Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

MIĘDZYNARODOWE TARGI BUDOWNICTWA I ARCHITEKTURY BUDMA 7 - 10 lutego 2017

MIĘDZYNARODOWE TARGI BUDOWNICTWA I ARCHITEKTURY BUDMA 7 - 10 lutego 2017

MIĘDZYNARODOWE TARGI BUDOWNICTWA I ARCHITEKTURY BUDMA
Ponad 800 wystawców, 55 000m2 ekspozycji, 4 dni pełne interesujących wydarzeń, prezentacji najnowszej oferty produktowej i technologicznej, a w tym premierowe odsłony i laureaci prestiżowej nagrody Złotego Medalu MTP!

BUDMA to targi, dzięki którym nawiążecie nowe kontakty biznesowe, poznacie najnowsze trendy i kierunki rozwoju budownictwa, nowe przepisy prawne, zobaczycie techniki montażowe stolarki otworowej, pokazy sztuki dekarskiej czy również wybitnych architektów i specjalistów od marketingu. Wśród wielu przygotowanych wydarzeń, z pewnością znajdziecie takie, które będzie inspiracją do dalszego rozwoju Waszego biznesu!

W programie targów m.in:
Spotkania z gwiazdą architektury światowego formatu (w poprzednich edycjach udział wzięli m.in.: Robert Konieczny, Tomasz Konior, Renato Rizzi, Rainer Mahlamaki oraz Alberto Veiga); Strada di Architettura, czyli prezentacja w szczególny i inspirujący sposób produktów oraz rozwiązań charakteryzujących się unikatowym designem, ale też funkcjonalnością i jakością; warsztaty i konkursy dla młodych adeptów sztuki architektonicznej;
Gra Miejska – rywalizacja i zabawa w niecodziennych okolicznościach. Wydarzenia dla architektów i projektantów organizowane są wspólnie z Izbą Architektów RP oraz Stowarzyszeniem Architektów RP.


Targi BUDMA zaprezentują produkty i rozwiązania z praktycznie całego zakresu budownictwa: okna, drzwi, bramy, fundamenty, ściany, stropy, posadzki, dachy, stal w budownictwie, materiały wykończeniowe, budownictwo energooszczędne, eko-budownictwo, maszyny, narzędzia, elektro-narzędzia i sprzęt pomocniczy oraz informatyka w budownictwie. Znajdziecie tutaj wszystko to, co potrzebne jest w Waszej codziennej pracy!

MIĘDZYNARODOWE TARGI BUDOWNICTWA I ARCHITEKTURY
Zobacz najnowsze propozycje producentów i dystrybutorów branży budowlanej
Okna, drzwi, bramy, fundamenty, ściany, stropy, posadzki, dachy, stal w budownictwie, materiały wykończeniowe, budownictwo energooszczędne, eko-budownictwo, maszyny, narzędzia, sprzęt pomocniczy, informatyka w budownictwie.

Międzynarodowe Targi Poznańskie to największy w Polsce i jeden z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków targowo-konferencyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród 80 targów i 400 kongresów odbywających się co roku w Poznaniu, BUDMA czyli Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, to jedno z najważniejszych miejsc spotkań producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami.

Program wydarzeń organizowanych przez Izbę Architektów podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017 oraz część propozycji I Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury:

wtorek – 7.02.2017 r.
godz. 11:00 -  Uroczyste Otwarcie Targów BUDMA 2017
wystąpienie Prezesa KRIA RP Ryszarda   Grudy - 15-lecie IARP -  Pawilon 11 (iglica)
godz. 13:00 – 14:30 -  FORUM –Uczciwe budowanie – utopia czy społeczny obowiązek Pawilon 11 (iglica)

środa  - 8.02. 2017 r.
godz. 10:30 – 12:15  - „Społeczna odpowiedzialność architekta”  Debata Architektoniczna
pawilon 6A Forum Inspiracje
Moderator – Jakub Głaz krytyk architektury. Tezy do debaty:
- Na czym polega dzisiaj społeczna odpowiedzialność architekta w kształtowaniu zabudowy mieszkaniowej i przestrzeni publicznej?
- Czy architekt może jeszcze mieć wpływ na tworzenie przyjaznych, właściwie zaprojektowanych osiedli, dzielnic, przestrzeni między budynkami. Jakie atuty ma w ręku? 
- Czy możliwy jest sprzeciw w sytuacji, w której przestrzeń i jakość zamieszkania tworzone są pod dyktando „niewidzialnej ręki rynku.
- godz. 12:30 – 14:30 – FORUM - kodeks budowlany – podsumowanie konsultacji społecznych
Tomasz Żuchowski - Ministerstwo Infrastruktury i budownictwa - Pawilon 11 (iglica)
- godz. 14.30 – 16:30  -  Sala Ziemi. Otwarty wykład– Fernando Menis,
temat “Reason and Emotion – the special case of an Opera  in Torun” - JORDANKI
Przed wykładem - wypowiedź arch, Jacka Lenarta, współpracującego z Fernando Menis przy projekcie Wielofunkcyjnej Sali Koncertowej w Toruniu

czwartek  - 9.02. 2017 r.
godz. 11:00 – 13:00  pawilon 6A Forum Inspiracje III edycja konkursu dla studentów „Szkice architektoniczne” – Orgia barw w przestrzeni - Ogłoszenie wyników na rysunek odręczny
Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha zaprezentują studentom i młodym  architektom swoje przemyślenia zawarte w temacie wykładu "Odkrywanie przeszłości dla przyszłości"
godz. 13:30 – 15:30  - FORUM – kwalifikacje zawodowe w budownictwie - Pawilon 11 (iglica)

piątek  - 10.02. 2017 r.  pawilon 6A Forum Inspiracje
godz. 11.00 – 12:30
arch. Stanisław Niemczyk jeden z najwybitniejszych polskich architektów, mający swój charakterystyczny i ekstrawagancki styl, wygłosi wykład o tytule "Wspólnota budowania"
 

więcej informacji znajdziesz tutaj

powrót

Aula Główna - woj. Śląskie - Katowice
Aula Główna


Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Wydział Nauk Medycznych
w Zabrzu


Aula Główna Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Aula Główna Wydziału Nauk Medycznych


Park Naukowo-Technologiczny Silesia - woj. Śląskie - Katowice
Park Naukowo-Technologiczny Silesia
w Katowicach


© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 60 72 440, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie