AKADEMIA ŚLĄSKA

dawniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach



PROJEKT


WYZWANIA I REKOMENDACJE DLA ZARZĄDZANIA INKLUZJĄ SPOŁECZNĄ W KONTEKŚCIE UMIĘDZYNARODOWIENIA METROPOLII – ANALIZA PORÓWNAWCZA GZM Z OBSZARAMI METROPOLITALNYMI W KRAJU I ZA GRANICĄ


został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2022-2024.

Głównym celem projektu jest nowy stan wiedzy w zakresie zarządzania inkluzją społeczną w kontekście umiędzynarodowienia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wraz z analizami porównawczymi z innymi obszarami metropolitalnymi w kraju i za granicą oraz rekomendacjami dla praktycznego wykorzystania tych doświadczeń w GZM.

Określona tematyka badawcza dotycząca zarządzania inkluzją społeczną realizowana jest wiodąco w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości oraz w ramach dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka.

Ponieważ tematyka badawcza została zdekomponowana na pięć podobszarów cele szczegółowe projektu obejmują nowy stan wiedzy wraz z użytecznymi rekomendacjami w zakresie zarządzania inkluzją społeczną obszarów metropolitalnych w zakresie:

  • międzykulturowości,
  • społecznej inkluzyjności uczelni,
  • inkluzyjności rynku pracy,
  • tworzenia i wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju,
  • kapitału społecznego w kontekście posługiwania się przestrzenią publiczną.

W skład zespołu badawczego wchodzą:

  • dr inż. arch. Marek Gachowski,
  • dr Marcin Budziński,
  • dr Agnieszka Raczek,
  • mgr Agnieszka Szostak,
  • mgr Ewa Palarczyk.

W ramach przygotowania projektu określone zostało, że na zasadach współpracy wybrane podobszary badawcze będą przedmiotem zainteresowania członków zespołu badawczego w różnych konstelacjach osobowych i ze zróżnicowanym zaangażowaniem, natomiast przy zachowaniu efektów działań synergicznych i w ujęciu interdyscyplinarnym. W związku z tym nie zostało dokonane bezpośrednie przypisanie poszczególnych podobszarów jedynie do jednego badacza.

W przypadku zainteresowania tematyką badania zapraszamy do kontaktu:

dr Marcin Budziński: marcin.budzinski@akademiaslaska.pl

© 2015, AKADEMIA ŚLĄSKA, ul. Rolna 43, 40-555 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 20 25 034, fax. 32 25 22 875, mail:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, ul. Park-Hutniczy 3-5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 609 599 998, fax. 32 27 13 021, mail:
ta strona używa plików Cookie polityka plików cookie