Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

WYSTAWA "CZŁOWIEK W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ"

WYSTAWA CZŁOWIEK W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

„Człowiek w Przestrzeni Publicznej” jest projektem skierowanym do wszystkich osób zafascynowanych miastem, obecnością człowieka w przestrzeni miejskiej, zmianami w tej przestrzeni, do turystów. To idea skierowana do ludzi pozytywnie myślących o innych, kreatywnych , mających refleks by uchwycić często jednorazową - niepowtarzalna sytuację, scenkę lub ciekawe skojarzenie związane z zachowaniem ludzi w otoczeniu miejskim . Fotografie jakie pokazujemy nadesłali amatorzy i profesjonaliści. Najważniejsza była sytuacja uchwycona na zdjęciu i obecność na nim człowieka. Jeśli wybrane zostały fotografie z nieco gorszą ostrością to tylko z uwagi na bardzo ciekawy temat lub wyjątkowe emocje.

 

Nie interesowały nas zdjęcia zabytków, pomników czy pustych miejsc. Nie wybraliśmy na wystawę zdjęć detali  architektonicznych ( filarów, gzymsów, latarni, ławki czy fontanny ). Dla organizatorów wystawy  ważna była obecność na fotografiach ludzi i pozytywnego kontekstu oraz wyraźnego przesłania społecznego .

 

Na wystawie prezentujemy 280 fotografii, na których zobaczymy ludzi w miejscach, w których czują się dobrze, zdjęcia miejsc które ludzie wykorzystują dla własnych potrzeb – niekoniecznie w celu zaspokojenia tych potrzeb, które zaprojektowali architekci. Prezentujemy  fotografie miejsc, które w przestrzeni miejskiej pełne są pozytywnej energii i  dobrej atmosfery. Często są to portrety ludzi, których ubiór, postawa i zachowanie są nierozerwalnie związane z aurą, specyfiką miasta lub tradycją, kulturą danego miejsca.

Fotografie pokazują ludzi w przestrzeni publicznej miast i miejsc z niemal każdego miejsca na Ziemi. To niezwykła podróż po kilkudziesięciu krajach niemal  wszystkich kontynentów, w czasie której zobaczymy mieszkańców sfotografowanych miejsc w szczególnych, niezwykłych oraz zwyczajnych sytuacjach. Fotografujący pokazują nam różne miejsca na Świecie odnajdując w tych miejscach energię, radość i piękno, o których warto pamiętać by opowiedzieć o nich innym Na zdjęciach widać ich zafascynowanie człowiekiem żyjącym w przestrzeni otwartej, radością w obserwowaniu i zapamiętywaniu tych sytuacji, które świadczą o tym, że nawet najbrzydszy fragment miasta ożywia człowiek .

 

Fotografie pokazują miejsca, w których człowiek nieoczekiwanie zmienił ich pierwotne przeznaczenie lub w sposób ciekawy, czasem zabawny wykorzystał je dla swoich potrzeb.


KATEGORIE
- ludzie w przestrzeni ulic i placów
- ludzie w parkach

- komunikacja w mieście
- place zabaw, skwery, zieleńce
- wspólna osiedlowa przestrzeń
- fontanny i ludzie
- drzewa w mieście
- zabytkowa przestrzeń i ludzie
- uliczny spacer, festyny i występy uliczne

- wypoczynek, praca, rekreacja

- uliczne i osiedlowe inicjatywy i projekty społeczne

 

Leszek Wasiak

(autor projektu)

www.maninthepublicspace.blogspot.com

facebook/ człowiek w przestrzeni publicznej/man in the public space

www.podbeskidzie.tv

email: leszek.wasiak@gmail.com

 

powrót

Aula Główna - woj. Śląskie - Katowice
Aula Główna


Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi
w Zabrzu


Aula Główna Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii - woj. Śląskie - Zabrze
Aula Główna Wydziału Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi


Park Naukowo-Technologiczny Silesia - woj. Śląskie - Katowice
Park Naukowo-Technologiczny Silesia
w Katowicach


© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie