Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

WST w Katowicach podpisała umowę z Instytutem Kolejnictwa w Warszawie.

WST w Katowicach podpisała umowę z Instytutem Kolejnictwa w Warszawie.

Podczas V Kongresu Kolejowego, który odbył się 28.10.2015 r. w Katowicach Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach podpisała umowę o współpracy z Instytutem Kolejnictwa w Warszawie.

Celem współpracy jest wykorzystywanie doświadczeń i dorobku naukowego pracowników WST oraz potencjału i pozycji Instytutu Kolejnictwa w Warszawie. Współpraca pomiędzy Instytutem a Uczelnią dotyczy działań obejmujących obszarów badawczych, edukacyjnych i kadrowych.

„My, jako Uczelnia Techniczna, dostosowujemy się do potrzeb gospodarki, do tego co nas czeka w najbliższych latach, czyli znacznych inwestycji, modernizacji kolei polskich. Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach podejmuje w tej chwili współpracę z Instytutem, który zajmuje się informatyką i automatyką kolejnictwa. Wiemy, że jest to temat perspektywiczny i bardzo ważny. Na naszej Uczelni uruchomiliśmy taki kierunek, który umożliwia studiowanie młodym ludziom kolejnictwa, ze szczególnym podkreśleniem kolejnictwa XXI wieku” – skomentował prof. WST dr inż. arch. Andrzej Grzybowski Rektor Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach

powrót

Aula Główna - woj. Śląskie - Katowice
Aula Główna


Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi
w Zabrzu


Aula Główna Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Aula Główna Wydziału Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi


Park Naukowo-Technologiczny Silesia - woj. Śląskie - Katowice
Park Naukowo-Technologiczny Silesia
w Katowicach


© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie