AKADEMIA ŚLĄSKA

dawniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

13. Konkurs Strefa Studenta - Packaging Innovations

Studenci polskich uczelni, którzy mają pomysły na ciekawe opakowania, etykiety lub spójną koncepcję graficzną opakowania dla linii produktowej, mogą się zgłaszać do konkursu Strefa Studenta. Czas na zgłoszenia mija 30 kwietnia.

Konkurs jest częścią programu Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w Krakowie. Mogą wziąć w nim udział studenci przed 30. rokiem życia, którzy mają ważną legitymację studencką.
Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie wypełnionego formularza wraz z załącznikami w postaci wizualizacji projektu lub dokumentacji projektu w języku polskim lub angielskim oraz skanu ważnej legitymacji studenckiej do 30 kwietnia 2024 r. do godziny 12:00.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach.
W kategorii "Wrażenie" liczą się "nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania". Opakowanie zgłaszane w tej kategorii powinno być: estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany w nim produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce.
W kategorii "Funkcjonalność i forma" oceniane będą projekty nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych opakowań. Elementy brane pod uwagę to nowatorskie technologie, funkcje, zabezpieczenia, czy zamknięcia opakowań.
Zaś kategoria "Szata graficzna" skierowana jest do grafików tworzących ciekawe projekty graficzne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. Oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu.

Zwycięzcy każdej z trzech kategorii otrzymają nagrody pieniężne, możliwość prezentacji swojego pomysłu na targach Packaging Innovations oraz w konkursie World Star Student Awards, organizowanym przez Światową Organizację Opakowań.
Laureaci zostaną wyłonieni 10 października podczas podczas Targów Packaging Innovations.

Więcej informacji: packaginginnovations.pl/strefa-studenta

powrót

© 2015, AKADEMIA ŚLĄSKA, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie