AKADEMIA ŚLĄSKA

dawniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Kierunek Pielęgniarstwo już od października w Rybniku!

Kierunek Pielęgniarstwo już od października w Rybniku!

Otwieramy kierunek Pielęgniarstwo na Rybnickim Kampusie! 
Rekrutacja rusza już niebawem, a studenci będą mogli studiować w Rybniku już od października 2024 r.

W dniu 15. kwietnia odbyła się konferencja prasowa dotycząca otwarcia pielęgniarstwa w Rybniku z udziałem Prezydenta Miasta Piotra Kuczery, europarlamentarzysty Łukasza Kohuta, Wiceministra prof. Marka Gzika, Senatora RP Piotra Masłowskiego oraz Władz Akademii Śląskiej, którą reprezentował Kanclerz -  Arkadiusz Hołda oraz dr n med. i n o zdr. Magdalena Wierzbik-Strońska - Prorektor a także prof. Andrzej Bochenek - Prorektor ds medycznych Akademii Śląskiej. 

W trakcie konferencji profesor Andrzej Bochenek wyraził ogromne zadowolenie, że Pielęgniarstwo powstanie w Rybniku oraz podkreślił, że "Sztuczna inteligencja może zastąpić lekarza, ale wykwalifikowanych pielęgniarek i pielęgniarzy nie da się zastąpić. Kształcenie tej kadry jest kluczowe."

Pani Prorektor nadmieniła, że Rybnik ma szansę stać się miastem, który będzie rozwijał branżę pielęgniarską, a już w niedalekiej przyszłości pozyska różnych specjalistów z dziedziną medycyny.

"...Cieszmy się z tego, że udaje się w Rybniku pokazać kampus w nowej odsłonie, takiej która będzie bardzo użyteczna dla miasta, które słynie ze szpitalnictwa. Od XIX wieku jesteśmy miastem szpitali i wszystkie kierunki związane z pielęgniarstwem czy medycyną wpisują się w historię ale też przyszłość naszego miasta" - mówił Piotr Kuczera, prezydent Rybnika, przyznając, że nie bez znaczenia dla powstania filii Akademii Śląskiej w Rybniku miało też Edukatorium w Juliuszu, które bardzo zainteresowało Władze Uczelni.

fot. rybnicka.eu

więcej informacji znajdziesz tutaj

powrót

Aula Główna - woj. Śląskie - Katowice
Aula Główna


Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi
w Zabrzu


Aula Główna Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Aula Główna Wydziału Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi


Park Naukowo-Technologiczny Silesia - woj. Śląskie - Katowice
Park Naukowo-Technologiczny Silesia
w Katowicach


© 2015, AKADEMIA ŚLĄSKA, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie