Oferta studiów podyplomowych
Rekrutacja
Nadrzędnym celem studiów Badania Kliniczne: Metodologia, organizacja i monitorowanie powstałych przy współpracy z Associated Medical Clinical Science Services Sp. z o.o. jest zwiększanie kompetencji zawodowych i konkurencyjności na rynku pracy uczestników studiów i umożliwienie zdobycia Certyfikatu GCP (Good Clinical Practise) niezbędnego do pracy w badaniach klinicznych. Celem uruchomienia jest więc przekazanie słuchaczom aktualnej i szeroko rozumianej wiedzy z zakresu aktów prawnych oraz zasad etycznych regulujących obszar badań klinicznych, jak również zapoznanie słuchacza z zasadami projektowania, prowadzenia i monitorowania badań klinicznych, w tym zbierania i analizowania danych oraz interpretacji uzyskanych wyników.
Studia adresowane są do lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, pracowników jednostek klinicznych i naukowych, działów medycznych, firm farmaceutycznych lub firm typu CRO (Contract Research Organization) i SMO (Site Management Organization), ośrodków prowadzących badania kliniczne oraz do osób zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy i umiejętności w zakresie badań klinicznych.
Priorytetem dla uczelni jest rozwój umiejętności praktycznych. Absolwent posiadając wiedzę i umiejętności z zakresu organizacji i zarządzania badaniami klinicznymi, będzie umiał sprawnie poruszać się w obszarze zagadnień dotyczących branży farmaceutycznej oraz firm prowadzących badania kliniczne na rynku krajowym oraz międzynarodowym, będzie potrafił w pełni zaplanować i zorganizować proces związany z realizacją badań klinicznych pod kątem formalno-prawnym w ujęciu najbardziej aktualnych rozwiązań w tym zakresie.
Mgr Ewa Gwiazda - kierownik działu Badań Klinicznych CM Angelius w Katowicach, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od kilku lat pełni funkcję Site Managera i Koordynatora Badań Klinicznych w ośrodku CM Angelius. Zaangażowana jest w liczne projekty realizujące specjalne programy badań nad lekami, prowadzone z udziałem pacjentów z dziedziny: dermatologii, urologii, laryngologii, okulistyki, ginekologii, w tym leczenie niepłodności poprzez zapłodnienie in-vitro, ortopedii, neurologii oraz neurochirurgii. Jest czynnym członkiem polskiego stowarzyszenia Badań Klinicznych GCPpl. Udziela się także w grupach wsparcia dla pacjentów, gdzie swoją wiedzę przekazuje dalej. Studia będą prowadzone przez praktyków o dużym doświadczeniu z zakresu organizacji, zarządzania i nadzorowania badań klinicznych. Do współpracy zaproszeni zostali wybitni specjaliści z największych firm w kraju realizujących badania kliniczne.
1 rok - 2 semestry
kierunek
Badania Kliniczne
rodzaj studiów
studia podyplomowe
tryb studiów
studia niestacjonarne
czas trwania:
1 rok (2 semestry)
opłata rekrutacyjna:
0,00 zł
czesne za semestr:
4.500 zł (3 raty x 1580 zł)
DOFINANSOWANIE KURSÓW I SZKOLEŃ
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS): tutaj
WARUNKI REKRUTACJI
Kontakt:
mgr Ewelina Muszyńska-Zaczkowska
Tel. 885-399-800
e-mail: