Informacje dla studentów
Bezpłatna aktywna rehabilitacja – stacjonarnie i ONLINE
Fundacja Avalon niezmiennie prowadzi bezpłatną rehabilitację dla osób z niepełnosprawnością w ramach projektu „Aktywność kluczem do niezależności”. W zajęciach można wziąć udział online – co ma szczególne znaczenie w związku z pandemią COVID-19 – lub stacjonarnie. Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON. Do udziału w projekcie zaproszone są osoby od 16 rż., posiadające orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej lub neurologicznej, stopień umiarkowany lub znaczny.
Terapia w ramach realizowanego przez Fundację Avalon projektu „Aktywność kluczem do niezależności” jest kompleksowa, dostępna online i bezpłatna. W projekcie oferowane są zajęcia indywidualne, takie jak: aktywna rehabilitacja, trening w wirtualnej rzeczywistości, zajęcia z psychologiem czy logopedą. Dodatkowo organizowane są zajęcia grupowe: crosstrening, nordic walking, zumba, samoobrona, techniki relaksacyjne, trening „samodzielni w terenie”, czy trening „samodzielni na co dzień”. Wszystkie zajęcia są dostosowane przez specjalistów Avalon Active, tak by przynosiły jak najlepsze efekty dla pacjentów, którzy zdecydują się na uczestnictwo online.
GDZIE?
Rehabilitacja ONLINE odbywa się poprzez aplikację Zoom. Dołączenie do zajęć nie jest trudne – wystarczy kliknąć w link otrzymany w mailu. Jest również możliwość realizacji projektu w formie hybrydowej (stacjonarnie + online) – zajęcia stacjonarne są prowadzone w siedzibie Fundacji Avalon (Domaniewska 50A, Mokotów, Warszawa).
ZGŁOŚ SIĘ!
Umów się na bezpłatną konsultację (online) z fizjoterapeutą, w czasie której specjalista dopasuje pakiet zajęć odpowiedni do twoich potrzeb i możliwości.
Na adres fundacja@fundacjaavalon.pl wyślij maila zawierającego:
Po otrzymaniu dokumentów, skontaktujemy się, aby umówić termin konsultacji.
Więcej informacji w Recepcji Fundacji Avalon pod numerami telefonów: 22 34 99 771, 796 324 328, 531 786 660.
Serdecznie zapraszamy!
Zespół Avalon Active
Projekt „Nastaw się na pracę”
W programie mogą wziąć udział osoby, które:
Uczestnicy projektu mogą liczyć na wsparcie doradcy zawodowego. Wezmą udział w cyklu szkoleń, na którym będą poruszane tematy takie jak autoprezentacja, zarządzanie czasem i wiele innych.
Dla najlepszych uczestników przewidujemy udział w płatnych stażach, a także możliwość zatrudnienia za pośrednictwem naszej fundacji w pierwszej kolejności.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego pod numerem 728 442 860 oraz mailowo kamila.zarkowska@reaxum.eu.
Ogłoszenie
Poszukujemy asystenta dla studiującej w Katowicach osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Oferujemy stabilne zatrudnienie w wymiarze ok. 15 godzin tygodniowo. Do zadań asystenta należeć będzie:
Kontakt z Pełnomocnikiem Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych: 693-693-989
Informacja
Informujemy, że zgodnie z art.94 ust.4a ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2012r. poz.572, z późn. zm.) Uczelnia otrzymała dotację na zadania związane ze stwarzaniem studentom będącym osobami niepełnosprawnymi warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia.
Uczelnia może pokrywać m.in. koszty nabycia lub wytworzenia we własnym zakresie środków trwałych niezaliczonych do pierwszego wyposażenia, których wartość początkowa jest niższa od kwoty 3.500 zł, oraz koszt zakupu wartości niematerialnych i prawnych, niezaliczonych do pierwszego wyposażenia, których wartość jest niższa od wspomnianej kwoty. Należy podkreślić, iż zgodnie z przeznaczeniem dotacji (tj. dla uczelni), nabycie lub wytworzenie we własnym zakresie środków trwałych o wartości początkowej niższej, niż 3.500 zł, może dotyczyć wyłącznie środków trwałych pozostających majątkiem uczelni i nieprzeznaczonych na konkretny użytek jednej osoby, tj. możliwych do dalszego wykorzystania przez kolejne osoby o analogicznej niepełnosprawności.
Ewentualne potrzeby, sugestie lub problemy jakie napotykacie Państwo podczas okresu studiowania proszę zgłaszać na adres mailowy: