AKADEMIA ŚLĄSKA

dawniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

III edycja Konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex”

Ruszyła III edycja znanego już Wam Konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex”. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich studentów! 

Zainteresowani mogą przesyłać swoje prace do 17.03.2024 za pośrednictwem dedykowanego formularza ➡ www.kreujzielonaprzyszlosc.pl
Tegoroczna, III edycja konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex” skierowana jest do studentów i absolwentów uczelni technicznych, którzy obronili swoje prace licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe od września 2022 roku do marca 2024 

Tematy prac powinny skupiać się na jednym z poniższych obszarów tematycznych:

  • Działania w celu redukcji CO2 w łańcuchu wartości 5C ( 5 punktów: klinkier, cement, beton, budownictwo, rekarbonatyzacja).
  • Ekologiczne i innowacyjne rozwiązania materiałowe ograniczające wykorzystanie zasobów naturalnych (surowce alternatywne lub z recyklingu),
  • Gospodarka o obiegu zamkniętym: zagospodarowanie surowców odpadowych, przywrócenie materiałów do obiegu,
  • Optymalizacja i poprawa efektywności procesów produkcyjnych oraz produktów.

Zgodnie z regulaminem konkursu, organizator do 30 kwietnia 2024 roku poinformuje uczestników o zakwalifikowaniu do II etapu. Dziesięć osób, które przejdzie do kolejnego etapu, zaprezentuje swoje prace przed Jury i Kapitułą Konkursu do końca czerwca 2024 roku.

Konkurs „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex” wpisuje się w globalną strategię firmy „Future in Action”, której celem jest redukcja emisji CO2 we wszystkich zakładach Cemex w Europie, o co najmniej 55% do 2030 roku. Jest także sposobem na zaangażowanie społeczności studenckiej i naukowej w proces poszukiwania proekologicznych rozwiązań wspomagających osiągnięcie neutralności klimatycznej.

Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody:
  • Pierwsze miejsce – 7 tys. PLN
  • Drugie miejsce – 5 tys. PLN
  • Trzecie miejsce – 3 tys. PLN
Dodatkowo, promotorzy zwycięskich prac otrzymają odpowiednio: 3.5 tys. zł, 2.5 tys. i 1.5 tys. zł. 

Aktualne informacje o konkursie dostępne są na stronie:
https://www.cemex.pl/konkurs-dla-studentow

Więcej informacji: cemex.pl/konkurs-dla-studentow

powrót

© 2015, AKADEMIA ŚLĄSKA, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie