AKADEMIA ŚLĄSKA

dawniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI

Dzień Otwarty Wydziału Nauk Medycznych  im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu

Dzień Otwarty Wydziału Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu

22.02.2024

Miejsce: budynek Wydziału, Zabrze ul. Park-Hutniczy 3-5 Data: 06. 03. 2024 r., od godz. 10.00 do godz. 15.00 • Wystąpienie Dziekana Wydziału Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu dr. n. med. Grzegorza Religi • Wystąpienie przedstawicieli Samorządu Studenckiego • Wystąpienie Koordynatora ds. promocji Wydziału Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu dr n. med. Wandy Sucheckiej Prezentacja wybranych Katedr 10.00 - 15.00 Zwiedzanie Katedr, zapoznanie się z metodami prowadzenia ćwiczeń, wyposażeniem sal laboratoryjnych, przykładowymi ćwiczeniami, spotkania z nauczycielami akademickimi, Samorządem Studenckim i Kołami Naukowymi. Program warsztatów: 1. Katedra i Zakład Ratownictwa Medycznego: Pierwsza pomoc z elementami ratownictwa medycznego - cz. 1. 2. Katedra i Zakład Ratownictwa Medycznego: Pierwsza pomoc z elementami ratownictwa medycznego - cz. 2. 3. Katedra Urologii i Urologii Onkologicznej: Urologia - od historii do współczesności. 4. Katedra Biochemii: Lego życia- czyli z czego zbudowane są białka? 5. Katedra i Zakład Anatomii Prawidłowej: Anatomia od Hipokratesa do współczesnej anatomii. 6. Katedra Biologii Molekularnej i Genetyki: Prezentacja pracowni biologii molekularnej i genetyki. 7. Katedra Fizjologii: Skład ciała jako jeden ze składników do oceny zdrowia. 8. Katedra Mikrobiologii: Mikrobiologia lekarska. 9. Katedra Rehabilitacji: Rola lekarza w rehabilitacji pacjentów. Szybka analiza postawy ciała, najczęstsze wady postawy, badanie stóp. 10. Katedra Podstaw Pielęgniarstwa: Desmurgia (różne techniki bandażowania). 11. Katedra Podstaw Pielęgniarstwa: Stosowanie wstrzyknięć w praktyce. 12. Katedra Chemii: Sacharydy - podstawowy materiał energetyczny dla komórek organizmu człowieka. 13. Katedra Histologii: Histologia w pigułce. 14. Studenckie Koło Naukowe: Procedura ICVS 15. Studenckie Koło Naukowe: Wirusy kancerogenne 16. Studenckie Koło Naukowe: Badania prenatalne 17. Studenci Samorządu Studenckiego: Rola Samorządu Studenckiego. Materiały promocyjne Akademii Śląskiej. 18. Dział Promocji - Akademia Śląska: charakterystyka Wydziałów, kierunki studiów, specjalistyczne pracownie, itp.

...czytaj więcej

Strona internetowa zespołu badawczego ZEBRA została uruchomiona

Strona internetowa zespołu badawczego ZEBRA została uruchomiona

06.02.2024

Zespół Badawczy ZEBRA skupia się na promowaniu zrównoważonego rozwoju miejskiego poprzez połączenie architektury, kultury, historii i inżynierii. Działalność opiera na dwóch filarach: badaniach i współpracy, które mają na celu promowanie otwartej komunikacji i wymiany wiedzy. Trzon zespołu tworzą naukowcy Akademii Śląskiej, University of Notre Dame (Indiana, USA), Politechniki Opolskiej, Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa. W skład zespołu wchodzą: Ming Hu, Ph.D. - University of Notre Dame, Academy of Silesia dr inż. Arch. Jakub Świerzawski - Akademia Śląska dr hab. inż. arch. Justyna Kleszcz - Politechnika Opolska dr inż. arch. Piotr Kmiecik - Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Zespołu Badawczego ZEBRA i zapoznanie się z jego działalnością -> zebra.academyofsilesia.com

...czytaj więcej

Studenci Akademii Śląskiej Odkrywają Sekrety Telewizji TVS

Studenci Akademii Śląskiej Odkrywają Sekrety Telewizji TVS

31.01.2024

W minioną środę, 24 stycznia, nasi zdolni i kreatywni studenci z 5. semestru kierunku Informatyka mieli niepowtarzalną okazję odwiedzić Telewizję TVS w Katowicach. To była wyjątkowa wizyta studyjna, która pozwoliła naszym studentom zanurzyć się w dynamiczny świat mediów i technologii! Podczas tej wizyty, nasi studenci zgłębiali tajniki tworzenia telewizji od kuchni: 1. Zasady funkcjonowania telewizji: jak powstają programy, jakie są źródła ich przychodów i jak dostosowywać treści do zmieniających się trendów oglądalności. 2. Infrastruktura teleinformatyczna: od sprzętu, przez oprogramowanie, aż po komunikację satelitarną i sieci komórkowe. Nasi studenci mieli szansę zobaczyć, jak najnowsze technologie są wykorzystywane do rejestracji i transmisji wideo. 3. Nowoczesne wirtualne studio i produkcja programów telewizyjnych: zanurzenie w świat nowoczesnych rozwiązań w produkcji telewizyjnej. To nie tylko wizyta edukacyjna - otwieramy drzwi do przyszłej współpracy między TVS a Akademią Śląską! Rozważamy możliwość przeprowadzania specjalistycznych zajęć laboratoryjnych w siedzibie telewizji, wykorzystując ich zaawansowany sprzęt Dodatkowo, ambitni studenci będą mieli szansę na stałą współpracę z Telewizją. Z niecierpliwością oczekujemy dalszych rozwojów tej inspirującej współpracy. Śledźcie nas, aby dowiedzieć się więcej!

...czytaj więcej

REKRUTACJA NA SEMESTR LETNI DO 01.03.2024

REKRUTACJA NA SEMESTR LETNI DO 01.03.2024

10.01.2024

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studiami od semestru letniego (marzec 2024) do rekrutacji na wybrany kierunek. Uczelnia przygotowała dla Was miejsca na następujących kierunkach w trybie niestacjonarnym: - Architektura - Architektura Wnętrz - Budownictwo - Grafika - Informatyka - Mechatronika - Pielęgniarstwo (Katowice) - Ratownictwo Medyczne (Katowice) - Wzornictwo - Zarządzanie Rekrutacja na studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie prowadzona jest online do dnia 01.03.2024 r. Zapraszamy do kontaktu z biurem rekrutacji: rekrutacja@akademiaslaska.pl 32 11 10 400

...czytaj więcej

Akademia Śląska została oficjalnym partnerem Międzynarodowej Konferencji Odzieżowej

Akademia Śląska została oficjalnym partnerem Międzynarodowej Konferencji Odzieżowej

08.01.2024

Akademia Śląska została oficjalnym partnerem Międzynarodowej Konferencji Odzieżowej: 15th Joint International Conference on Innovation in Clothing - Clotech 2024, która odbędzie się 5-6 września 2024 w Dreźnie. Edycja ta jest organizowana przez Instytut Maszyn Włókienniczych i Technologii Materiałów Wysokosprawnych (ITM), TU Dresden, Niemcy. Pani dr inż., prof. AŚ Monika Bączek została członkiem Komitetu Naukowego tej konferencji jako Chairpersons: https://www.clotech.eu/clotech/commitee/#organizing-commitee Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału!

...czytaj więcej

Seminarium „Doświadczenia po pandemii COVID-19 i wyzwania dla medycyny laboratoryjnej na czas kryzysu”

Seminarium „Doświadczenia po pandemii COVID-19 i wyzwania dla medycyny laboratoryjnej na czas kryzysu”

21.12.2023

Szanowni Państwo, W dniach 15-16.12.2023 r. odbyło się Seminarium na temat „Doświadczenia po pandemii COVID-19 i wyzwania dla medycyny laboratoryjnej na czas kryzysu” Diagności laboratoryjni z całego Śląska dopisali swoją obecnością, świetna frekwencja na seminarium organizowanym przez Akademię Śląską - ponad 280 osób! Wydarzenie to stanowi unikalną okazję do pogłębienia wiedzy z zakresu medycyny laboratoryjnej oraz dzielenia się doświadczeniami z okresu pandemii.

...czytaj więcej

Studentka I roku Kierunku Grafika laureatką w konkursie na

Studentka I roku Kierunku Grafika laureatką w konkursie na "Krakowski Plakat Świąteczno-Noworoczny"

21.12.2023

Studentka I roku Kierunku Grafika Pani Martyna Naborczyk otrzymała I nagrodę w konkursie na "Krakowski Plakat Świąteczno-Noworoczny" organizowany przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana i Miasto Kraków. Laureatce serdecznie gratulujemy!

...czytaj więcej

Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

21.12.2023

...czytaj więcej

Zarządzanie - nowym kierunkiem w ofercie Akademii Śląskiej.

Zarządzanie - nowym kierunkiem w ofercie Akademii Śląskiej.

04.12.2023

Już od semestru letniego Uczelnia będzie kształcić  specjalistów z zakresu planowania, kierowania, koordynowania i kontrolowania procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Wybór zarządzania to dobra decyzja, jeśli myślisz w przyszłości o stanowiskach menedżerskich. Dla nowych studentów Akademia Śląska przygotowała program stworzony idealnie pod aktualne potrzeby rynku pracy: HR business manager, Menadżer finansowo-kadrowy, Startup manager – własna firma w praktyce, Menadżer miasta i metropolii oraz Psychologia w biznesie. Pojawienie się nowego kierunku w ofercie dydaktycznej jest bardzo dobrym przykładem ewolucyjnego rozwoju Uczelni. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kształcenia na kierunku Zarządzanie:

...czytaj więcej

Zaproszenie na uroczyste wręczenie dyplomów DOKTORA oraz DOKTORA HABILITOWANEGO

Zaproszenie na uroczyste wręczenie dyplomów DOKTORA oraz DOKTORA HABILITOWANEGO

01.12.2023

...czytaj więcej

BLOOM OF COLORS – WONDERS OF MOROCCO/POLAND & MOROCCO Wystawa sztuki oraz warsztaty artystyczne w Maroko

BLOOM OF COLORS – WONDERS OF MOROCCO/POLAND & MOROCCO Wystawa sztuki oraz warsztaty artystyczne w Maroko

29.11.2023

Międzynarodowy projekt Bloom of Colors – Wonders of Morocco/Poland & Morocco odbył się w listopadzie 2023 roku w przestrzeniach Centrum kultury w Casablance (Centre culturel de Bouskoura) w Maroko. Pierwszą częścią projektu było otwarcie zbiorowej wystawy małych form graficznych oraz malarskich. Otwarcie miało miejsce 17 listopada 2023 w Bassma Art Gallery. W wystawie wzięło udział 25 artystów.

...czytaj więcej

BEZPŁATNY DOSTĘP DO WERSJI CAMPUS WSZYSTKICH PROGRAMÓW CYPE

BEZPŁATNY DOSTĘP DO WERSJI CAMPUS WSZYSTKICH PROGRAMÓW CYPE

22.11.2023

Z przyjemnością informujemy, że jako student lub wykładowca Akademii Śląskiej posiadasz bezpłatny dostęp do wersji Campus wszystkich programów CYPE, dzięki umowie podpisanej z Twoją uczelnią na ten rok akademicki. Możesz korzystać z tego oprogramowania na zajęciach związanych z architekturą, inżynierią i budownictwem za pośrednictwem dowolnego połączenia internetowego.  

...czytaj więcej

Zapraszamy na wernisaż

Zapraszamy na wernisaż "TRIALOG"

16.11.2023

Termin: 17 listopada 2023 o godź.18.00 Ul. Fryderyka Chopina 6 Siemianowice Śląskie

...czytaj więcej

Oglądaj na  żywo Konferencję "WYZWANIE DLA RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W POLSCE, EUROPIE I NA CAŁYM ŚWIECIE"

16.11.2023

Konferencja ma na celu przedstawienie i upowszechnienie aktualnych wyników badań związanych z ratownictwem medycznym. Omawiane będą zagadnienia oraz wyzwania związane z pandemią COVID-19, konfliktami zbrojnymi, starzejącym się społeczeństwem, a także statystyki działań ratowniczych, ich geneza i efektywność, skuteczne procedury, innowacyjne narzędzia i wiele więcej.

...czytaj więcej

OTWARTY WYKŁAD

OTWARTY WYKŁAD "SI&E Sztuczna Inteligencja i Edukacja"

07.11.2023

Zapraszamy studentów Akademii Śląskiej do wzięcia udziału w otwartych wykładach dotyczących AI! Wykłady poprowadzi prof. Vladlena Benson, która jest pracownikiem Aston University w Birmingham (Wielka Brytania) oraz uznanym ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji

...czytaj więcej

PRACE SERWISOWE EDUPORTAL - ważna informacja

PRACE SERWISOWE EDUPORTAL - ważna informacja

05.11.2023

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniach 06.11.2023 roku EduPortal AŚ będzie przechodził prace serwisowe.

...czytaj więcej

WYKŁAD Z FIRMĄ SAINT-GOBAIN

WYKŁAD Z FIRMĄ SAINT-GOBAIN

02.11.2023

W dniu 5/11 w godzinach 15:30 - 17:05 w sali C107 odbędzie się wykład przedstawicieli firmy Saint-Gobain dotyczący architektury zrównoważonej oraz konkursu dla studentów architektury. Wykładowcy połączą się z nami poprzez Teams, połączenie zostanie wyświetlone na rzutniku.

...czytaj więcej

GODZINY WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH DLA STUDENTÓW WYDZIAŁU ARCHITEKTURY, BUDOWNICTWA I SZTUK STOSOWANYCH

GODZINY WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH DLA STUDENTÓW WYDZIAŁU ARCHITEKTURY, BUDOWNICTWA I SZTUK STOSOWANYCH

31.10.2023

Godziny wolne od zajęć: od 31 października 2023r. godz. 15:00 do 02 listopada 2023 godz. 10:25

...czytaj więcej

Międzynarodowa Konferencja Naukowa WYZWANIE DLA RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W POLSCE, EUROPIE I NA ŚWIECIE.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa WYZWANIE DLA RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W POLSCE, EUROPIE I NA ŚWIECIE.

24.10.2023

Już wkrótce odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa WYZWANIE DLA RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W POLSCE, EUROPIE I NA ŚWIECIE. Termin: 16 – 17 LISTOPADA 2023 Miejsce: HOTEL SZAFRAN, CZELADŹ

...czytaj więcej

Akademia Śląska jednym ze współorganizatorów Konferencji WiST w Tajwanie!

Akademia Śląska jednym ze współorganizatorów Konferencji WiST w Tajwanie!

18.10.2023

Konferencja WiST, to międzynarodowe wydarzenie dotyczące wzmocnienia pozycji kobiet w naukach technicznych - STEM (STEM = Science, Technology, Engineering, Mathematics). Kobiety będące naukowcami, bądź technologami w STEM wciąż stanowią mniejszość, jednak stopniowo wywierają one coraz większy wpływ na nauki techniczne i stają się wzorem kobiecego przywództwa. Globalnym trendem jest tworzenie niezależnych od płci środowisk nauki i pracy, co ma na celu zachęcenie większej ilości dziewcząt i kobiet do dołączania do STEM.

...czytaj więcej

© 2015, AKADEMIA ŚLĄSKA, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie