Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

Władze Uczelni

Założyciel-Kanclerz:
mgr inż. arch. Arkadiusz Hołda

Rektor:
prof. WST dr inż. arch. Andrzej Grzybowski

Prorektor:
mgr Magdalena Wierzbik-Strońska

Prorektor ds. medycznych:
prof. zw. dr hab. n. med. Józef Dzielicki

Prorektor ds. szkoleniowych
dr inż. Piotr Litwa

Dziekan Wydziału Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych:
dr Aleksander Ostenda

Prodziekan:
mgr inż. arch. Sylwia Pawlikowska-Musiewicz

Prodziekan:
mgr Aldona Kania

Prodziekan ds. Jakości Kształcenia:
dr inż. Katarzyna Łuczak


Słowo Rektora.

Szanowni Państwo Nasza Uczelnia jest niewątpliwie bardzo nietypową jednostką edukacyjną. Prowadzimy zajęcia na profilach Artystycznych oraz Technicznych co sprawia iż jesteśmy jedyną Uczelnią w naszym regionie z takim zestawieniem kierunków. Dzięki połączeniu nowoczesnej infrastruktury, najwyższej jakości sprzętów, w pełni wyposażonych pracowni, wewnętrznym galeriom obrazów, projektów architektonicznych, rzeźb, projektów ubrań, wykwalifikowanej kadry dydaktycznej z nastawieniem praktycznym oraz rodzinnej atmosferze studiowanie na Naszej Uczelni staje się wręcz magiczne.

W Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach duży nacisk stawiamy na wysoki poziom. Każdy z naszych wykładowców to wysokiej klasy specjalista, który w swoim zawodzie przepracował wiele lat. Dzięki dużemu doświadczeniu mogą w pełni przekazać naszym Studentom informacje nie tylko teoretyczne ale co ważniejsze praktyczne. Każdy z wykładowców znajduje czas dla Studenta, który chce rozwijać swoje umiejętności i wiedzę. Sprzęty jakimi dysponuje nasza Uczelnia są najwyższej jakości. Posiadamy specjalistyczne pracownie, które spełniają nie tylko europejskie standardy, ale śmiało można mówić że również światowe.

Warto również wspomnieć o obsłudze Studentów. Nasz Dziekanat służy pomocą nawet w najtrudniejszych przypadkach. Do każdego Studenta podchodzimy profesjonalnie i wyrozumiale starając się w jak najszybszy sposób doprowadzić do pozytywnego dla obu stron rozwiązania. Z każdym działem zajmującym się funkcjonowaniem Uczelni można kontaktować się osobiście, lub przez ogólnodostępne maile czy telefony.

Zachęcam do Studiowania w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach z czystym sumieniem, gdyż jestem świadomy ogromnej pracy jaką każdy z naszych wykładowców oraz pracowników oddaje naszym Studentom.

prof. WST dr inż. arch. Andrzej Grzybowski

Kanclerz - mgr inż. arch. Arkadiusz Hołda
Kanclerz
mgr inż. arch. Arkadiusz Hołda


Rektor - prof. WST dr inż. arch. Andrzej Grzybowski
Rektor
prof. WST dr inż. arch. Andrzej Grzybowski


Prorektor - mgr Magdalena Wierzbik-Strońska
Prorektor
mgr Magdalena Wierzbik-Strońska


Prorektor ds. medycznych
Prorektor ds. medycznych
prof. zw. dr hab. n. med. Józef Dzielicki


Prorektor ds. Szkoleń
Prorektor ds. Szkoleniowych
dr inż. Piotr Litwa


Dziekan Wydziału Architektury, Budownictwo i Sztuk Stosowanych - dr Aleksander Ostenda
Dziekan Wydziału Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych
dr Aleksander Ostenda


© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 60 72 440, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie