Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

Już wkrótce studenci WST będą projektować samochody elektryczne i hybrydowe

Już wkrótce studenci WST będą projektować samochody elektryczne i hybrydowe

Nowa specjalność, uruchomiona dla studentów kierunku Mechatronika – „Samochody elektryczne i hybrydowe” w Wyższej szkole Technicznej w Katowicach jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku motoryzacyjnego i powstała w związku z intensywnym rozwojem nowoczesnych technologii pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Polsce i na świecie.  

Elektromobilność jest jednym z elementów walki z wysokim poziomem zanieczyszczeń w miastach, a przede wszystkim ma szansę stać się kołem zamachowym polskiej gospodarki i jej znacznej modernizacji.

Powołanie tej specjalności ma na celu wykształcenie fachowców i kreatywnych inżynierów specjalizujących się w projektowaniu oraz udoskonalaniu samochodów hybrydowych oraz elektrycznych, które są ekonomiczne  i zarazem ekologiczne. 

Program kształcenia na specjalności "Samochodów elektryczne i hybrydowe", zawiera interdyscyplinarną wiedzę niezbędną do projektowania samochodów elektrycznych, hybrydowych oraz obsługi złożonych układów technicznych na miarę światowych koncernów motoryzacyjnych.
 

powrót

Aula Główna - woj. Śląskie - Katowice
Aula Główna


Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi
w Zabrzu


Aula Główna Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Aula Główna Wydziału Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi


Park Naukowo-Technologiczny Silesia - woj. Śląskie - Katowice
Park Naukowo-Technologiczny Silesia
w Katowicach


© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie