Wydział Architektury Budownictwa i Sztuk Stosowanych
Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych
Wydział Nauk Medycznych
im. prof. Zbigniewa Religi
Rekrutacja
Rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2024/2025 na studia niestacjonarne prowadzone w języku polskim rozpocznie się w dniu 16.12.2024 r.
Szczegółowe informacje dot. rekrutacji
Mechatronika to nowoczesny kierunek, który łączy ze sobą wiele dziedzin: mechanikę, elektronikę, informatykę czy automatykę. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu, która ze względu na duże zapotrzebowanie rynkowe stwarza bardzo dobre perspektywy dla absolwentów tego kierunku. Najlepiej świadczy o tym bardzo szybko rozwijający się świat robotów. Studia pozwalają na zdobycie bardzo dobrego wykształcenia w zakresie projektowania, wytwarzania i eksploatacji nowoczesnych urządzeń.
Studenci kierunku Mechatronika uzyskują kompletną wiedzą teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, m.in. w zakresie budowy i eksploatacji maszyn, mechaniki, automatyki, elektroniki i robotyki. Studenci w trakcie studiów zdobywają niezbędne umiejętności projektowania i eksploatacji inteligentnych maszyn, pojazdów, sprzętów oraz specjalistycznej aparatury medycznej, diagnostycznej i pomiarowej stosowanej w nowoczesnej gospodarce.
3.5 roku studia inżynierskie (7 semestrów) - studia stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne)
Absolwenci kierunku Mechatronika potrafią połączyć nowoczesną mechanikę precyzyjną z najnowszymi osiągnięciami elektroniki, robotyki, w sposób pozwalający na wyznaczenie przyszłych kierunków rozwoju. Przygotowani są do uczestnictwa w interdyscyplinarnych zespołach rozwiązujących problemy związane z konstrukcją, wytwarzaniem, sprzedażą oraz diagnozowaniem układów mechatronicznych.
Głównym celem edukacji na studiach II stopnia na kierunku Mechatronika jest wykształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów, posiadających zaawansowaną wiedzę z zakresu mechatroniki przemysłowej lub samochodowej wzbogaconą o najnowsze trendy w przemyśle związanym z automatyzacją i robotyzacją procesów przemysłowych lub pojazdów samochodowych. Efekty kształcenia umożliwią absolwentom uczestnictwo w tworzeniu nowych projektów związanych z mechatroniką przemysłową lub samochodową.
1,5 roku studia magisterskie (3 semestry) - studia stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne)
Absolwent studiów II stopnia posiada nowoczesną wiedzę z zakresu głównych tendencji rozwojowych i głównych problemów badawczych w mechatronice. W wyniku kształcenia absolwent posiada pogłębioną wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania i modelowania złożonych układów mechanicznych i elektromechanicznych a także projektowania i weryfikacji złożonych systemów automatyki, nowoczesnych metod sterowania oraz systemów kontrolno-pomiarowych. Absolwent mechatroniki jest przygotowany do pracy w różnych gałęziach przemysłu o dużym stopniu automatyzacji i robotyzacji.
kierunek
Mechatronika
rodzaj studiów
I stopnia (studia inżynierskie) i II stopnia (studia uzupełniające magisterskie)
tryb studiów
I stopnia - studia stacjonarne
czas trwania: 3.5 roku (7 semestrów)
czesne za semestr: 2.750zł (4 raty x 720 zł/6 rat x 480 zł)
I stopnia - studia niestacjonarne
czas trwania: 3.5 roku (7 semestrów)
czesne za semestr: 2.750zł (4 raty x 720 zł/6 rat x 480 zł)
II stopnia - studia stacjonarne
czas trwania: 1.5 roku (3 semestrów)
czesne za semestr: 2.800zł (4 raty x 740 zł/6 rat x 490 zł)
II stopnia - studia niestacjonarne
czas trwania: 1.5 roku (3 semestry)
czesne za semestr: 2.600zł (4 raty x 690 zł/6 rat x 460 zł)