Zapraszamy serdecznie na wernisaż indywidualnej wystawy grafiki "Agnieszka Łakoma. Via Lucis&Terra. Grafika” naszej wykładowczyni dr hab. Agnieszki Łakomej, prof. AŚ, która odbędzie się w ramach Programu Towarzyszącego Międzynarodowego Triennale Grafiki 2024 r. Termin wernisażu: 2 września o godz. 18:00 Czas trwania wystawy: do 30 września 2024r. Miejsce: Miejska Galeria Sztuki MM w Chorzowie, ul. Sienkiewicza 3
Dr Dominika Ochnik, Kierownik Katedry Nauk Społecznych i Koordynator ds. ewaluacji dyscypliny nauk medycznych (Wydział Nauk Medycznych), została wyróżniona przez Association for Relationship Research (IARR) w Calgary w Kanadzie!
Z radością informujemy o nawiązaniu współpracy Akademii Śląskiej z firmą EMAS MED. EMAS MED, z 14-letnim doświadczeniem w międzynarodowym zarządzaniu w ochronie zdrowia, specjalizuje się w koordynacji pomocy medycznej oraz leczeniu pacjentów w ciężkich stanach chorobowych, angażując najlepszych specjalistów medycznych. Nasza współpraca będzie obejmować wymianę wiedzy i technologii medycznych, szkolenia personelu oraz międzynarodową współpracę w zakresie edukacji pomiędzy uczelniami medycznymi. Cieszymy się na wspólne działania na rzecz podniesienia poziomu i poprawy jakości opieki zdrowotnej.
Z głębokim żalem informujemy o śmierci prof. Kazimierza Kłoska, wieloletniego wykładowcy Akademii Śląskiej. Był wybitnym inżynierem komunikacyjnym, członkiem Sekcji Inżynierii Komunikacyjnej Polskiej Akademii Nauk oraz autorem ponad 150 prac naukowo-badawczych i 250 ekspertyz. Jego prace miały ogromne znaczenie dla budownictwa komunikacyjnego, w tym autostrad A4. Prof. Kłosek był także biegłym sądowym i prokuratorskim. Jego wkład w rozwój inżynierii komunikacyjnej pozostanie niezapomniany. Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.
W 25. edycji Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024 Akademia Śląska w czołówce uczelni niepublicznych w województwie śląskim Zachowanie wysokiego poziomu to dla nas ogromny powód do dumy Szczególnie cieszy nas progres pod względem ewaluacji działalności naukowej, różnorodności oferty kształcenia, w tym studiów podyplomowych, a także wzrost umiędzynarodowienia uczelni poprzez zwiększenie liczby studentów studiujących w językach w obcych, cudzoziemców i nauczycieli akademickich zza granicy.
Bardzo nam miło poinformować, że praca absolwenta Akademii Śląskiej – mgr. Artura Oberskiego, która powstała w ramach prowadzonych przez dr. hab. Michała Kacperczyka zajęć na kierunku Grafika - prezentowana jest aktualnie na międzynarodowej wystawie plakatu: 5th International Student Poster Confrontations / Międzynarodowe Konfrontacje Plakatu Studenckiego (w Tarnowskim Centrum Kultury / na Rynku Głównym w Tarnowie)
Dr hab. inż. arch. Maciej Borsa, prof. AŚ – urbanista, zawodowo związany z planowaniem przestrzennym, polityką regionalną i rozwojem miast. Koordynator i współautor projektów polskich i międzynarodowych dotyczących polityki przestrzennej, rozwoju i rewitalizacji miast. Autor artykułów, opracowań oraz materiałów dydaktycznych i podręczników a także koordynator i współautor strategii ponadnarodowych, mikroregionalnych, regionalnych i lokalnych oraz prac poświęconych urbanistyce, przemianom systemu planowania przestrzennego, politykom publicznym, wieloszczeblowemu zarządzaniu, partnerstwom i partycypacji społecznej oraz rolą informacji w polityce rozwoju. Przez wiele lat pracujący w strukturach rządu polskiego na stanowiskach kierowniczych i doradczych, w strukturach samorządowych oraz na uczelniach ekonomicznych i technicznych. Doktor habilitowany, wiceprezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, profesor nadzwyczajny Akademii Śląskiej.
19 czerwca 2024 roku w Kończycach Wielkich odbyło się spotkanie z lokalną społecznością, w którym uczestniczyli nasi specjaliści z dyscypliny architektura i urbanistyka: dr inż. arch. Bartłomiej Buława (dziekan ds. Nauki) oraz mgr inż. arch. Paulina Nagel (koordynator ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym) oraz mgr inż. Karolina Dylong z dyscypliny inżynierii lądowej, geodezji i transportu.
Od 15 do 30 lipca 2024 r. odbędą się w Dubaju I Igrzyska Olimpijskie w Nauce, Edukacji, Technologii i Sztuce. To doskonała okazja dla fizyków, matematyków, artystów, lekarzy, biologów, ekonomistów, historyków, i wielu innych specjalistów, aby wziąć udział w międzynarodowym konkursie naukowym.
Akademia Śląska Patronem Honorowym Konferencji Naukowej "Standaryzacja, kompleksowość i spersonalizowane metody leczenia wad rozwojowych i schorzeń u dzieci"
Centrum Handlowe Forum Gliwice to jedno z najważniejszych miejsc na mapie zakupowej Śląska. Znajdziecie tam szeroki wybór sklepów, restauracji oraz punktów usługowych, które zaspokoją potrzeby każdego klienta. Forum Gliwice jest również miejscem wielu wydarzeń kulturalnych i społecznych, co czyni je wprost idealnym partnerem dla naszego pokazu mody. Serdecznie dziękujemy Forum Gliwice za wsparcie naszego wydarzenia. Zapraszamy! Weźcie znajomych i przyjdźcie 14. czerwca spędzić z nami wieczór w świecie mody!
7 czerwca na Akademii Nauk Stosowanych Mazovia w Siedlcach odbył się drugi i trzeci etap III Olimpiady wiedzy i umiejętności z zakresu badań fizykalnych i chorób cywilizacyjnych. Reprezentantką Akademii Śląskiej była Klaudia Wysztygiel, studentka drugiego roku pielęgniarstwa oraz członkini Koła Naukowego Pielęgniarstwa.
Z radością informujemy, że Pan dr inż. arch. Bartłomiej Buława, Prodziekan ds. Nauki WABISS uczestniczył w Międzynarodowej Konferencji Digital Landscape Architecture Conference DLA 2024, która odbyła się w Wiedniu!
Pokaz Mody w Akademii Śląskiej coraz bliżej! Już 14. czerwca o godz. 19:00 rozpocznie się FASHION FEVER '24 - gorączka studenckiej mody w Akademii Śląskiej. Utalentowani studenci kierunku Wzornictwo – Projektowanie Ubioru zaprezentują autorskie kolekcje na prawdziwym wybiegu. Każda z kreacji to rezultat wielu miesięcy pracy, twórczego poszukiwania i eksperymentowania z formą, kolorem i materiałem
Drodzy uczniowie szkół średnich! Mamy wyniki konkursu "WYGRAJ TABLET"
Wielkie gratulacje dla naszej studentki pielęgniarstwa Klaudii Wysztygiel! Klaudia zakwalifikowała się do finału III Olimpiady wiedzy i umiejętności z zakresu badań fizykalnych i chorób cywilizacyjnych!
W sobotę 25.05 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu studenckiego na projekt szklanego elementu wystawienniczego z wykorzystaniem szkła firmy Amber-Glass. Konkurs współorganizowany był przez Akademię Śląską wraz z firmą Amber-Glass zajmującą się obróbką szkła znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie, meblarstwie, jak i w projektowaniu i wyposażaniu wnętrz.
24. maja 2024 r. odbyła się Konferencja HR Klub Summit, współorganizowana przez Akademię Śląską. Wydarzenie zgromadziło specjalistów i pasjonatów z dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi, oferując bogaty program merytoryczny oraz liczne możliwości do wymiany doświadczeń.
13 lutego br. odbyło się istotne dla środowiska akademickiego spotkanie z przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego: - arch. Wojciechem Podleskim przedstawiciel Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Architektów i Urbanistów (IARP) oraz Wiceprzewodniczącym Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej; - arch. Henrykiem Piątkiem przedstawicielem Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) o. Katowice; - arch. Maciejem Borsa prof. AŚ przedstawicielem i wiceprezesem Towarzystwa Urbanistów Polskich (TUP); oraz władzami Wydziału Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych: - dziekanem arch. Jakubem Świerzawskim - prodziekanem mgr Aldoną Kanią, - kierownikiem katedry Architektury arch. Andrzejem Grzybowskim prof. AŚ - oraz koordynatorem ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym arch. Pauliną Nagel, asystentką kierownika kierunku.
Szanowni Państwo, Mamy przyjemność zaprosić na II Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Energia w dobie zmian” połączoną z wystawą samochodów i pojazdów elektrycznych. 13 maja 2024 r. rejestracja od godziny 9:30 Akademia Śląska, ul. Rolna 43, Katowice Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny na stronie: www.elektromobilnosc.wst.pl