Wyższa Szkoła Techniczna
w Katowicach

Uczelnia Techniczna | Artystyczna | Medyczna

KONKURS DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ

KONKURS
DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ
WEBINARIUM NR 1 „ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO” 

25 STYCZNIA 2022, godz. 12.00
(on-line, na platformie ZOOM)

Webinarium jest pierwszym z pięciu, które odbędą się w ramach konkursu „DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ”, organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Betonów oraz miesięcznik „Builder”. Finał konkursu odbędzie się w dniach 11-12 październiku 2022 r. podczas konferencji „SPB 2022”.

PROGRAM:
12.00 – 12.30       „Akademik marzeń”
                              Oskar Grąbczewski, architekt OVO Grąbczewscy Architekci

12.30 – 13.00        „Prefabrykacja i beton komórkowy w konstrukcjach budowlanych” 
                             Łukasz Drobiec, prof. dr hab. inż., Kierownik Katedry Konstrukcji Budowlanych, Politechnika Śląska

13.00 – 13.30       „Prefabrykacja i beton komórkowy w architekturze” 
                             Tomasz Rybarczyk mgr inż. architekt, mgr inż. budownictwa, Product manager w firmie SOLBET.

13.30 – 14.00       ​„BIM w projektowaniu”
                             Paweł Przybyłowicz, architekt, partner WSC Witold Szymanik
                             - Cele i znaczenie technologii BIM w projektowaniu
                             - Podstawowe zagadnienia związane z zastosowaniem BIM

PANELIŚCI:

Oskar Grąbczewski
To architekt i urbanista, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach i stypendysta IBA Emscher Park. Wraz z żoną Barbarą i synem Markiem prowadzi w Katowicach biuro architektoniczne OVO Grąbczewscy Architekci. Jest wykładowcą akademickim, sędzią konkursowym, felietonistą i krytykiem architektury. Był nominowany do tytułu Architektoniczna Osobowość 25-lecia Architektury Murator. Uzyskał ponad sto
międzynarodowych i krajowych nagród, wyróżnień i nominacji, m.in. w konkursach EU Mies van der Rohe Award, German Design Prize, Nagroda Roku SARP, Życie w Architekturze, Polska Architektura XXL.Projekty OVO były publikowane i wystawiane w Atenach, Amsterdamie, Florencji, Budapeszcie, Bukareszcie, Sofii i Pradze.W marcu 2022 roku otwarta zostanie wystawa OVO Grąbczewscy Architekci „Playing Architecture” w Architektur Galerie Berlin."

Łukasz Drobiec, prof. dr hab. inż
Kierownik Katedry Konstrukcji Budowlanych Politechniki Śląskiej. Rzeczoznawca budowlany o specjalności konstrukcje budowlane do kierowania robotami budowlanymi i projektowania w nieograniczonym zakresie. Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach, specjalności Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie. W roku 2004 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską nt. „Analiza murów z cegły pełnej ze zbrojeniem w spoinach wspornych poddanych obciążeniom pionowym”, za którą w następnym roku uzyskał wyróżnienie Ministra Infrastruktury. W 2014 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego z wyróżnieniem.

Tomasz Rybarczyk mgr inż. architekt, mgr inż. budownictwa
Rzeczoznawca budowlany, uprawniony do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, uprawniony do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej Absolwent studiów dziennych na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu, studiów stacjonarnych na Wydziale Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, podyplomowych studiów "Bezpieczeństwo budowli” na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie,podyplomowego Studium Menedżerskiego na Kolegium Zarządzania i Finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doktorant na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Product manager w firmie SOLBET - największego producenta betonu komórkowego w Polsce. Praktyk w projektowaniu i na budowie, autor wielu projektów, opracowań i artykułów technicznych. Znawca materiałów budowlanych i technologii. Jego pasją jest architektura i budownictwo.

Paweł Przybyłowicz, mgr inż. arch.
partner WSC Witold Szymanik. Zastępca Kierownika Studiów Podyplomowych Międzywydziałowe Studia Podyplomowe Interdyscyplinarny Bim (iBIM). Architekt i wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Od początku studiów związany z Pracownią Projektowania Architektonicznego Wspomaganego Komputerem.


Podczas webinarium każdy uczestnik będziecie miał możliwość zadawania pytań i dyskusji z prowadzącymi na temat prezentowanej tematyki. ZAPRASZAMY DO PRZYGOTOWANIA PYTAŃ.

KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA IMIENNY CERTYFIKAT POTWIERDZAJACY UDZIAŁ W WEBINARIUM 
UWAGA, żeby otrzymać certyfikat konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych i zarejestrowanie się na platformie BUILDER oraz udział w webinarium w dniu 25 stycznia 2022 r. (w formie on-line)

LINK DO REJESTRACJI: https://b4f.buildercorp.pl/Events/Details/170

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!
Każda osoba zarejestrowana na wykład (na podany adres mailowy przy rejestracji) otrzyma link do wydarzenia na platformie Zoom.

powrót

© 2015, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie