi na co dzień nowoczesne i skuteczne metody zarządzania. Podjęcie studiów licencjackich lub magisterskich na kierunku Zarządzanie, to rozpoczęcie przygody intelektualnej i towarzyskiej, podczas której priorytetem jest wielowymiarowy rozwój kompetencyjny każdego studenta. Pozwala to zarówno na przygotowanie się do kariery zawodowej jako profesjonalny menadżer jak i jako osoba samozatrudniona.
specjalność kierowana do osób interesujących się zarządzaniem zasobami ludzkimi, nowoczesnymi trendami w HR, rekrutacją i selekcją personelu, diagnozą i oceną kompetencji pracowników oraz zarządzaniem talentami, budowaniem zaangażowania wśród pracowników.
to specjalność kierowana do osób, które chcą być profesjonalistami z zakresu programów finansowych i kadrowych. W ramach zajęć studenci dowiedzą się m.in. jak prowadzić dokumentację pracowniczą i naliczać wynagrodzenia, poznają strategie finansowe i podatkowe przedsiębiorstw, zapoznają się z elementami prawa pracy.
to specjalność, która pozwoli na praktyczne przygotowanie do prowadzenia swojej firmy, przejść z pomocą mentorów całą ścieżkę od pierwszego pomysłu do własnego biznesu i zakończyć studia profesjonalną prezentacją biznesu przed inwestorami. Studenci poznają nowoczesne narzędzia do budowania modeli biznesowych.
to specjalność dla osób interesujących się tematyką z zakresu Smart City i partycypacji społecznej, rozwojem lokalnym, rewitalizacją i projektami publicznymi oraz analizą i planowaniem przestrzennym.
to specjalność, w ramach której studenci poznają tajniki psychologii, które mogą być pomocne zarówno w zarządzaniu małą firmą jak i dużym przedsiębiorstwem. Studenci nauczą się jak budować relacje oraz co to jest empatia. Poznają tajniki ludzkiego mózgu w celu lepszej i wnikliwszej odpowiedzi na potrzeby konsumentów i bardziej trafnego kształtowania decyzji biznesowych.
to specjalność pozwalająca na rozwój umiejętności planowania, organizowania, realizacji i kontroli projektów. Poznane metody, techniki i nowoczesne narzędzia informatyczne w zarządzaniu projektami pozwolą samodzielnie oraz w zespole pracować nad realizacją określonego projektu. Studenci poznają zasady komunikowania i współpracy w zespole projektowym, narzędzia oraz metodyki wspomagające zarządzanie projektem.
Studenci kierunku Zarządzanie uzyskują nowoczesną wiedzą teoretyczną oraz umiejętności praktyczne m.in. w zakresie zagadnień podstawowych związanych z prawem w biznesie, analizą danych biznesowych czy przedmiotami społeczno-humanistycznymi. Studia dostarczają też zaawansowanej wiedzy w ramach modułów kierunkowych obejmujących m.in. ekonomię menadżerską, zarządzanie i marketing, zrównoważone zarządzanie projektami czy finanse dla menadżerów. Studenci odbywają także praktyczne treningi osobiste i zawodowe. Istotnym elementem studiów są moduły swobodnego wyboru w zakresie psychologiczno-menadżerskim, finansowo-księgowym oraz green management. Studenci uczestniczą także w praktykach, zajęciach informacyjno-szkoleniowych oraz przygotowujących do pracy dyplomowej. Pracują także projektowo i interdyscyplinarnie na realnych studiach przypadków i z wykorzystaniem nowoczesnej infrastruktury i specjalistycznego oprogramowania.
3 lata studia licencjackie (6 semestrów) - studia stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne).
Absolwenci kierunku Zarządzanie nabywają niezbędne kompetencje potrzebne na obecnym oraz przyszłym rynku pracy. Umożliwiają one satysfakcjonującą karierę zawodową poprzez rozwój i awanse w dotychczasowej organizacji, podjęcie nowej pracy lub poprzez samozatrudnienie, w tym w szczególności zgodnie z charakterem wybranej specjalności studiów. Absolwenci są także przygotowani do pracy w środowiskach i organizacjach międzynarodowych, doskonaląc kompetencje poznawcze i językowe oraz zdobywając wartościowe kontakty podczas studiów korzystając także z programów wymiany akademickiej.
Studenci kierunku Zarządzanie II stopnia uzyskują zaawansowaną, nowoczesną wiedzą teoretyczną oraz umiejętności praktyczne Studia dostarczają też zaawansowanej wiedzy w ramach modułów kierunkowych obejmujących m.in. współczesne zarządzanie, prawo przedsiębiorców oraz trening menadżerski. Istotnym elementem studiów są moduły swobodnego wyboru w zakresie data science oraz modułu międzynarodowo-menadżerskiego. Studenci uczestniczą także w praktykach, zajęciach informacyjno-szkoleniowych oraz przygotowujących do pracy dyplomowej. Pracują także projektowo i interdyscyplinarnie na realnych studiach przypadków i z wykorzystaniem nowoczesnej infrastruktury i specjalistycznego oprogramowania.
Specjalność dla menadżerów chcących pogłębić wiedzę i kompetencje między innymi z zakresu strategii zarządzania placówkami ochrony zdrowia oraz aspektami jakości, ekonomii i prawa w praktyce podmiotów ochrony zdrowia. Studia zgłębiają wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, outsourcingu, czy zarządzania projektami. Pomagają w profesjonalnym przygotowaniu do aktywności medialnych, public relations oraz do komunikacji z trudnym pacjentem i zarządzania konfliktem w organizacji. Dostarczają także praktycznych narzędzi optymalizacyjnych, w tym z zakresu lean managementu czy wirtualizacji systemów.
Specjalność dla menadżerów chcących pogłębić wiedzę i kompetencje między innymi z zakresu metodyk zarządzania projektami oraz aspektami komunikacji w zespole projektowym. Studia zgłębiają wiedzę z zakresu zrównoważonego zarządzania projektami czy też zarządzania ryzykiem, kontraktami i roszczeniami w projekcie. Pomagają w profesjonalnym przygotowaniu do praktycznego wykorzystywania komputerowych narzędzi wspomagania zarządzania projektami oraz do procedowania zamówień publiczne w projektach. Dostarczają także praktycznych narzędzi optymalizacyjnych, w tym z zakresu lean managementu czy budżetowania i ocena efektywności ekonomicznej projektów.
Specjalność dla menadżerów chcących pogłębić wiedzę i kompetencje między innymi z zakresu zrozumienia zrównoważonego rozwoju, w tym związanych z nim koncepcji, teorii i praktyk. Studenci dowiedzą się, jak te aspekty wpływają na biznes i jak można je integrować w strategię organizacji. Studia skupiają się na rozwijaniu umiejętności zrównoważonego zarządzania, takich jak przywództwo, planowanie strategiczne, zarządzanie projektami i komunikacja, które są niezbędne do efektywnego kierowania organizacją zorientowaną na zrównoważony rozwój. Program ma na celu przygotowanie Absolwentów do działania na międzynarodowych rynkach, z uwzględnieniem różnic kulturowych, regulacji i wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Studia te stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalistów, którzy mogą skutecznie kierować organizacjami w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.
1,5 roku studia magisterskie (3 semestry) - studia stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne).
Absolwenci kierunku Zarządzanie II stopnia nabywają niezbędne kompetencje potrzebne na obecnym oraz przyszłym rynku pracy. Umożliwiają one satysfakcjonującą karierę zawodową poprzez rozwój i awanse w dotychczasowej organizacji, podjęcie nowej pracy lub poprzez samozatrudnienie, w tym w szczególności zgodnie z charakterem wybranej specjalności studiów. Absolwenci są także przygotowani do pracy w środowiskach i organizacjach międzynarodowych, doskonaląc kompetencje poznawcze i językowe oraz zdobywając wartościowe kontakty podczas studiów korzystając także z programów wymiany akademickiej.
w tym między innymi:
kierunek
Zarządzanie
rodzaj studiów
I stopnia (studia licencjackie)
II stopnia (studia uzupełniające magisterskie)
tryb studiów
I stopnia - studia stacjonarne
czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
czesne za semestr: 2.650zł (4 raty x 700 zł/6 rat x 470 zł)
I stopnia - studia niestacjonarne
czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
czesne za semestr: 2.650zł (4 raty x 700 zł/6 rat x 470 zł)
II stopnia - studia stacjonarne
czas trwania: 1,5 roku (3 semestry)
czesne za semestr: 2.750zł (4 raty x 720 zł/6 rat x 480 zł)
II stopnia - studia niestacjonarne
czas trwania: 1,5 roku (3 semestry)
czesne za semestr: 2.750zł (4 raty x 720 zł/6 rat x 480 zł)